Super recepty

marcelaa

muffiny to je moje hlavne ked som objavila tie slane......

recepty.pozri.sk

inak na tomto webe som si vsimla aj sutaz celkom jednoducho sa zapaja.....

recepty.pozri.sk

Petra-Horna

ZDRAVY ZEMIAKOVY SALAT - slavnostny

Mam jeden genialny recept na zdravy zemiakovy salat - presne ten, co sa robieva bezne na vianoce - avsak bez tych zlob ako tucne majonezy atd. Robila som ho cez Vianoce prvykrat a chutil celej rodine. A to deti su hodne vyberave.

Recept mam od mojej kamaratky - a najdete ho tu: -odkaz odstránený-
Ked prisli aj kamosky na sviatky a som im povedala, ze tohto salatu si kludne mozu dopriat - ze tento je zdravy, tak boli tiez nadsene.

[zruseny12]

scarlett...odpoviem ti, len ze som alergicka na mliecnu bielk.kazein a ja som velmi vela jedla mliecnych vyrobkov...a nic take som nepouzivala,vyroky-ako pises...nikdy som nemala problem s travenim,kym som neotehotnela s dcerou a postupne som zacala byt chora,zacali mi trpnut prsty uz v tehot.a uz som tu popisala vsetko ako to zacalo...tehotenstvo bolo ok,este som porodila bez komplikacii doma,a po porode som mala zlu krv,nepovedali mi to...no tak sa to so mnou vlieklo...
ja som uz na dobrej ceste,a dufam,ze uz bude len dobre...

scarlettt

mariaa, chronické ochorenia vraj majú príčinu v minulosti. nepoužívala si niekedy výrazy typu NEVIEM TO STRÁVIŤ, LEŽÍ MI TO V ŽALÚDKU a pod. nemusíš odpovedať mne, odpovedz sebe. tvoje podvedomie to prijalo a prejavuje sa to tou chorobou. telo, nám dáva najavo, že sa narušila rovnováha a my ju potláčame liekmi. vraj chorobu treba prijať, zobrať na seba zodpovednosť za ňu, poďakovať sa jej vo svojom vnútri, že ťa upozorňuje na niečo, čo si musíš vyriešiť sama vo svojom podvedomí. čítam jednu knihu tohto charakteru a objavujem nepoznané, uvedomujem si, že naozaj si osud vytvárame sami. skús porozmýšľať, či sa toto nepotvrdí aj u teba. sama som zvedavá.

[zruseny12]

...je to tazke,mas pravdu,ale ako pises,urcite sa casom najdu nahrady...dakujem ...a tiez ti zelam hlavne pevne zdravie..a pekny den...

svetlana6

to mi je luto :( musi to byt tazke, ked rada varis, varit a piect bez mliecnych vyrobkov. pre mna takmer nepredstavitelne :/ asi to chce len cas a clovek si najde rozne nahrady a nauci sa varit jedla, ktore su chutne a zaroven nezatazuju jeho zdravie. drzim palce, aby si ten boj vyhrala :)

[zruseny12]

...vsetky mliecne vyrobky a este si musim dat pozor na pridavane mlieko susene do potravin a vsetko mlieko....som alergicka na ml.bielkovinu kazein....mam znicene creva od toho....ja som dost mlieko,tvarohy a vsetko mliecne pouzivala...a ktovie odkedy som alerg.na tu bielkovinu a az teraz sa na to prislo....mam z toho chronicku aktivnu gastritidu...vsetky ziviny ,co zjem idu do haja....mam odvapnene kosti,lebo mi chyba vapnik atd.sak urcite citas moje prispevky...
...ano,uz som rozmyslala aj na zakusku...
aj kremes by bol dobry plneny tymto pudingom....
je to dost tazke,ale co sa da robit,ked nemozem jest mliecne vyrobky,hodne som pouzivala slahacku,tvaroch ten jemny...jogurty...proste vela...no a zmrzliny som sa narobila v lete vela a jedla/tam som tiez pridavala aj slahacku aj mlieko....
no a to si clovek mysli,ze robi pre svoje zdravie,vsetko-koli vapniku...:0))))....
aj ja mam recept na zakusok kde ide ale asi tusim kefir....ani acidko nemozem,nic co bezalo okolo mlieka...:0))))....

svetlana6

nie je zac ;O) ja som ho uz tusim jedla (asi iba raz) ano ma trochu inu konzistenciu ako klasicky puding. nie je sice taky chutny, ale da sa. postacujuca nahrada. mozes spokojne mlsat dalej:) vyskusaj z neho spravit aj nejaky zakusok, ci to pojde. ale myslim, ze by v tom nemal byt problem. medzitym mi pribudol novy recept na zakusok, zhodou okolnosti tam tiez ide puding :( pridava sa do neho este kysla smotana. a ty nemozes iba mlieko, alebo celkovo mliecne vyrobky?

[zruseny12]

svetlana...tak dnes som si urobila puding...na vode/dr.oetker-marhulova prichut/a je moc dobry,aspon mne chuti...da sa robit aj na ovocnej stave...je to prakticky ako taka zelatina,kto nema,tak je to taka nahrada,namiesto zelatiny/videla som aj visnovu prichut,tiez moze byt dobra-az vyskusam napisem,aka bola/...diky svetlana...