Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Doporučenia pre prípad narkózy u pre parkinsonikov

Príspevok v téme: Doporučenia pre prípad narkózy u pre parkinsonikov
ketalas

pre Zlaticu O3/08/2007 a zbytok SR

Zlaticina otázka a chirurgické zákroky, ktoré vyskočili ako zlý čertíci z pozadia otázky ma prinútili okamžite siahnúť na moju 101-ku a odpísať to čo som ako autor a tiež parkinsonik pred pár rokmi napísal :
V prípade potreby akéhokoľvek operačného zákroku, informujte bezpodmienečne neodkladne Vášho chirurga o Vašej chorobe, príčom rovnako dôležitý ako chirurg je aj anesteziológ.Pri bežnej narkóze sú totiž používané niektoré preparáty, ktoré sa s Vašimi antiparkinsonikami neznášajú. To je dôvod pre plnú narkózu nepoužiť "Halothan a Neuroleptiká.Pri miestnom znecitlivení vylúčiť Adrenalín (najmä u zubára).Musí byť tiež bezpodmienečne zaručené že podávanie antiparkinsoník bude počas zákroku zabezpečené a neprerušené.V prípade väčšieho chirurgického zákroku doporučujem aby ste informovali svojho neurológa, resp.kontaktovať tohto s chirurgom.
Toto upozornenie je pre prípadného pacienta, parkinsonika, životne dôležité, pretože nesprávna narkóza a vynechanie liekov pred, počas a po operačnom zákroku môžu výrazne poškodiť jeho zdravotný stav ba dokonca viesť až k úmrtiu.
V prípade plánovanej operácie je bezpodmienečne potrebné poradiť sa s Vašim ošetrujúcim neurológom

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Doporučenia pre prípad narkózy u pre parkinsonikov - Fórum - ZDRAVIE.sk