MOJA DIETA

Príspevok v téme: MOJA DIETA
janka

ahojte. volam sa janka, mam 19rokov, a som na exchange pobyte v USA. Za presne 60 dni idem domov.. Tu v USA(8mesiacov)som pribrala 13kilo:(( strasne mi je z toho smutno, ale co narobim, teraz to musim schudnut. Rozhodla som sa ze sem budem kazdy pisat co jem. Budem rada ak mi aj poradite niake tipy lebo musim tych 13kil schudnuut:(( inak neviem co, viete ani nohavice nezapnem, strie sa mi spravili, proste hrozne! tak od zajtra IDEM NATO!! drzte palce.

m-a

janka, tak ako sa ti darí.Ja ti držím palce, lebo viem aký je to pocit, aj ja som v Anglicku pribrala asi 8 kg za dva mesiace as ťažko sa mi zhadzovalo, avyše bola som mladá a nevedela ako zdravo chudnúť. Teraz viem, že by som stavila na surovú stravu a z toho sa dá rýchlo schudnúť bez hľadovania. Proste ovocie, zelenina-čerstvá,
šaláty. Ak máš chuť na sladké, tak si daj ovocie, ak si fakt hladná daj si veľkú porciu šalátu, zasýti ťa a nepribereš. Samozrejme bez mäsa, príloh a dressingov. Ja by som moc ani cereálie s mliekom neodporúčala, zdravé to je, to hej, ale sú to sacharidy. No neviem, každý poradí inak, moja rada je jedz len ovocie a zeleninu pokiaľ nepojdeš domov.Držím palce

RNG

Zajtra ma byt pekne(Midwest)takze aj ja pojdem na ranajsiu prechadzku, pokial este nezacnu komare.Nasa obvykla trasa je vo prilahlej forest preserve, tak asi 5 km usek.Skoro rano okrem vyspevujucich vtacikov(samozrejme veverice, husi a kacice) obcas vidime sa past jelene(white tail deer).
Bodaj by mi kazdy den vysiel cas na prechadzky!

janka

tak teda na veceru som mala hrusku :) mnam. behat som nebehala, nemala som cas :( tak zajtra budem.. teda dufam! :)
dakujem sobotaa..

janka

ahojte, tak dneska som mala cerealnu tycinku na ranejky(90kcal), potom jogurt s malou miskou musli na lunch(200+60) a potom crispies s jahodami(110).. neskor si dam niake to ovocie alebo uvidime, neviem ci dnes stihnem behat, necitim sa moc dobre a mam vela ucenia. majte sa krasne

janka

ahoj veronika. velmi pekne dakujem za rady, presne podobny jedalnicek som mala v plane!! :) Dneska som mala na veceru mrkvovo-jablkovy salat mnam :) uvidime jak budem jest zajtra, ozvem sa. dakujem velmi pekne ale.

veronika

dost zalezi, v akej casti usa si. ja som bola na juhu skoro na pobrezi a v lete, takze sa jedlo vela ryb, kreviet, zeleniny, ale aj junk of course...vobec som sa neobmedzovala ale zaklad bol:
kazdy den som straaasne vela pila - cista voda ale najviac crystal light /maju to tam vsade vo vsetkych moznych prichutach, nieco ako prasok na pripravu malinovky ale BEZ CUKRU a chuti SKVELE/
takze toho som vypila za den aj 4 litre, bolo teplo. mam rada sladke napoje, ale cola, rute beer, a tie vsetky humusy u nich maju vela cukru. kup si toto crystal light a pi do nemoty. budes pit sladke, nebude ti chybat sladke a nepriberies. ked ides niekam von si sadnut, vzdy si daj unsweetened tea, nie sladky lebo je tam kopa cukru. pri jedle co najviac pi a zaplni sa ti zaludok.
no a k jedlu:
ranajky: cerealie je dobra volba ale nie zapekane /je nich vela tuku/, skus take dobre celozrnne co tam maju, je tam toho kopa a su strasne dobre s mliekom.
este som mavala na ranajky velku misku ovocia /zasytila/
alebo 1 platk whole grain chleba so sunkou
zvykla sm si urobit na ranajky /nemam rada tuhu potravu rano do brucha/ koktail - 2 dcl mlieka, 1 banan, lyzicka medu/ a si najedena

obec: ako vies, maju maly, to nevadi.
robila som si sandvich BEZ majonezy, platok sunky, syru a hlavne kopa zeleniny - salat, surovy spenat, paradajky. zeleniny bolo viac, ovela viac nez masa a syru, ale bolo to skvele. vlaknina a zelenina, z toho nemozes pribrat. hlavne bez majonezy.
ked uz ides do fast foodu, daj si len burger, nie hranolky, alebo naopak. nikdy nekonbinuj s koktailom alebo shakom, najhorsia kombinacia.
najradsej som mala na obed, ale aj na veceru salaty. milujem ruby tuesday, salad bar ako svet, mnam. nedaj si ho ako appetizer ale ako main course, naval si salatu kolko chces, pridaj par semienok a hlavne nie vela dressingu. viem ze bez neho je to o nicom, ale nedaj si ho vela - najlepsi je honey mustard alebo blue cheese, ale uplne naj je olivovy olej, ved to poznas...

ja som obed mala vacsinou uz skoro, lebo po malych ranajkach som bola skoro hladna, takze pred vecerou som stihla este aj olovrant.
robili sme quacamole - z avokada, zdrave a syte - stacia 2 PL s 2 kukuricnymi krekami a si syta do vecere.

vecera - to ze je tepla moze byt vyhodou! grilovana ryba, to je super vec so salatom a nema skoro ziadne kalorie, hlavne malo ryze, ked uz tak wild rice, nikdxy nie hranolky!
alebo kuracie masko
skvele a syte a bez kalorii su green beans - priloha ku vsetkemu, alebo spenatove listky
najlepsie vsak na veceru mi vzdy padol salat - bud ruby tuesday alebo iny s vajickom, syrom alebo kuracimi prsiami. este tortilla nie je zly napad.

zaklad je sa neprejedat ale ani nehladovat!!!!!
nemusis urobit ziadne velke veci, ale zmena je v detailoch - ryza alebo salat namiesto hranoliek, sandvich bez majonezy, hamburger bez kokteilu, grilovane namiesto vyprazaneho.

a samozrejme co dezerty? to je najtazsie ale da sa. nebudem ta nahovarat aby si prestala jest sladke, to ti vydrzi tak tyzden a potom to cele abalis a este viac priberies.
nie, daj si, ale len ked mas chut. nie kazdy den, a nikdy nie na plny zaludok.
aj tu su triky - namiesto smotanovej zmrzliny si kup jogurtovu alebo sorbet -dreň. ked mas chut na sladke, dobre zabera kava - chod do starbuck alebo seatle drip a daj si frappe - ladova kava, mozes si ju dar urobit bez cukru, iba s nahradnymi sladidlami a bez toppingu /slahacky/ a nemas tam ziadne kcal, a pritom sladke. robia to tam bezne, je tam vela diabetikov.

USA je super. je tam kopa fast foodov, ale aj pre ludi ktori sa chcu stravoavt zdravo je tam este viac otvorenych moznosti. vela nizkotuckych ,celozrnnych veci, napojov bez cukru atd. len si treva dat tu namahu, najst ich a potom to uz ide...

drz sa a ak mas otazky, este napis.
nech ti to vyjde!

dadaa

no som bola v usa, a tie ich vecere su najhorsia vec..obed sendvic abo burger a vecera varena...najhorsie co moze byt na postavu..

janka

aduliena, ja viem ze musim zmenit styl stravovania, sak o tom sa snazim a preto som zalozila tento BLOG, chcem kazdy den zapisat co som jedla. vies. a tu je o 7hodin menej, takze preto som napisala ze zacinam zajtra ale vlastne to bolo dneska! :)