Strava, Anorexia, Bulímia-boj vyhráš II

Príspevok v téme: Strava, Anorexia, Bulímia-boj vyhráš II
pišta

Milé (mladé) dámy, možno sem-tam páni :)
Pokiaľ sa vám priplietla do života anorexia alebo bulímia a chcete sa z nej dostať, môže vám pomôcť aj táto stránka.
Podnet k založeniu tejto témy dala Alternatíva, Igris, Z-uzka a ďalší...
V žiadnom prípade táto téma nenahrádza lekársku starostlivosť!!!
Akékoľvek pochybnosti konzultujte s vašim ošetrujúcim lekárom!!!
Píšte, pýtajte sa, na druhej strane, kto má skúsenosti názor, ako na to, NECH NAPÍŠE PRÍSPEVOK.
Podržme túto tému Qveci. Ak sú iné otázky, ako strava, píšte do tém, uvedených nižšie
.
Zdravie a radosť na tejto planéte je pre všetkých - AJ PRE VÁS.
Ale bez vašej aktívnej pomoci to zdravie sa vám bude vyhýbať.
Takže, aby sa vaše zdravie na vás takto usmievalo, : )))))))),
ZABOJUJTE !!!,
Súvisiace témy:
www.zdravie.sk
www.zdravie.sk
www.zdravie.sk

misha

Pre všetkých:
Letí k Tebe darček z neba, je v ňom všetko, čo Ti treba, šťastie, láska, pokoj, neha, Ježiško ma rád aj Teba...
Krásne Vianoce:)

misha

avinka, ajoj. Prepáč, že odpisujem tak neskoro, že som Ti nenapísala skôr:( Čo sa týka obličiek- ja som s nimi žiadne problémy nikdy nemala...až 13.11. ma začali strašne bolieť- ako je chrbát, pri bedrách a prechádzalo to aj do oblasti brucha, ale tam to až tak nebolelo. Tá bolesť bola strašná, už nikdy v živote:( Odviezli ma do nemocnice, tam mi dali do chrbta obstreky- 20 injekcii, ale nepomohlo to, tak ma museli hospitalizovať. Potom som sa "motala", plakala až nakoniec odpadla od bolesti, slabosti, vyčerpanosti...bola som až do svojho odchodu na infúziách, ktoré mi veľmi pomohli. A tiež som mala každý deň injekcie od bolesti. Keď som odchádzala z nemocnice, dr. mi predpísal Algifen kvapky od bolesti, ale zatiaľ som si ich dala len raz. Pobolievajú, ale už je to ok. A čo mi zistili? Mala som obličkovú koliku vtedy, ale...to najhoršie som sa dozvedela až na druhý deň- že mi nefunguje jedna oblička, a druhá len na 50%! Takže sa už uvažovalo nad operáciu v inom meste, na odobratí tej nefunkčnej obličky. Ale zázrakom sa sprovoznili!!!! Čomu som strašne rada.
Doporučujem Ti avinka ísť čo najskôr k lekárovi, nečakaj tiež na takúto "nehodu". Potom bude už neskoro!!!!! Opatruj sa.

kiky

betka:sorry ak nejak zasahujem do debaty..ja ti len chcem povedať že budem držať prsty..verím že to zvládneš obdivujem ťa že si prestala s tým zvracaním a že to chceš zmeniť..uvidíš pojde to..len si nepokaz to čo si dokázala veď máš za sebou krásny úspech

betka20

no len ja to nedokazem.Jedla som co som chcela a teraz som sa rozhodla schudnut zdravo na vianoce je to tazke pokusim sa aspon nejest po 5hod vecer.

iris.

betka,to este neznamena,ze si zlyhala,ked si si dala viac,ako si planovala. vies na co to je dobre? teraz vies,ze kolaciky su pre teba velke lakadlo a tak dnes premyslaj,ako sa zariadit nasledovne dni.lebo sa to bude tahat az do noveho roku a to je dost dni.
skoda,ze ludia su tymi tradiciami tak ovplyvneni...my sme doma neupiekli ani omrvinu. usetrili sme aj peniazky aj zaludky. a nikomu to nechyba. betka,takze je to aj skuska,ci vydrzis nezvracat. skuska po tyzdni! ja viem,ze to zvladnes aj nasledovne dni,a poprosis aj doma,aby ti zakazali jest :))) kedysi som to tak robila. popytala som vsetkych,aby mi na den dovolili zjest len 3 kolaciky,tie som si rano vybrala a ak som chcela viac,tak som kricala,chcem jest,ale nedovolte mi to, lebo sa budem potom hnevat na seba aj na vas,a budem tu plakat od zialu :))) a bola to ako hra. nedovolili mi,a strasili ma,ze mi bude zle a podobne. a potom som sa naucila ovladnut,tak uz som si vedela povedat sama.
betinka,hlavu hore,bude ti pekne travit a zajtra nabehnes na nieco lahsie. daj si to za ciel :))

betka20

iris:zlayhala som.dnes nam doniesli kolace najedla som sa je mi hrozne zle ale nechcem vraciat.viem ze nedokazem odolat chlebickom a kolacom znova som zlahyla ja uboha nic nedokazem ani odolat kolacom aalebo jedlu som obycajna padavka

avinka

Aj ja prajem vsetkym prijemne Vianoce.My uz mame upratane,navarene ,napecene.Aj ked ma prave dost boli brucho,snazim sa aby toho bolo primerane a aby som nemala az take vycitky.My sme radsej namiesto kolacov pokupili ovocie a urobila som len tak symbolicky orechovy a makovy zavin a medovnik.Naco kupovat chipsy podobne hluposti.Takze prajem este raz krasne sviatky Alternative,Zuju,Kiky,Mishe,Iriske a vsetkym ,ktore to tu citaju a aj sem tam prispievaju:)A drzme sa s tym nasim jedlom nestastnym.A zajtra sa ovládame ,radsej z kazdeho trosku..a menej,aj ked je Stedry vecer.Ja sa budem snazit.Prajem krasne Vianoce.

kiky

Prajem vám všetkým krásne Vianoce zajtra..trochu som sa neozývala ale už som tu..
misha:ja to s tým bruchom poznám..ale jak som začala pravidelnejšie jesť už sa to až tak nenafukovalo..nehovorím že vôbec ale nie až tak..držim ti na zajtra palčeky lebo pre nás všetky to bude ťažký deň.. ale skús zahodiť výčitky niekam do koša..teda ja sa pokúsim