Nechcem zit v tomto svete a na tejto planete...

Príspevok v téme: Nechcem zit v tomto svete a na tejto planete...
keituskaaaa

Ludia su zli,zabijaju sa navzajom,deti hladoveju a zvieratka su tyrane.To co sa ma v tomto zivote najviac dotyka je ludska zavist v praci.Nici ma to,ludia sa nemaju radi,do oci sa usmievaju,potom vrazia dyku do chrbta..Neviem ci zvladnem pracovat cely zivot,znasat ponizovanie,pozerat sa na to co sa na svete deje..uz neverim nikomu,ludia,ktorym som verila ma hlboko sklamali.Najradsej by som s priatelom odisla na neobyvany ostrov alebo skoncila cele toto trapenie..svet je chory,mam pocit,ze pride potopa a vsetko zmetie,tak ako v tom pribehu o Noemovej arche a vobec by mi to nevadilo...

dr.jajbolí

Nedalo mi nechať túto tému nepovšimnutú. Súhlasím s Keituškouuuu, pretože bohužiaľ mám aj ja také isté skúsenosti. Ani neviem povedať, koľkým som pomohla, či už duševne, alebo pri hľadaní práce, vypočujem si každého, ak viem, z úprimného srdca poradím. Nechcem za to nič, len trochu pochopenia, keď aj mňa niečo trápi. Ľudia, ktorým som pomohla, si ma ani nevšimnú, niektorí sú vo vedúcich pozíciách, vďaka mne a čo som ja? Som bez práce a dokonca s podlomeným zdravím. Chodím ku psychiatričke, ale mám pocit, že nie som chorá, len hľadám niekde spravodlivosť, zrejme na nesprávnom mieste.
Zaja, ty musíš byť ešte veľmi mladá, bez krutých skúseností, bez sklamania, úspešná, ambiciózna. Tebe ešte zrejme nikto neublížil.Ak príde ten čas, že ti bude neľudsky ublížené, spomenieš si na Keituškuuu, pretože žiaľ, v živote to tak chodí, ale za vinu dávam v prvom rade túto absurdnú politiku!!!!

keituskaaaa

To veru nie,to bola moja vlastna babka...Ale nie o tom je tato tema.chcela by som vediet ci sa da zit niekde inde,nejako v sulade s prirodou,proste nie v meste a nie medzi ludmi..netvrdim ze vsetci su zli,ale je ich urcite viac ako dobrych A ti ktori su dobri sa to uz boja aj ukazat,lebo by v dnesnom svete boli za chudakov..taka je pravda..

zaia

ale ved ja ti nechcem zrusit temu. je hrozne, ze ti zabili psa. urcite by si zasluzili trest, ale to nie su taki isti ludia, ako napr. bola matka tereza, ako je dalajlama a pod. tak ber do uvahy, ze vsetci ludia nie su rovnaki.

keituskaaaa

Tiez som nenapisala,ze opacam rovnakou mincou Preco sa asi chcem odstahovat na opusteny ostrov?? Lebo toho mam uz dost

keituskaaaa

Som zvedava co by si urobila keby ti niekto zabil psa tak ako mne Dala by si im aj druheho?? To je len prvy priklad,mam pokracovat?? Prestan sem uz miesat bibliu,nevytvorila som temu nato aby mi ju zrusili

zaia

niekto tu spominal potopu, noemovu archu, teda bibliu. tak k tej biblii este toto - na to sa totiz zabudlo: kristus bol zradeny, ukrizovany a napriek tomu na krizi zvolal na adresu svojich triznitelov: odpust im, pane, lebo nevedia, co cinia! a tiez ste urcite v biblii citali o tom, ze ked ta niekto udrie, nastav aj druhu tvar, alebo: kto do teba kamenom, ty do neho chlebom. to znamena, ze aj ked mi ludia ublizia, nemusim sa hnevat na cely svet. naopak, mozem byt skvelym prikaldom, ze ma to nezlomi, ale stale v sebe najdem dost slniecka, aby som na tych "zlych" nadalej svietila. tak som to myslela a aj myslim. inej cesty niet. nemozeme vracat zlo zlym. ak to robime, comu sa potom cudujeme,

:-(((((((((((

bohuzial, na tomto svete je mnoho ludi, ktori si ani neuvedomuju,ze ublizuju druhym.prepac zaja, ale ty asi nemas zlu skusenost, tak preco odsudzujes keituskuuu.je pravda,ze medziludske vztahy su v dnesnej dobe zle.rozhliadni sa okolo seba.napr.ked ides nakupovat do supermarketu.kolko ludi ti da prednost s vozikom, kolko do teba narazi a ani sa neospravedlni?to len taky maly priklad na prebudenie sa .ide tu o kazdodenne situacie.a samozrejme ,ze to suvisi aj s dnesnym hekitckym zivotnym stylom.ale ,zabudame byt ludsky!!!zabudame sa venovat viac nasim detom!!blizkym! v praci takisto.bohuzial,zavist dnes len tak kvitne.co je na tom zle ,ked sa niekto zamysli nad tym?keby sa tak kazdy zamyslel,asi by nebolo tolko zloby a utrpenia na svete.

keituskaaaa

Len tak pomimo,boli casy,ked som bola mila a dobra a verila som ludom,ale ako sa hovori Boli casy boli,ale sa minuli..Nepisem ze som dobra lebo uz nikdy nebudem a to vdaka tomu ako mi ublizili druhi...

keituskaaaa

Tak mi teda povedz ze preco vtedy akoze 'pan Boh'zachranil len po jednom z kazdeho zvierata a len Noeho a jeho rodinu??? Vsetci ostatni boli zli??? Vobec si nepochopil/a co som chcela vyjadrit,v tomto pripade si to ty kto posudzuje,ja netvrdim ze som svata,ale nenapisala som,ze prajem tu potopu vsetkym,ale ze MNE by nevadila...