Stres a odpoveď v škole

Príspevok v téme: Stres a odpoveď v škole
lukasenko

Ludia mam jeden zly problem,som v totalnom strese pri odpovedi v skole.Ked stojim pred tabulou a to je jedno ci citam nejaky referat alebo ustne odpovedam tak sa mi zacnu triast ruky a aj hlas :( Na zakladnej skole mi nic take nebolo a uz som skoro rok na strednej :) Niektori hovoria ze za to ze som v novom prostredi ale polrok by mi mal stacit na aklimatizovanie sa :\\ Neviete nieco poradit? psycholog mi asi vela nepomoze...skor nejake tabletky na ukludnenie :)

lll

no tak to poznam,uplne:)ale uz som na tom lepsie,snazim sa tvarit pred tabulou ze to viem na 100%aj ked to vzdy nie je tak:)obcas sa tvarim ako by som to vedela lepsie ako ucitelka,mozno to uz aj prehanam,ale pomohlo mi to "hrat sa na sebavedomu"proste musis spravit na nich dojem a to spravis len tak ked budes sebavedomy,tak hlavu hore,zvladnes to!!!

lenaaa

ahojte...prosim vas pomožte mi neviem čo mam robit stale ked mam ist do skoly je mi strasne zle boli ma hlava je mi proste na odpadnutie aa ked som doma tak je skoro vsetko v poriadku.A musim chodit do skoly pretoze vela vymeskam...Co mam robit??....:(((

Deee

povedz si, ze o nic nejde, ukludni sa, uvolni sa a nemysli na nasledky, ze co ked nebudes vediet, co ostatni...nadych vydych a pohoda

dr.jajbolí

Nerieš to psychológom, každý sme iný, niekto je suverén, niekto utiahnutejší, je to nejakým komplexom, ale keď trochu dozreješ, tak to také nebude, neboj sa.Keď budeš mať "frajerku" tréma bude preč.Niektoré tabletky na ukľudnenie uspávajú, resp. majú tlmujúci účinok, ja by som to asi neriskovala.