Nevladzem dalej ta skola ma ničí

jankaaa

martuin, neboj, za chvilu budes mat po tom, myslim ze kazdy mal strach a bol o takomto case zdeptany... a potom pride zasluzeny oddych:-)

asdf

Staci aj na normalnej skole (ekomicku=elektrickovu skolu za taku nepokladam). Napr u nas (technika) su 2 terminy - riadny a opravak, nespravis dovi dopo a ziadny treti termin. Nie x terminov ako na inych skolach, len 2 a pevne dane (ziadne volitelne). A niekedy aj 3 za tyzden, a neexistuje ze si zmenis termin, proste to musis dat na 2 pokusy a presne v danych terminoch. A 1 tazka skuska u nas je naozaj ako cela maturita dokopy...A taka medicina je este tazsia :)

jankaaa

akoze tiez som nazoru ze hej to zadrel(a)... dobre ho uz strasis... vobec to tak nie je, velka blbost a nechapem ludi, co si to myslia... skuska na vs je urcite lahsia a to nechodim na nejaku extremne lahku skolu

lilien

mirka taky problem mam aj ja..som sice len prvacka na gympli ale neucim sa vela staci mi chvilu .ako ktory den co mame..ostatne baby sa ucia nejako vela a tiez nemam s kym chodit vonku len sediet doma pred telkou. uz sa nenormalne tesim na leto :D

fraisee

na pamat a koncentraciu je dobre ginko, len kym to zaberie su to 2 - 3 mesiace. ALe jasne ze to zvladas, len sa nestresuj a nezamyslaj sa nad tym "co vsetko musis stihnut". niektori, co robili maturitu za franc jozefa nevedia o com je dnesna matura. maturovala som z 5 predmetov, tiez gympel, aj otazky kt som vedela tak som dostala aj za 3, ide tam o vedomosti ale aj o stastie. lenze najdolezitejsie je nestresovat sa, lebo to pokaslels este viac. ziadne priemry sa nerobia, nemas tam dokonca ani profakov co ta ucia, cize znamky po znamosti nehrozia (teda ja som nemala) a ze je cela matura ako jedna skuska.. hm, to je dobra blbost, urcite nie matura z gympla.(teda zalezi aj na vs veterina sa nemoze rovnat nejakej mediamatike a pod). odporucam pohyb na cerstvom vzduchu, pustit si oblubenu muziku a opakovat si pokial nejde o zivot, nejde o nic.

hej

tak podla teba medicina a tecjnicka skola nie je uplne ina skola? podla mna je tam velikansky rozdiel. A vysvedcko sa mu bude brat aj na prijimackach, moze zan ziskat body zadarmo. A teraz su uz uplne ine matury ako niekedy, robia sa monitory a podobne. A myslim, ze sa to da zvladnut, ked sa kazdy den nieco pouci, a matura az taka strasna nie je, je to hlavne o stasti, co si vytiahnes. A predstav si, ze bude kaslat na predmety z ktorych nematuruje, takto sa lahko moze dopracovat k prepadnutiu. Podla mna je dolezitejsie,ayb si spravne rozdelil cas a veci ci sa chce naucit. Po rpichode na VS som zbadala, ze veci co som sa ucila tyzden na maturu by som teraz zvladla za den pred skuskou. ZAse,ale on nevie ako to tam prebieha, tak je z toho nervozny, to je nromal. A k tomu vdicaku. Nie je to nic hrozne, porob par krat testy a sa aj naucis. Nestresuj.

mirka283

ja tiež tento rok maturujem.. ale zatiaľ to zvládam, vybrala som si také predmety ktoré mi idú dobre a netreba sa tam učiť naspamäť, takže mám kopu voľného času.. (a to mám mimochodom dokonca až 5 predmetov, dala som si piaty ako dobrovoľný) Maturujem z 3 cudzích jazykov a matiky, niekomu sa táto kombinácia môže zdať že zabijak ale pre mňa je to práve naopak, tá najľahšia kombinácia. Takže sa učím taká 2 hodinky denne a úplne mi to stačí. Len mám trochu iný problém- a to že moje kamošky sa učia celý čas, a nejdú von ani keby som ich prehovárala celý deň, stále hovoria že sa musia učiť, a mne už z toho šibe že nemám s kým ísť von a celé dni len sedím doma.

asdf

no neviem, ale 6 rokov dozadu sa robil priemer...A s tym ucenim sa na predmety ktore v zivote neuvidi - ved pise sam ze ma problem to zvladat. Tak je najrozumnejsie vypustit to, co urcite nikdy nepouzije. A je rozdiel ist na trochu inu vysku nez si chcela, a ist na uplne inu vysku. Urcite ti mozem zarucit, ze koho bavi fyzika ci informatika nepojde na filozoficku fakultu a naopak :)

hej

no tak neviemco pises, ale sloh sa znamkuje zvlast a ustna odpoved je nieco ine, tam sa nerobi priemer znamky zo slohu a odpovedi!!! Neviem o tom, ze by sa nieco take zmenilo od kedy som ja maturovala. A nesuhlasim,ze sa nema ucit na predmety ktore su nepodstatne, ja som sa ucila na matury aj na nepodstatne predmety, a poviem ti, sim na uplne odlisnej vyske nez na aku som mala v plane ist. Takze sa to zsilo a navyse vysvedcko s aberie do priemeru na vysoku, takze uc sa pekne vsetko,len to nechce stresy. Ale pekne sa pripravovat. No matura je hlavne o statsi, ja som mala smolu, ze som si vytiahla jedinu otazku ktoru som nevedela. No ale zvladnes to, pokial si nebol problemovy ziak a nerobil si ucitelom v skole zle, tak maturu zvladnes, to zvladne kazdy. Nemaj strach.