Strava, Anorexia, Bulímia-boj vyhráš II

Príspevok v téme: Strava, Anorexia, Bulímia-boj vyhráš II
pišta

Milé (mladé) dámy, možno sem-tam páni :)
Pokiaľ sa vám priplietla do života anorexia alebo bulímia a chcete sa z nej dostať, môže vám pomôcť aj táto stránka.
Podnet k založeniu tejto témy dala Alternatíva, Igris, Z-uzka a ďalší...
V žiadnom prípade táto téma nenahrádza lekársku starostlivosť!!!
Akékoľvek pochybnosti konzultujte s vašim ošetrujúcim lekárom!!!
Píšte, pýtajte sa, na druhej strane, kto má skúsenosti názor, ako na to, NECH NAPÍŠE PRÍSPEVOK.
Podržme túto tému Qveci. Ak sú iné otázky, ako strava, píšte do tém, uvedených nižšie
.
Zdravie a radosť na tejto planéte je pre všetkých - AJ PRE VÁS.
Ale bez vašej aktívnej pomoci to zdravie sa vám bude vyhýbať.
Takže, aby sa vaše zdravie na vás takto usmievalo, : )))))))),
ZABOJUJTE !!!,
Súvisiace témy:
www.zdravie.sk
www.zdravie.sk
www.zdravie.sk

snezienka333

ahoj cry,
kym som ti pisala prispevok, tak som si nevšimla, že si medzitym niečo napisala aj ty... pišeš, že maš BMI v norme... tak sa chcem spytať, že čo považuješ vlastne za normu?
Inak zamyslela si sa niekedy nad tym, že dovoliš tomu malemu pristroju menom vaha, aby kontroloval tvoj emocionalny život? Ja to uplne chapem, keď som mala anorexiu - niekoľkokrat denne som sa važila, a keď som pribrala čo i len polkila, dostala som z toho totalnu depku a začala som totalne redukovať stravu alebo som prestala uplne jesť.
A vieš čo, jedneho dňa som naštvala - to bolo vtedy, keď som sa rozhodla, že sa chcem z anorexie vyliečiť - vyšmarila som vahu von z izby - dala som ju preč a rozhodla som sa že sa nebudem viac važiť, a že nedovolim tomu malemu pristroju menom vaha, aby kontroloval môj život. Raz za polroka musim isť na kontrolu k lekarovi, tam ma aj odvažia - takže z toho viem, aku mam teraz vahu. Ale doma vo svojej izbe vahu nemam, aby som do tej hnusnej anorexie zasa nespadla.

[zruseny22]

snežienka, hospitalizácia sa nevydarí vtedy, keď sa chce niekto liečiť a zároveň ale schudnúť. Sú to dve rozdielne veci. Buď jedno, alebo druhé. A ja som v kútiku duše stále chcela aj schudnúť.
Neprejedám sa, skôr mám tendenciu uberať na jedle. Ak mám byť úprimná, teraz nejem ani normálne porcie, ale na druhej strane sa váha drží, neklesá.
Preháňadlá a diuretiká užívam vtedy, keď zjem viac ako som si "naplánovala". Stačí kúsnutie do niečoho iného a ja už mám neznesiteľné výčitky, úzkosť, depresiu, strach z pribratia... ale uvedomujem si, že sa z preháňadiel nechudne. Už mi raz vďaka ním zlyhali obličky.

snezienka333

ahoj cry, si ešte tu?

v tych predošlych prispevkoch na temu "SRTRACH Z PRIBERANIA" som sa tak rozpisala, že som sa ťa zabudla spytať ešte na zopar veci...
Ak maš anorexiu, tak si viem predstavit, ake male porcie jedla asi prijimaš... môžem sa spytať prečo vlastne uživaš tie prehaňadla a diuretika? neviem, ako vyzera tvoj denny jedalniček, ale maš dojem že priveľa ješ a chceš ešte viac schudnuť alebo prečo tie tabletky vlastne berieš?
Pisala si, že napriek už absolvovanemu liečeniu v minulosti, maš problem s jedlom. Chcem sa spytať, že v čom konkretne spočiva tvoj problem s jedlom? pociťuješ voči jedlu nechuť a uplny odpor alebo maš z jedla strach?

[zruseny22]

snežienka, u mňa je práve ten strach z priberania. Vôbec nechudnem, skôr mi váha rastie a už vôbec nemusí, mám BMI v norme.

snezienka333

LadyOpium,
to je dobre, že sa snažiš normalne jesť kvôli zdraviu, hlavne prestaň zvracať, to je to najrozumnejšie, čo môžeš v tejto faze urobiť. Pokiaľ ide o tvoj strach z priberania - prečitaj si môj predošly prispevok, ktory som napisala pre cry... je tam viac na temu "STRACH Z PRIBERANIA".
Vôbec sa neboj toho, že by si pribrala na 100 kg, ak budeš normalne jesť, je to totalna blbosť. Ja som vyliečena anorektička, už niekoľko rokov jem normalne a nezvraciam, som štihla a mam BMI=19. Ver tomu, že ani zďaleka nemam 100 kg. Tušim si niekde pisala, že maš 16 rokov - si v obdobi dospievania a jedlo nevyhnutne potrebuješ na to, aby sa tvoje telo spravne vyvijalo. V inej teme si tušim spominala, že maš problem s prejedanim ... ak by si to prejedanie niekedy nezvladala kontrolovať - tak to nerieš zvracanim, ale choď si radšej niekam zašportovať, napr. do fitnesscentra alebo choď lyžovať - ta energia z jedla sa da bez problemov spaliť športom. Ja som sa v tvojom veku tiež strašne prejedala a nemala som silu s tym prestať, rano som začala jesť, cely deň som papkala a skončila som až v noci - to bol začiatok mojej ppp. Za tie roky prežierania som pribrala iba 4 kila, napriek tomu, že som vôbec nezvracala, lebo som popritom športovala a tancovala. Takže na mne absolutne nebolo vidieť tie kvanta jedla, ktore som do seba naladovala, lebo som tu energiu z jedla spalila pohybom. Určite nebudeš važiť 100 kg, keď budeš normalne jesť. Je to iba klamstvo, ktore ovlada tvoju myseľ a snaži sa ti braniť na ceste k uzdraveniu.

[zruseny22]

Ajoj, melissa, práve som sa zobudila, bola som si po obede lahnúť. Nové mám len to, že sa vraciam na liečenie.
A ty ako? Ako sa ti darí? Aké boli Vianoce?
Ďakujem za pozdrav.