Črevna chripka

Príspevok v téme: Črevna chripka
hellohello

co je vlastne pricinou crevnej chripky a ake su priznaky? mne totizto doktorka povedala, ze mam crevnu a mam jest len suchare a pit nesladeny caj. ani mi nezobrala krv ani nic. stacilo jej ohmatat brucho ale predtym som sa jej priznala ze mi byva na vracanie a vlastne som aj vracala. co je pricinou? kamoska mi hovorila ze pri nej schudla 5 kg. moze to byt pravda? kto s tym ma skusenosti?

RNG

V poslednom case je epidemia roznych virusov, medzi inymi aj norovirus a enterovirus, ktore maju inkubacnu dobu velmi kratku, casto len jeden den. Viac na rozne potravinove infekcie pozri na
en.wikipedia.org
Ako ucinne proti virusom som uz predtym uviedol s dost dlhym zoznamom antiviraslnych . ja osobne okrem slabych antiviralnych (selen zinok jod, L-lysin) mam k dispozicii aj silne po ruke, ako chaparal(larrea tridentata), monolaurin a chagu, dokonca som si vyrobil alkoholicky vyluh z vrchnej bielej brezovej kory, co obsahuje antiviralny betulin.
Norovirus sa da dostat aj z dotyku napr klucky a sposobil velke epidemie na vyletnych lodiach, kde znacna cast ludi ho dostala a museli plavbu prerusit, lode dezinfikovat a aj tak sa im podstatne znizila klientela

trpiaca77

Ahojte, od vcera vecera mi je nevolno a zvraciam. Mam mierne zvysenu teplotu ale zatial sa neobjavila hnacka ani kasel a tak neviem ci by to mohla byt aj napriek tomu crevna chripka. Podozrenie vsak mam preto lebo sestra cca pred tromi dnami prisla domov z brigady a odvtedy vravela ze jej je zle- mala priznaky crevnej virozy. Vcera sa rovnake priznaky prejavili u matky a u mna tak ci sme sa nenakazili (alebo ci to mohlo byt z jedla)...

hihihi

ahojte, viete mi niekto prosim poradit, mala som tuto crevnu chripku, uz som dva dni v poriadku a chcem ist pozriet sestrine deti, je mozne ze ich este mozem nakazit aaj ked sa uz dva dni citim dobre?? Ma ju teraz moja mama, mozem ju dostat este raz?? Vdaka

elly

u mna mala presne rovnaky priebeh z nicoho nic horucka 38,9 a na druhy den hnacka sama voda...a bolesti zaludka uz od vecera ale nie v kuse len sem tam....

mamka mala to iste cez vikend tak som sa asi nakazila od nej...:-(

RNG

dnes je uz stara rada-virusove choroby vypotit v posteli a brat lieky stahujuce teplotu davno zastarala.
Existuje hromada antiviralnych liekov a doplnkov.
Samozrejme doplnky nemaju skodlive bocne ucinky a bojuju proti viralnym alebo priamo alebo posilnuju telo v boji proti nim.
Od beznych lekarov nemozno ocakavat zatial, ze budu doporucovat doplnky, tj latky o ktorych sa v skole nic neucili
Ale su uz tisice lekarov, co rutinne odporucaju potravinove doplnky na rozne liecby, ktore pracuju casto lepsie, nez klasicke lieky.

Adresovanie zapalu(protizapalove, NSAID a rozne prirodne, ako curcumin,dumbier,boswelin, bromelain a ine enzymi)
a absorbcia toxinov(vlakniny, aktivne uhlie, bentonity zeolity) sice pomaha zmiernit symptomy, ale neadresuje pricinu.

mimi3088

ahojte
prave s touto pliagou lezim doma
teda predpokladam kedze u mna mala tato choroba zvlastny priebeh
v nedelu som sa citila nie moc dobre pripisovala som to vsak alkoholu z dna predtym
v pondelok rano som dostala horucky cez 39 a tie som pomaly znizovala paralenom a pekelne som sa pritom potila
myslela som ze je to normalna chripka teraz v tomto obdobi
boleli ma svali aj klby
vecer ked horucka ustupila som prvy krat bezala na wc , myslela som ze ma iba prehnalo ze to prejde tak som sa aj prvy raz na to najedla odvtedy to je horsie a horsie
vcera som od rana nasadila endiex a striedala aj s paralenom lebo horucky nastupovali akonahle som ho nebrala no nepomaha mi to nejedla som nic az dnes dva suchare
dnes sa k tomu pridruzila uz aj krv v stolici neviem co s tym doktorka odporuca iba dietu a uhlie :((

RNG

na viralne choroby(teda ak sa naozaj jedna o chripku a nie nejaky iny mikrob) su rozne antiviralne
Pozri viacero z nich na
-odkaz odstránený-

mimi3088

ahojte
prave s touto pliagou lezim doma
teda predpokladam kedze u mna mala tato choroba zvlastny priebeh
v nedelu som sa citila nie moc dobre pripisovala som to vsak alkoholu z dna predtym
v pondelok rano som dostala horucky cez 39 a tie som pomaly znizovala paralenom a pekelne som sa pritom potila
myslela som ze je to normalna chripka teraz v tomto obdobi
boleli ma svali aj klby
vecer ked horucka ustupila som prvy krat bezala na wc , myslela som ze ma iba prehnalo ze to prejde tak som sa aj prvy raz na to najedla odvtedy to je horsie a horsie
vcera som od rana nasadila endiex a striedala aj s paralenom lebo horucky nastupovali akonahle som ho nebrala no nepomaha mi to nejedla som nic az dnes dva suchare
dnes sa k tomu pridruzila uz aj krv v stolici neviem co s tym doktorka odporuca iba dietu a uhlie :((

valt

Dneska ma akurat zasiahla crevna chripka...ale stym ze ma zo spanku prebudili krce v bruchu neskutocne a stolica vobec nevedela vist az po 30min vysla uz som mal slzi v ociach...potom nasledne vracanie 2x...a odvtedy mam uz len mierne tlaky v crevach ...ale inak Dava to zabrat ten caj cierny je super mineralka este vacej a jem suchare...Ale nikdy viac nekcem tutok chorobu a to mam 20rokov a mam ju prvy krat astacilomy teda...Hodne sil pre tych co ju dostanu