prilis vysoky tep pri treningu

Príspevok v téme: prilis vysoky tep pri treningu
patanko

zdravim, mam taky problem... jazdim biketrial(pre tych co nevedia jazda na bicykli cez prekazky)..a mam problem z vysokym tepom...v useku na preteku mam uplne bezne tep 200...nameraju mi to hodinky sigma....na jednom preteku ked som si potom pozeral najvyssi tep mi ukazalo 225...mohla zlyhat aj technika...ale co som videl na hodinkach akutalny tep 215....

asi to neni normalne ze ??? este nikdy som nebol u sportoveho lekara na zatazove testy,,,, dik za rady

cellia

patanko, na tvoj vek, je to už max tvojej tepovej frekvencie. Podľa mňa, ak je takáto frekvencia krátkodobá, nemala by ti uškodiť, ale nepreháňaj to. Ide o to, či pri 200 tepov za min dokážeš aj dýchať, nie dychčať.

martin242

Ak ten tep ukazuje správne, koleduješ si o srdcovú príhodu, nakoľko pri tomto tepe pracuje srdce na svoje maximum a nezáleží ani na Tvojom veku.

fraisee

to je jedno, kardiolog vysetruje srdce ked lezis na stole a si v pokoji, ale robi aj bicyklovu ergometriu. ku sprtovemu sa asi lahsie dostat.

stanic

noo nemusis ist ani za sport. lekarom, staci ked ti daky kardiolog spravi zakl. vysetrenie prip. sono, zisti ci to je funkcne v poriadku