Vysoky tlak

Príspevok v téme: Vysoky tlak
sasanka

Ahojte, mam starosti, priatel ma 26rokov a dost vysoky tlak..Skusali sme par volnodostupnych veci ale akosi to nezabera..Mam z toho nervy ze sa mu nieco stane..Viete poradit co na vysoky tlak a hlavne ako upravit svoju stravu?Bola by som moc rada ak by sa ozval aj niekto kto ma vysoky tlak v mladom veku ako sa stravuje ako k tomu pristupuje a tak..Dakujem moc kazdemu..

sasanka

Ivka a kde sa to da kupit?? Cholesterol ma v norme, celkovy 3,67, HDL ma na hranici 1,05 a zly mu nevypocitavali..Ale toto su len vysledky z krvi z prsta..takze nie su uplne 100percentne..

sasanka

bobrik, myslim ze to je dedicne u neho :(..Jeho otec si sice nikdy v zivote tlak nemeral ale v tvari je cerveny ako repa takze predpokladam ze z tlaku..

sasanka

RNG s tou nervozitou som to myslela obrazne..hlavne ja mam totiz stres..Merame tlak v uplnom pokoji bez predchadzajucej namahy, rozculenia alebo stresu a stale je na 140/90-100 a vyssie..Normalne mam pocit ze to ide len vyssie a vyssie..Pred dvoma mesiaci sa nahodne zistilo pri jednom vysetreni ze ma vysoky tlak-to bolo 144/95, kupili sme tlakomer a zacali raz do tyzdna merat..najskor to byvalo tak 137/90..potom to stuplo ma 140/100 (to bolo min.tyzden) a dnes 146/90..
RNG a aku dlhu dobu treba uzivat tie hlohove tabletky?A kolko priblizne stoja?Naozaj objektivne znizia tlak?

Ivka 1

Sasanka pomohla by mu kombinácia cesnak a tymián v tabletkách a Omega 3 mastné
kyseliny + Omega9 v jednom. Táto kombinácia dokáže spriechodniť cievy a samozrejme sa zníži aj tlak.Aj štíhli ľudia mávajú vysoký tlak, je to dôsledkom zanesenia ciev. Akú má priateľ hodnotu cholesterolov? Myslím
aj dobrý aj zlý cholesterol.

RNG

S tum branim lecitinu, spravna ucinna davka je 2 krat do tyzdna minimalne velka(polievkova) lyzica praskoveho cisteho lecitinu
Da sa zamiesat do polievok omaciek a pod, za 15-20 minut sa kompletne rozvari a zmizne, nezmeni chut.
Odporucam kazdemu, lebo vsetkym sa nam postupne zapchavaju zily, aj ked nas este neporazi, predsa to ovplyvni regeneraciu, energiu, imunitu ...

RNG

Nervozita sama o sebe zvysuje tlak. B-vitaminy, mineraly, 5-HTP, st Johns Wort, SAM-e a podobne ukludnuju. Tak isto rozne dusevne cvicenia, meditacia, thaichi, yoga a pod ukludnuju.
Vysoky tlak znamena, tlak je v uplnej pohode a relaxacii nad 140/85
Ked sa extra znervoznim a stresujem, aj moj tlak(nornalne 120/65) skoci aj vyse 150.
Malokedy radim caje, tam je obsah ucinnych latok rozny zo sacku na sacok.

Radsej mam standardizovane vytazky.
Odporucam 2x1 gram hlohu(Hawthorne). Davka sa da aj zdvojnasobnit(je to len susene ovocie hlohu)

sasanka

bobrik..priatel je chudy..teraz sa snazi nejest vyprazane jedla..ale sladke miluje..a vsetko strasne sladi
:(..tak sa ho snazim aspon presvedcit aby do caju pouzival med..Sladke vody moc nepije, skor mineralky ochutene alebo ciste..