Detska obezita

rory23

ahojky....tak ja mozem hovorit z vlastnej skusenosti...ked som bola mala bola som dost dost baculata hlavne kolo tych 10rokov ale uz aj na prvom stupni zakladnej skoly.Sama soms a toho envedela zbavit aj ked som cvicila nejedla nejak vela.....postupom casu vsak som sa dost vytiahla a tym padom som aj schudla....niesom samozrejme nejaka vyzla ale postavu mam celkom peknu:)takze si myslim ze ked dcerka vyrastie,vytiahne sa aj ta obezita jej zmizne....

evitka001

Ja som tiež toho názoru, že vo väčšine prípadov obezity za to môže životný štýl. Vidím to aj vonku. Keď som ja bola zo synom vonku nosili sme so sebou iba pitie. A ostatné maminy čo mali fakt tučné deti nosili zo sebou keksy a rôzne malé jedlá. Ešte boli len v kočíkoch a už dostávali napr. zmrzlinu. Môj syn má základ stravy polievky a varené jedlá väčšinou zeleninové, žiadne kupované výživy a podobné nezmysly. Má tri roky a 16 kg. Uznávam však že na obezite môže mať svoj podiel aj genetika, či ochorenie. Ale je fakt vidieť že obezných pribúda. To vidieť aj na malých deťoch aj na 15 ročných tínedžeroch. Dcéry sú už pomaly tlstejšie ako matky. A maminy sa tešia, že ako deťom chutí, tak do nich cpú piate cez deviate. Myslím si, že keď sa dieťa rozožerie v útlom veku prepáčte za výraz, neskôr sa s obezitou bojuje ťažko.

emilia5

ani ja nesuhlasim s matusikom ze postava sa neda zdedit,moja dcera ma 7 rokov 132cm a 32kg a podla mna je poriadny maco.Ja mam 175cm- 58kg-cize som chuda a manzel ma 177cm a 65kg-tiez chudy.Sme obaja sportovci,manzel vyucuje na FTVS a ja profesionalne hram basket.Stravujeme sa vsetci dietne a zdravo,dcera sladkosti nepozna ak si dopraje tak akurat cerealne tycinky a pod.Denne behame na korculiach,hrame basket ci bicyklujeme aj s dcerou.A vysledok? Ja taka tlsta stale ako predtym a pribera nadalej.Manzelovi rodicia su obaja obezni,svokor sa uz dokonca musi pohybovat o barlach lebo ho vlastne nohy neunesu.Som presvedcena ze u nasej dcery zohrala rolu genetika a ma to po svokrovcoch.Boli sme s nou koli tomu u lekara a ten povedal manzelovi: na co sa cudujete ze je obezna,pozrite sa na vasho otca a matku,to ma po nich.
Takze asi vedel preco to hovori.

ivetka

Ved moja dcera chodi plavat 2krat do tyzdna,sportuje od troch rokov aj doma skace denne v trampoline aj tak je silna,tak asi to je aj v genoch aj v kostiach.

monika29

mirka23: apropo kosti. kosti sú naozaj rozličnej hustoty, teda sú aj ľahšie a ťažšie kosti. skús sa informovať u nejakého doktora. a keby si videla môjho syna, tak stopercentne by si mu nehádala 22 kíl, tak ako by si mne povedala o 8-10 kg menej. ešte sa mi nestalo, aby niekto správne odhadol moju váhu, takže ono na tých kostiach predsa len niečo bude.

monika29

samozrejme, že neje len zeleninu a ovocie, ale či už na raňajky, desiatu, obed alebo olovrant, vždy má ovocie alebo zeleninu v nejakej forme. znova opakujem-má rôzne potravinové alergie, takže keby som mu hneď chcela dať niečo "nezdravé", napr. čokoládu, nemôžem. žiaľ, malému pri biopsii čreva, zistili strašne slabú (takmer žiadnu) peristaltiku, takže on má naozaj pomalinké trávenie, nie je to môj výmysel. lieky na to nie sú, cvičenie mi tiež nevedeli poradiť, môže z toho akurát vyrásť. Posledné čo chcem, je aby moje dieťa muselo celý život bojovať s diétami ako ja.

mirka 23

Ja súhlasím s Maťkou. Postava je taká, ako žijeme. A ako sa stravujú rodičia, tak sa stravuje aj ich dieťa. Stravovacie návyky prechádzajú na dieťa. A neexistujú ťažšie a ľahšie kosti.

monika29

matusik: zdediť je myslené obrazne. nie som blbá, aby som tvrdila, že niekto je tučný, lebo aj jeho mama/otec je. ale keď máme obaja s manželom tažšie kosti, myslím, že je tu predpoklad, že aj naše dieťa bude skôr pevnejšie ako chudučké. náš syn nepozná sladený čaj, čokoládu nepapá, pretože má rôzne potravinové alergie, v podstate jeho strava pozostáva z ovocia a zeleniny a napriek tomu je naozaj obrovský na svoj vek. sama doktorka povedala, že niekomu to spaľuje a niekto, žiaľ, bojuje s váhou celý život. a ver mi, hoci sama som chudá nikdy nebola, nikdy v živote som sa nevyhovárala, že postavu mám po rodičoch.

kaapo

matusik,niekto ma jednoducho sklon k obezite,darmo sa to tu snazis vyvratit,ale dedicnost tam hra svoju rolu.Tak jak niekto moze zjest cokolvek a nepriberie ani deko,tak sa moze niekto napit cistej vody a priberie.Takze dedicnost tam hra naozaj rolu.