Strava, Anorexia, Bulímia-boj vyhráš II

Príspevok v téme: Strava, Anorexia, Bulímia-boj vyhráš II
pišta

Milé (mladé) dámy, možno sem-tam páni :)
Pokiaľ sa vám priplietla do života anorexia alebo bulímia a chcete sa z nej dostať, môže vám pomôcť aj táto stránka.
Podnet k založeniu tejto témy dala Alternatíva, Igris, Z-uzka a ďalší...
V žiadnom prípade táto téma nenahrádza lekársku starostlivosť!!!
Akékoľvek pochybnosti konzultujte s vašim ošetrujúcim lekárom!!!
Píšte, pýtajte sa, na druhej strane, kto má skúsenosti názor, ako na to, NECH NAPÍŠE PRÍSPEVOK.
Podržme túto tému Qveci. Ak sú iné otázky, ako strava, píšte do tém, uvedených nižšie
.
Zdravie a radosť na tejto planéte je pre všetkých - AJ PRE VÁS.
Ale bez vašej aktívnej pomoci to zdravie sa vám bude vyhýbať.
Takže, aby sa vaše zdravie na vás takto usmievalo, : )))))))),
ZABOJUJTE !!!,
Súvisiace témy:
www.zdravie.sk
www.zdravie.sk
www.zdravie.sk

ladyinred

Cry, nechcem rýpať, ale kde máš záruku, že z tohto liečenia zasa "nezdrhneš" na reverz domov ako si to urobila minule? Aký to má význam, keď sa tam zasa po pár dňoch/týždňoch vrátiš a znova urobíš to isté???

snezienka333

ammanda,

adipex môže velmi važne poškodiť zdravie, takže ho v žiadnom pripade neskušaj. Tento pripravok je zakazany a nesmie sa predavat v lekarnach, lebo ludom važne poškodzoval zdravie. Čitala som viacere diskusie, kde ludia pisali, že im z Adipexu začalo zlyhavat srdce a takmer ich ten adipex zabil.
Ak ťa tvoj problem s prejedanim trapi, alebo maš aj ine problemy psychickeho razu, tak nemaj vôbec obavy a navštiv psychologa. Žiaden normalny psycholog ta nevysmeje, toho sa vôbec nemusiš bať. "Zachvatovite prejedanie" patri medzi poruchy prijmu jedla, takže je to psychicka porucha. Neviem, kde byvaš, ale je veľa psychologov, ktori maju zmluvy s poisťovňami, takže by si si za tu terapiu u psychologa nemusela ani nič platiť - ak maš zdravotne poistenie.

snezienka333

cry, to je super, že si premohla ten strach a zjedla si ešte aj ten kolač, som na teba hrda :-)
Veľmi ti prajem ti, aby sa ti počas liečby darilo a držim ti palce!
Ak by si počas hospitalizacie mala nejake krizy a prenasledovali ťa zle myšlienky alebo strach z pribratia, tak tam choď za psychologičkou a otvorene hovor o svojich pocitoch.
Dufam, že pred nastupom na liečbu vyhodiš alebo splachneš do WC všetky prehaňadla a diuretika, ktore maš doma, aby ťa potom nepokušali, keď sa vyliečena vratiš z hospitalizacie domov. Drž sa a nevzdavaj sa!

[zruseny22]

Snežienka, ešte dopĺňam, že som k pomarančom zjedla koláč.
To je super, že máš 30rokov, ja 25rokov, že nie sme už puberta:-) Ja som myslela, že som tu sama taká "stará":)
Dnes budem cestovať do Ba, do podnájmu, zajtrajšok je za dverami. Mám strach:-(

snezienka333

cry, neviem, prečo ti furt zabudnem odpovedat na otazku o mojom veku :-) mam už na krku tridsiatku, takže som trocha staršia ako ty :-)

snezienka333

cry, tak to ta chvalim, ze si premohla svoj strach a išla sa niečoho najesť, aj keď 2 pomaranče su dosť malo, ale aj to je pokrok :-)
No ja som si bola na večeru ešte vypražiť kapra, dala som si k tomu zemiakovy šalat a poriadne som sa najedla, mňam mňam mňam. Lebo predtym som zjedla iba kapustovu polievku a z toho som bola za hodinu znova hladna. Už sa mi chce spať, tak prajem dobru nuocku :-)

melissa86

a to kvoli anorexii?zdravie je v tomto pripade asi prvorade.u nas sa len je,plno jedla a kolacov..boze,od noveho roka sa budenm snazit to schudnut,no.drz sa,papa idem kuk tv.pa miska

snezienka333

cry, prečo si na raňajky tak malo papkala? vôbec to neber tak, že ťa chcem kritizovať ...najdôležitejšia je, aby bol človek uprimny sam k sebe a aj k druhym...takže ja si cenim tvoju uprimnosť... Ale uprimne - ja kebyže zjem na raňajky 2 pomaranče, a kavu a okrem toho nič ine, tak by sa mi v priebehu dvoch hodin začali triasť ruky od hladu, bolo by mi na odpadnutie a začala by som pociťovať totalnu uzkosť - take stavy som mala počas anorexie, keď som malo jedla. Nemavaš nahodou uzkostne stavy?
Cry, ak maš teraz hlad, je to preto, lebo si na raňajky veľmi malo zjedla, tvoje teličko ma nedostatok energie, a prosi ťa, aby si ho dnes ešte niečim nakrmila, lebo dostalo veľmi maly prisun energie a nestači mu to na spravne fungovanie organov. Je dôležite, cry, aby si sa naučila počuvať hlas svojho tela. Hlad je signal toho, že sa maš isť najesť, lebo je to zdrave a dobre pre tvoj organizmus. Tomu strachu z jedla a z priberania sa musiš vzoprieť, je to iba v tvojej hlave. To je prva cesta k viťazstvu nad anorexoiu.
Choď sa najesť hocičoho, na čo maš chuť. A pochutnaj si na tom. Jedla si dnes velmi malo, môžeš si dovoliť sa najesť, ok?
Vieš čo, ja sa idem teraz tiež ešte niečoho najesť, lebo obed som mala taky poslabši a som ešte stale hladna. Dufam, že aj ty sa dnes večer ešte poriadne naješ, tvoje telo si to zasluži.