Drzite dietu?

mira

Mohla by si jesť ryžu celozrnnú, tiež občas celozrnné cestoviny . To je lepšie ako chlieb a knäckebrod, ktoré vysušujú a sťahujú. Nezabúdaj na PŠENO. To jablko poobede može spôsobiť kvasenie, hlavne ak tam bola zelenina /alebo chlieb, keks a pod./ prestávka pri jedení ovocia má byť 3 hod. Pre cukrovkárov by som ovocie obmedzila na max 2 x týždenne. Paprika, rajčina a špenát tiež nie sú vhodné pre cukrovkára, radšej mrkva, cibuľa, kapusta, kaleráb, karfiol, hrášok, vňaťky, redkvička..... je ich dosť. No a čierna káva.... Dnes mi môj kamarát povedal, že zeleninová čerstvá polievočka jemne ochutená kvalitnou sojovkou ho vzpruží lepšie ako káva. Skúšala si obilnú alebo čakankovú kávu, meltu alebo cigóriu ? Je príjemne horkastá a neškodí slinivke ako kofein.

adriana

Ahoj,asi ako píše mira-pila si?Pitný režim je veľmi dôležitý,hlavne keď držíš diétu,a ešte je teplo.Ešte je tu jedna možnosť-pokazená váha!

kamari

Chlieb som jedla celozrnný ražný balený po 500g krájaný+syr balkánskeho typu (nebol presolený)+ zel.šalát v zložení kapusta, paradajka, paprika, pór, špenátové listy, olivový olej.Šunky morčacej som si tam nakrájala 2 plátky.To bola večera.
Tofu som zjedla na obed s kapustovým obložením.
1 jablko na raňajky, druhé ako dezert poobede. 2 kneckebroady so syrom - olovrant.
Pila som 2 šálky čiernej kávy, 3 šálky melta, 2 šálky žihľavový čaj a minerálky asi 2-3 dcl.
Napíšte mi prosím svoje jedálničky- stručné. Ako kombinujete, čo je pre nás vhodné a dobré jesť. Lebo ja napr. skoro vôbec nejem polievky, lebo sa rátajú do SJ, tak si dám radšej šalát z čerstvej zeleniny, čo by nemalo obsahovať sacharidy a zasa malo vlákninu a vitamíny ... Obmedzila som radikálne aj zemiaky, ryžu. Cestoviny som vylúčila. Z obilovín pojedám i keď tiež obmedzene len vločky a ten čierny celozrnný chlieb.
PORAĎTE ČO JESŤ...

mira

Nepíšeš, koľko a čoho si pila. Či ti telo nezadržiava vodu a či obličky, srdce a lymfatický systém pracujú dobre. Syr a šunka bývajú presolené. Tiež chleby. Tiež nepíšeš ako kombinuješ, a teda či trávenie prebieha v poriadku a či potrava nekvasí. Ináč si toho moc nezjedla, vadí mi síce ten syr a šunka a chýba mi pšeno - liek pre cukrovkárov a zeleninové polievky, prívarky atď. A na trávenie trochu kvasenej zeleninky.

kamari

Viete mi niekto vysvetliť nasledovné reakcie môjho tela?
Včera som poctivo dodržala dietu, aj glykémie boli ok. Zjedla som za celý deň 2 jablká, tofu so kapustovým obložením, zeleninový šalát so syrom a šunkou s 35g celozrnným ražným chlebom a 2 plátky kneckebroadu. Prešla som peši asi 4 km, 2x vyšla 11 poschodí hore, dolu a večer som ešte behala po záhrade s krhlou (záhrada je na kopci).
Prečo som mala ráno na váhe o 2 kg viac?

adriana

Kiki,skus si kliknúť na Andelovu stránku www.sladkyzivot.blog.com ,a v rubrike-perspektíva v liečbe,je niečo čo ťa možno poteší.Andel,držím ti palce,aby ti tá energia a elán vydržali.Ja tiež verím,že sa dožijem dňa,kedy si už nebudem musieť pichať inzulín,a hlavne nad mojimi deťmi nebude visieť hrozba diabetu.

pier

chapem ta kiki...toho by sme sa chceli vsetci dockat,kedy to pichanie skonci...technika uz ukazala,ze je nam dost napomocna a ktovie ci to este nepojde dalej...lebo to je skôr pravdepodobne ako to,že to ludia prestanu zrazu alebo casom ten problem mať...ja som uz spravil vsetko co som vedel(a bolo toho dosť),aby som sa toho zbavil,uz som teraz v klude...zatial sa to este nikomu nepodarilo...a ak aj na chvilu ano,tak si dosť svoje "užil"...simulovať produkciu inzulinu sa da urcitu fyz.aktivitou a dietou,ale nakoniec si telo "to svoje" aj tak vyziada...iba moj nazor vravim...kiez by som sa mylil a bolo to vsetko jednoduksie...

kiki

kamari sladkosti pocitam rovnako ako napr rozok, jeden grahamovy by mal byt ako jedna horalka,teda aspon podla poctu sj, ja bez sladkosti nevydrzim ani teraz a tie normalne su vraj lepsie ako dia, co ma celkom tesi:)
pier ludstvo ma mozno dost casu, ale ja sa celkom ponahlam, stale si neviem predstavit, ze si budem pichat cely zivot kazdy den x krat....stale len cakam,kedy to skonci