Super recepty

jajka

a moja ryža v kuchte? na olej speniť cibuľku, na to ryžu, zaliať 1,5nás. vody, 3klinčeky , kari a zavrieť kuchtu. Od syčania(zovretia) 6minút.hotovka!

jajka

kočky, tak ospevujete tú pyramídku...áno, je to krásne, viete ako som si poradila ja? Keď som kupovala malému formičky do piesku, malé rôzne bábovičky, kúpila som rovno dve sady. Jedny do piesku a druhé mne do kuchyne a vyrábam z ryže na tanieroch mini bábovičky....skúste...

sisssik

skuste si pozriet toto "videjko", velmi sa mi zapacil tento napad, ako si v lete vyrobit kosik na ovocie z dyne :-)
Je to po anglicky, ale netreba rozumiet, staci pozerat
video.about.com

aduliena

Pečené tofu:

Tofu pozdĺžne prerežeme na tenké plátky. Osolíme ho a posypeme grilovacím korením. Necháme chvíľku odstáť. Na panvicu si dáme trošku oleja, rozohrejeme ho a dáme opekať tofu. Opečieme z každej strany, kým nemá takú chrumkavú kôrku. Je to dobrota. Príloha môže byť: zemiaky, pečivo, zeleninový šalátik. Dobrú chuť!

aduliena

Aj ja robím takto ryžu ako Sedmikráska...:o)

Lenca, ďakujem za recept na tofu perkelt, určite ho vyskúšam.

Pridám vám aj ja jeden receptík s tofu:

Potrebujeme: 2 bal. tofu - biele
asi 1/2 l vody, 1 bujón, 1 cibuľu, 2-3strúčiky cesnaku, mletú rascu
Vodu dáme zovrieť, rozpustíme v nej bujón. Odstavíme a do tohto vývaru pridáme nakrájanú cibuľu a cesnak,(krájame na väčšie kúsky), lyžičku mletej rasce a podľa chuti môžeme pridať ešte vegetu alebo soľ, ale pozor, lebo bujón je slaný. Tofu pozdĺžne prerežeme na plátky a dáme ho do tejto marinády. Najlepšie je to spraviť na večer, aby to cez noc bolo v marináde, v chladničke. Ak si to spravíte cez deň, tak to dajte do marinády aspoň na dve hodinky.
Na plech dáme trošku oleja. Poukladáme tofu a navrch každého dáme cibuľu a cesnak z marinády. Podlejeme troškou marinády a dáme piecť. Pečieme kým povrch tofu trochu nezhnedne. Podávame so zeleninovým šalátom, prípadne s pečivom alebo so zemiakmi. Dobrú chuť!

sedmikraska

ja robim ryzu tak, ze do hrnaca dam trochu oleja, do nho na kocky cibulku, necham ju chvilku a potom do nej dve salky ryze preplachnutej vodou. Miesam chvilku na tom oleji s cibulkou a posolim, okorenim, ovegetujem a pre super chut je pridat prasok s instantnej hubovej polievky. Zalejem troma salkami vriacej vody, premiesam, hodim do toho dve kolieska suchej salamy alebo klobasy, dve kolieska bielej papriky, prikryjem pokrievkou a znizim teplotu na najmenej. zhruba za 16 minut je hotovo a takuto ryzu mozete papat aj samotnu, lebo je super

inka

ahojte kucharky,chcem s spytat chutovky na tie syrove slimaciky,ja ich robievam z kysnuteho cesta tak mam uplne iny recept.do tohoto tvojho receptu nejde ziadne vajicko len na potretie?

chuťovka

ahojte som bola na tej stránke -odkaz odstránený- a to si pozrite recepty Marcely Krištofíkovej. Ja som nechápala kde berie nápady a všetko. Vyzerajú perfektne sú tam postupy s obrázkami ale to jedlo. Tak je jasne,že nepatrí medzi nás od výplaty do výplaty ale niektoré stoja za to - teda myslím, že všetky vážne pozrite sa a uvidíte poslem link len na jej recepty
-odkaz odstránený-

pozrite na to:-(

ufona

trochu sa opravim, ryzu nasypem, az ked sa voda zacne varit a potom ked znovu zovrie, stopnem si 17 min.
presne akokeby ste varili estoviny

ufona

ja varim ryzu ako cestovinu. Dam do hrca vodu, vela vody, dam sol a nasypem ryzu. trochu premiesam,aby sa nechytila na zaciatku a potom ked sa zacne varit, tak si stopnem 17 min. nakonci ju precedim cez sitko a dam do nejakej misy. Kto chce preplachne alebo nie.
Teraz je vela vselijakej ryze, asi po nejakych 14 min, by som ju radsej skusila, ci uz je.
Takto sa vari najcastejsie v Cine