Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Super recepty

jajka

práve som upiekla Rýchly perník:400g hladkej múky, 300g cukru, 0,5l mlieka, 2vajíčka celé, 1,5dcl oleja, 3pol. lyžice černicového lekváru, 2pol. lyžice kakaa, 1čaj. lyžička ml.škorice, 1bal.vanil. cukor, 1čaj.lyžička sody bikarb., 1kypr.prášok, hrozienka- za hrsť, posekané orechy-za hrsť. Vymiešať spolu a vyliať na veľký plech, vymas, a vysypaný hr. múkou. Pečie sa v rozohr rúre-170stup,25 minút-mám teplovzdušnú. Je šťavnatý, krehký, stačí pocukrovať a kopček šľahačky.Mňam.....

majkaaa

Netradičná torta...pre vnuka som urobila tortu k narodeninám trochu inak. Urobila som tradičnú obyčajnú roládu,do stredu som zatočila banán,aby bola trochu hrubšia. Poliala som ju bielou polevou,ak máte farbivo,pridajte trochu zeleného. Jednu obyčajnú šišku som namočila do čokoládovej polevy a spravila z nej tváričku. Modré lentilky ako očká,oranžovú ako noštek, krémikom nakresliť ústa. (V Lídli som kúpila v tubičkách cukrové farbičky,krásne sa s nimi na múčniky,torty píše,sú to také tubičky,s tenučkým hrotkom).Túto "hlavičku" som špajdľou pripevnila na začiatok rolády.Dala som pekne na tácku,podložila pekným papierom,pozdĺžne poukladala lentilky ako nožičky. Malý mal z torty "húsenice" veľkú radosť. Sviečky pekne za seba na chrbát.

Dr jajboli

Hrušková,ríbezľová alebo egrešová omáčka.
Na olej dáme hl.múku-väčšia zápražka, potom vylejeme kompót so šťavou, ešte trochu vody dolejeme, ak je šťavy málo, trochu soli, cukor, citron. Varíme do zhustnutia.
Podávame so zemiakovou kašou a keď máme aj varené mäsko, tak aj s tým. Obzvlášť deti to majú rady a je to fajné aj keď je to studené.

Dr jajboli

chuťovka:
koliesko banánu dáme na okrúhlu piškótu, zapichneme špáratko a namočíme do roztopenej čokolády. Mňam

Dr jajboli

ovocná misa:
kiwi, banány, hrozno, pomaranč-pokrájame na malé kúsky, hrozno napoly zmiešame, necháme trochu v chlade odstáť a potom jeme. Rýchle, fajné, vitamínové!

Dr jajboli

Rýchla fajná pomázanka:
2-3 syry v črievku Bambino, alebo iné, roztlačíme 2-3-4 strúčiky cesnaku môžeme pridať trochu pochúťkovej smotanky, ale nemusíme a je hotová

bianka

davno som to uz nerobila,ale je to fajnotka...pochadza to z talianskeho tirolska,alebo dolomit ak chcete...Kaiserschmarrn (Kaisersmar)-sladka omeleta.Zmixujes,vyslahas asi 150 g hlad.muky,150 ml mlieka,mozes zmiesat aj so smotanou,30 g cukru,4 vajcia,stipka soli,a ak mas rada hrozienka tak si ich tam daj.konzistencia musi byt o nieco hustejsia ako na palacinky.Celu zmes daj na rozpalene maslo,alebo olej,opec z oboch stran,a potom omeletu potrhaj,papeckami na take stredne kusky.daj na tanier posyp prask.cukrom,pridaj si k tomu pikantny dzem.je to velmi jednoduche,syte a velmi chutne :o)

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Super recepty - Fórum - ZDRAVIE.sk