Detska obezita

maťušik

monika29: postava sa nedá zdediť, je to typická fráza pre obéznych lenivých ľudí "zdedil som to po rodičoch". Dieťaťu sa treba venovať, príklad rodičov priťahuje, začnite spolu bicyklovať, behať, hrať futbal. Aj dieťa potrebuje rozvrh - hodci i malé. Nemali by sa sladiť čaje - čaje sa vôbec nesladia - to len u nás je taky hlúpy zvyk okrem obezity, to prispieva aj ku kazivosti zubov. Deti do 5 rokov nesmú jesť čokoládu - ani toto rodičia nedodržiavajú. Od 3 rokov je vhodné, aby dieťa chodilo do krúžku, aby sme mali aj nejakých profesionálnych športovcov, hudobníkov a pod. Takto "vyťažené" deti nebudú nikdy obézne, budú mať vzťah k umeniu a športu. Nezabudnite však, že za postavu vaši detí nemôže genetika, ale výchova rodičov a ich osobitý príklad.

monika29

mne sa nezda ta vaha az tak vysoka. moj syn ma tri roky, 109cm a 22 kg. nie je sice chudy, ale k obeznemu ma daleko. aj doktorka na endokrinologii sa vyjadrila, ze s tym netreba nic akutne robit, len sa snazit udrziavat tu vahu. ma vraj. cca. 2-3 kg nadvahu. ironiou je, ze on naozaj papa same zdrave veci, akurat je brutalny vegetak a flegmatik. kym ine deti sa nahanaju, on sedka v piesocku alebo obzera a komentuje.my s manzelom sme tiez pevnejsie postavy, a drobec to zdedil. doktorka povedala, ze maly ma aj tazke kosti. taku "diagnozu" mam aj ja. skus dceru viac motivovat do pohybu, o to sa urputne snazim aj ja, kazdy den a naozaj minimalizovat vsetko sladke. ono na niekoho sa tie kila lepia velmi lahko a rychlo. nas drobec ma este aj extremne pomale travenie.