Kontaktne sosovky a dioptrie.....

co viem ja

mily moj,ak mas na mysli operaciu kratkozrakosti voperovanim sosovky,ja som sa na nu asi pred 2 rokmi informovala/v Ba Karlovej Vsi, sukromna klin/ tak je to okolo 15 tisic za oko.ale ide o radikalny zakrok, vykonava sa zriedkavo a len pri vysokych dioptriach.bud ti nechaju tvoju vlastnu sosovkua pred nu/alebo za nu?/ti vimplantuju umelu/zevraj ti ju specialne vyrobia v zahranici,a trva to mesiac, kym sa to doveze/,zrejme nejde o take ktore sa pouzivaju pri katarakte/.cela operacia ma rizika, typu-vnesenie infekcie,poranenie pri implantovani, alebo odtrhnutie uz upevnejnej sosovky/ak mas nizsie dioptrie, tak sa skus opytat na niektoru z laserovych operacii.

pipik

no ja som slepi jak chuj...ale okuliare nechcem...a ssovky tiez nie...kolko sotji ta operacia co vam napravia sosovku v oku...

.........................

mozes nosit kontaktne sosvky.a zvycajne stacia nizsie dioptrie v sosovkach ako mas v okuliaroch, kedze sosovka je priamo na oku.vyhybat by sa mali silni alergici a takisto ludia s poruchou slzotvorby a prekonanymi keratitidami.

vanilyeyes

iwa, ano mozes aj v tomto pripade nosit k.s. Ja mam tiez velky rozdiel medzi P a L okom a sosovky by som uz nemenila ani za nic :) treba si len na ne zvyknut, naucit sa s nimi narabat ... :)

jablonka

iwa, kontaktne sosovky su velmi vhodne pre ludi s vyssou kratkozrakostou - pozorovany obraz nie je skresleny, nie je zmenseny a tiez ti rozptylka nezmensuje tvar.
k.s. sa nesmu nosit v pripade, ak mas nejake chronicke ochorenie rohovky, alebo teda predneho segmentu oka.

co sa tyka financii, prva aplikacia sosoviek, ked dostanes skusobny par, puzdro a male balenie roztoku, stoji cca 400 sk. cena sosoviek zavisi od doby planovanej vymeny, ci sa jedna o sosovky denne, dvojtyzdnove, mesacne, trojmesacne alebo rocne. jednodnove su najdrahsie, 30 ks stoji cca 1000 sk (t.j. na 15 dni). z hladiska dlhodobeho a kazdodenneho nosenia su najvyhodnejsie mesacne. mna taketo vyjdu na cca 6500 sk rocne. mesacne su v cene 1000 az 1500 sk za 6 parov (t.j. na tri mesiace). treba k tomu pripocitat cenu roztokov na cistenie a skladovanie sosoviek. 400 ml flasa, ktora vydrzi 1 a pol az 2 a pol mesiaca je cca 400 - 500 sk.

emme.violet

1. otazka- rozhodne ano, je to omnoho lepsie ako kuliare ktore deformuju oci, a po 2. zalezi ake, informuj sa u ocneho