Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

chcem odist zo dna na den.................

+jeden

posepkám ti. poznám ľudí , ktorí odišli na absenciu. ak totiž sa nedostavís dva prac. dni do práce, a ani neddáš o sebe vedieť, je to síce na § 53 ale keby si si našla prácu ešte pred tým ako to spraviš, a máš prácu istu, tak ti ten § je aj tak na nič.aspon to bola medzierka medzi §-mi. nenahováram ťa, treba si to dobre premyslieť.

elseve

Sedmikraska ja som v zivote nebola na urade prace prihlasena, tak to by mi nevadilo a ide aj o to ze som si nasla robotu, kde na mna nepockaju dva mesiace. A šef ma nemoze udat? Ze by som dostala pokutu alebo taketo nieco?

jablonka

vypovedna doba sa jednoducho musi. ako zo strany zamestnanca, tak aj zo strany zamestnavatela. treba ho poziadat o dohodu. zamestnavatel by to mal privitat, pretoze v pripade dohody nema on ziadne povinnosti, v pripade okamziteho skoncenia musi vyplatit dvojmesacne odstupne. ak to inak nepojde, pohroz mu okamzitym ukoncenim zo zdravotnych dovodov.
od zamestnavatela pri ukonceni p.p.potrebujes zapocet rokov do dochodku, ktory bude potrebovat dalsi zamestnavatel.
kontrolu dodrziavania pracovnopravnych predpisov, ako aj bezplatne poradenstvo v oblasti prace poskytuje inspektorat prace. IP sidlia v krajskych mestach.
ak by si podavala podnet na preskumanie skutocnosti vo firme na IP, tento podnet je anonymny. zamestnavatel sa nesmie dozvediet od inspektora, kto ho podal.

sedmikraska

ked odides bez dodrzania vypovednej lehoty, tak myslim, mze dostanes paragraf, po ktorom sa nemozes prihlasit neviem aku dlhu dobu na urad prace, ale inak vobec netusim co ineho by sa mohlo stat- zbehni a spytat na urad prace

elseve

Jablonka... to uz som si nastudovala :-) Uz vymyslam vsetko mozne len aby som tam nemusela byt. Co vlastne potrebujem po skonceni prac. pomeru? Vystupny list? Je to potrebne? Pochybujem ze sa s nim dohodnem ze odidem zo dna na den. Ake z toho vyplyvaju dosledky pre mna?

xena

nemusiš sa bať, vymahať nedoplatok budu od zamestnavatela , lebo je to jeho povinnost, ved tebe predsa odvody strhol a kam ich dal nech si za to zodpovie sam a na narodnom urade prace ti aj telefonicky poradia

elseve

Xena to uz mam vsetko za sebou. Bola som v socialnej poistovni osobne a povedali mi ze to nie je moj problem, zevraj poistovna to bude od neho vymahat a hlavne ze som tam nahlasena. Neplati mi od juna, tj. od zaciatku ako som unho. Zahlasil ma len nedavno. Ja som ho upozornila na to (zamestnavatela)ze tieto veci nie su v poriadku, ma 6 zamestnancov a ani jeden to nema uhradene. Pracovnu zmluvu mam, aj na vyplatnej paske su presne uvedene percenta, kolko akoze plati do socialky a zdravotnej a dava to do vacku. Vyzera to tak ze onedlho skrachuje, firma neprosperuje a co potom? Potom to uz asi bude moj problem. A kto vykonava takuto kontrolu? Inspektorat prace?

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.