Drzite dietu?

kamari

Mirka, nemohla by si mi poslat na moj e-mail bbb@orangemail.sk ten jedalnicek aj s nejakym pokecom o vplyve jedal z neho na organy nasej schranky? Budem ti vdacna.

kamari

Mirka, nemohla by si mi poslať ten jedálniček na moju e-mail.adr. bbb@orangemail.sk? Určite by som ho využila - ak sa dá, tak aj s nejakým pokecom, prípadne poradiť nejaké web stránky alebo literatúru o vplyve potravín z neho na orgány našej schránky. Dik.

mira

Kamari, ja som mame poradila jedálniček ešte keď si nepichala inzulín a bola len na liekoch. Za 2 týždne jednoduchej stravy jej klesol cukor z 20 na 5 . Išla za doktorkou, aby jej vysadila lieky a tá povedala, že je to len náhoda. Mama ju poslúchla. Potom sa ozval otec, že chce sladkosti a guláše a pod. tak to už nezvládla variť nadvojako. Otec ju presvedčil, aby to nechala . Odvtedy si pichá inzulín a mala asi 3 mozgové mrtvice a spústu ďalších komplikácií vrátane postupného rozpadu sietnice.
Teraz i s otcom uvažujú o zmene, ale nechávam to na nich. Konečne začínajú menej sladiť.

hera

no nestači iba jesť pšeno aby sa slinivka trochu obačila,teda zregenerovala.Je toho ovela viac,čo treba spraviť a samozrejme nefunguje to iba pre slinivku ,ale pre celkove zdravie človeka.Dvojkarom a da krasne pomôcť,ale je tam syndrom,že ak je človek (najma starši ludia) na niečo zvyknuty,tak iba ťažko niečo nove pochopy v tejto oblasti,stym sa už naozaj neda nič robiť...je to smutne ale pravdive...aj keby človek predsa len zmenil myslenie ,tak pri prečisťovani a stym spojenymi negativnymi pocitmi sa človek veeeelmi rychlo vrati k svojmu "štandartu",človek sa boji dlkšich neistych zmien,preto je to tak ako to je...iba podla mna samozrejme

kamari

Adriana, Andel súhlasím s vami. Neviem si predstaviť, že by som sa vzdala aj ovocia, ktoré všetci doporučujú a nahradila ho napr.2-3 lyžicami pšena (aby mi sedeli SJ). Rovnako neverím, že by paradajky a paprika mali až také neblahé účinky na slinivku a lekári by v dnešnej dobe o tom nevedeli a doporučovali ich diabetikom. A nakoniec nám to môže byť skoro fuk, nakoľko ani to najlepšie pšeno, ktoré má na ňu blahodárne účinky nám ju nevylieči. Inzulín si musím pichať aj keď zjem pšeno... Tým ho vôbec nechcem zatracovať, skúsim ho zaradiť do jedálnička, možno mi aj zachutí a určite chcem jesť veci, ktoré mi pomôžu udržať sa v dnešnej zdrav. rovine aspoň nasledujúcich 20 rokov alebo aj viac, až kým mi vyrastú vnúčatá... Preto som rada, že funguje toto fórum, som vďačná každému za príspevok.
Mirka, ty liečiš svoju mamu na DM2 pšenom a podarilo sa ti ju vyliečiť? To by totiž bolo super pre diabetikov 2.typu. Stačilo by im vymeniť chlieb alebo ryžu za pšeno a ich stav by sa mal zlepšiť, nie? Moja mama má totiž tiež DM2, dlho bola len na diete ale nedávno jej lekárka predpísala aj tabletky. Ak jej môže pšeno pomôcť vrátiť sa len k diete, tak by to bola bomba.

kamoska1

na mna ma zeleny caj take ucinky, ze ked ho vypijem poobede, tak sa celu noc prehadzujem a nemozem zaspat...okrem toho je to vraj najsilnejsie farbidlo na zuby, teda kto pije zeleny caj, tak po case mu dost zozltnu zuby.

laurikaa

Prosiim neviete mi poradit ake ucinky ma zeleny caj? Zacala som ho pit a chuti mi:) Dostat aj vo vrecuskach ci iba taky sypany? A vsetky su take horke?

Andel

Mira,
nie mozno ma lekari nevyliecili, ale dali mi moznost zit ako normalny clovek, s tym, ze zdravy clovek ma inzulin pumpovany pankreasom a ja momentalne inzulinovou pumpou. Ako pise Hera, ani pseno ma nevylieci, ani ziadna dieta, a na co sa trpait, ked mi to aj tak nijako nepomoze!?