Vysoky tlak

Príspevok v téme: Vysoky tlak
sasanka

Ahojte, mam starosti, priatel ma 26rokov a dost vysoky tlak..Skusali sme par volnodostupnych veci ale akosi to nezabera..Mam z toho nervy ze sa mu nieco stane..Viete poradit co na vysoky tlak a hlavne ako upravit svoju stravu?Bola by som moc rada ak by sa ozval aj niekto kto ma vysoky tlak v mladom veku ako sa stravuje ako k tomu pristupuje a tak..Dakujem moc kazdemu..

RNG

Zialbohu moderna strava vecne len na cievy nanasa nove tukovobielkovinne a tukove nanosy.
Takze ked si ich pravidelne necistis, raz sa ti cievy zapchaju a koniec.
Lecitin nie je nic skodlive, nachadza sa v roznych potravinach, na nestastie je vzdy viazany na tuky a tak nemoze cistit cievy, tj naviazat sa na tuky v cievach(pripadne inde v tele, lebo je to vyborny prostriedok na chudnutie ).
Pravidelne cistenie roznych organov predlzuje zivot.
Nestaci si umyvat len ruky a zuby, treba cistit roznymi potravinami a doplnkami potravin aj rozne organy, ktore sa tak isto spinia .
A popripade pouzivat aj take doplnky, ktore pomahaju regenerovat aktivne, nie len nahodne pasivne z normalnej stravy.

andie

hmm, dost zlozita vec, ked si uvedomis, ze clovek ma v priemere 97 000 km ciev..niekde sa to po rokoch prejavi, nech robis, co chces. jednoznacne treba znizit tlak a nie vecne cistit cievy..

RNG

Hloh sa obvykle berie 2x1 gram, ale mozno to aj zdvojnasobnit bez problemov ba i viac.
Mrtvica a porazka a ine zluhania roznych organov pre zapchate cievy sa da obist cistenim ciev a riedenim krvi, abu nevytvarala zrazeniny=blokady.

andie

vysoky tlak nie je sranda hlavne, co sa tyka dlhodobeho stavu a mnohi si to neuvedomuju a hlavne, ked sa citia dobre prestanu brat lieky..CHYBA!!! ak nic alternativneho nezabera, treba prejst na lieky !!

hmmmmmmmmm

fajci priatel alebo pije kavu??je mlady na vysoky tlak, preto by mal zajst k lekarovi skor nez ho ohrozi mrtvica alebo infarkt, popripade oblickove problemy..

sasanka

Ivka, prave som si pozerala na google vzorec na vypocet LDLka, ak som to dobre vypocitala, tak je to 1,996, tak aj to je v norme..Preco si sa pytala na cholesterol?

sasanka

RNG, ja som nemyslela ze dokedy to mam brat, ze ako dlho, do konca zivota alebo neviem ako dlho..Myslela som to tak ze kolko ho treba brat aby doslo k naprave, resp.za aky cas branie hlohu sa tlak znizi na normu?

RNG

lecitin v tobolkach je nasyteny olejom, takze uz nemoze rozpustat dalsie tuky v tele.Neodporucam.
Na znizenie zleho cholesterolu a triglyceridov a zvysenie dobreho je vyborny Policosanol, vytazok z listov cukrovej trstiny, obvykle sa berie v davkach od 10 do 40 mg denne, podla potreby

RNG

Hloh(Hawthorne) pracuje ako ACE inhibitor, vasodilatant(tj uvolnuje-rozsiruje zily)
Tak pracuju aj vsetky chemicke lieky na vysoky tlak. Ale maju zle postranne ucinky, kdezto hloh ma len dobre ucinky, naviac je aj silny antioxidant, ktory spruznuje cievy a spomaluje starnutie organizmu.
Hloh nie je liek, ale ovocie.Takze otazka je: do kedy mam to ovocie brat a odpoved, dokedy chces alebo naisto dovtedy, dokedy ho potrebujes.
Inac znizovanie tlaku cistenim ciev je s pomocou lecitinu.
Znizovanie tlaku sa da aj pouzivanim soli so znizenym obsahom sodika s pridanym draslikom,v Bille maju taku(38% draslika, tj KCL).Pouzivass ako normalnu sol.
Znizovanie tlaku sa da dosiahnut aj odvodnenim(diuretika). Okrem chemickych(lieky s postrannymi ucinkami niciace ladviny) su aj prirodne zmesy( z mocopudnych bylin, celkom ucinne(napr Water pill w. potassium)