Liek roaccutane kto ho bere alebo aký máte názor na toto

cafky:)

aoyte... mozem sa spytat ze za ako dlho ste asi zbadali vysusanie pokozky? bo mne sa po 3. dnox zacala uz vysusovat a doktorka powedala ze mam vydrzat prvy mesiac bez kremu a potom mi daco da taq som zvedavy..to vysusanie je otravne ale asi dost potrebne taq vydrziim x)

ivicka

no ja som to tiez brala, ale mala som velmi zle pecenove vysledky a krce vo svaloch, velke bolesti klbov a vypadavali mi vlasy. moja matka sa zhrozila ked si o tom lieku potom nieco prestudovala a dost bola nahnevana na lekarku ze mi to predpisala. uz to neberiem, nerobilo mi to dobre. myslim, ze si treba rozmysliet co uzivat, lebo niektore lieky viac skodia ako pomahaju. a o tomto som pocula, ze ma aj dlhodobe skodlive ucinky, aj ked ho uz neberiete. tak neviem, uz by som ho nechcela. ani antikoncepciu si kvoli akne nemienim davat, radsej sa na tvari trocha viac namakam. rano a vecer pravidelna ocista a k tomu dieta a je to aspon bez vedlajsich skodlivych ucinkov. ale kazdy ma pravo vybrat si to, co mu lepsie vyhovuje.

nooooooooooooooo

je to derivat vitaminu A ,a vitamin a je rozpustny v tukoch, tak zrejme kvoli tomu.ja som to len zapijala vodou,nik ma na to neupozornil.tych 6 mesiacov, co som mala ja ubehlo rychlo, a hoci som mala aj nepriaznive ucinky,uz po 3 tyzdnoch som badala znacny rozdiel, plet sa mi nemastila a ani vlasy.uplne som mohla skoncovat skrycimi tycinkami a aknecolorom, juj, to mi vzdy rano zaberalo kopec casu, to zamaskovat predtym.tak aj z tejto stranky to je vyhodne:-)

):)

ahoy, mozte sem pisat ako prebieha liecba?... :) mozme sa povzbudzovat xP... a pls mne doktorka powedala ze pred tabletkou zajest neco co je mastne ... maslo + xleba alebo taq pripadne lyzicku olivoveho oleja pretoze je to rozpustne v tukox... vy to zapijate ? vodou? ci len prehltate?... diq

radana

Moj syn ho bral a mal velmi dobre ucinky,akne mu uplne zmizlo.Z tych vedlajsich ucinkov snad len velmi suche pery.

noooooooooooooo

ja som ho brala tiez.moje neziaduce ucinky boli-velmi suche pery, pokozka, na to mi dala lekarka excipial lipolotio na telo, hydrolotio na tvar,ale to som na tvar pouzivala velmi setrno, lebo som sa bala aby mi neupchal pory.na pery dobry balzam.okrem toho som mala bolesti klbov a svalov na nohach/nie moc casty neziaduci ucinok a treba sa zmienit doktorovi ak ho mas/,podrazdenost /detto/a ak na mna svietilo slnko, tak som zostala velmi cervena na tvari.tento problem mam az do teraz, ale nemusi to suvisiet tym , roaccutane neberiem uz 4.rok.okrem toho moze sa objavit alopecia, vypadavanie vlasov pocas liecby, vyttedy treba lekara tiez upozornit.budu ti pravidelne brat krv na lipidy a pecenove testy.ja som mala dost zle akne asom velmi spokojna.sice sa mi obcas vyhodi vyrazka, dve,a le riesim to skinorenom.ak si zena, urcite ta lekar odporucil ku gynekol.aby ti predpisal antikoncepciu, kedze roacuaten je teratogenny/sposobuje zmrzacenie plodu/

lea123

ahoj ja ho beriem uz 9 mesiacov a uz mam pred sebou len posledne balenie, pre mna mal hlavne pozitivne ucinky, z tych negativnych je len velmi sucha pokozka na tele, ale to sa da lahko riesit a som rada ze som sa zbavila mastnej pokozky a vlasov, a aj akne sa mi prestalo tvorit.

):)

ahoj, akurat mi ho lekarka predpisala bo ostatne mi moc nezabera... a podla toho co citam sa oplati... a organizmu... ja newem ci moc skodi to je asi individualne ale proste tie vedlajse ucinky tam napisat museli