Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Povodne odporucene denne davky (1948) a novsie nazory

Príspevok v téme: Povodne odporucene denne davky (1948) a novsie nazory
RNG

Odporucene denne davky(ODD) povodne urcene v roku 1948 boli v mnohych pripadoch dokazane za nedostatocne roznymi lekarmi, institutami a vedcami z tohoto odboru. Napriek tomu sa tvrdohlavo pretlacaju a je znacny odpor medickej komunity na nich cokolvek revidovat aj napriek vyskumu a dnes aj praxi, ze mnohe z dat treba znacne zmenit

RNG

simeon, prekyslenie organizmu je priamy dosledok diety prilis bohatej na bielkoviny a cukry.
Preto sa zdoraznuje vsade len komplexne sacharidy, nie rafinovane cukry a jemne bielene muky a
menej masa v nasej diete, hoci urcite mnozstvo je potrebne.
A viacej zelenin, surovych produktov, celych zrn, orechov, strukovin.
V mnohych kulturach sa aj nachadzaju dietne cykly(hladovky, posty) pri ktorych sa telo prirodzene zbavuje nahromadenych prebytkov, tak ako to kedysi bolo v cykloch v prirode(cas prebytku, cas nedostatku, v nasej kulture reprezentovane letom z zimou, urodou a nedostatkom plodin, inde dazdivou sezonou a suchou sezonou)

RNG

Inac tie reci okolo predrakovinneho, preddiabetickeho, predhypertenzivneho a ine su naznacenia lekarov, ze si uz vlastne ciastocne chory na menovanu chorobu, hoci skutocnost je, ze nic take este nemas.
To je len novsia metoda na zvysovanie poctu pacientov, aby bol kazdy prehlaseny za choreho a to aj viacnasobne. Korene toho su tu, v USA...

RNG

Simeon, z vekom sa normalne znizuje vylucovanie vsetkeho v tele, tj aj zaludocnych kyselin. Preto som poradil Betain HCl-to je na zvysenie kyslosti zaludka=doplnenie zaludocnych kyselin na normalnu hladinu potrebnu na travenie (a zaroven barieru proti prieniku bakterii do tela cez zaludok. Kyseliny zabijaju bakterie a zabranuju kvaseniu v zaludku=naduvanie a pala.)

simeon

RNG. dakujem ti, len si sa asi v zavere pomylil, lebo mama nema vela zaludocnej kyseliny, ale naopak - malo. ma gastritidu typu A, to je pri nedostatku zaludocnej kyseliny, je to prakticky uz predrakovinove stadium, aspon tak sa to v literature uvadza. ale ty si mozno myslel prekyslenie celeho organizmu. tie pripravky ktore si napisal jej pojdem kupit do toho tvojho obchodu v bratislave, dufam, ze to tam vsetko budu mat, lebo inak neviem kde by som to zohnal. este raz dakujem.

RNG

tie krce v nohach su z nedostatku mineralov,podobne ako krce okolo srdca.
Takze tam by mineraly a spirulina pomohli znacne.
Cvicenie (prechadzky) odmoruju telo, lebo rozprudia lymfaticky tok.
Voda a cvicenie su nevyhnutne pre odmorenie tela.
To "mravcenie" v nohach je vysledok poskodenia nervov nedostatocnou cirkulaciou krvi a lymfy(periferalna neuropatia)
Odmorenie tela, hodne antioxidantov a rybacie oleje by to mali postupne napravit.
Ja s tym osobne sam bojujem ako cukrovkar uz davnejsie.
To ale nie je kriticky problem, to sa moze adresovat aj neskorsie,ked sa potlacia ine, ovela vaznejsie problemy a napravi travenie.
(Co na to ja beriem je 400 mg alfa lipoickej kyseliny,400 mg sylimarinu, 500 mg acetyl L-carnitinu a lyzicu rybacieho oleja(9 kapsul), najlepsie Max EPA, ale aj lososovy je dobry.)
.......
Jedine , na co treba davat pozor, aby sa probiotika davali aspon tri hodiny po zobrati poslednych antimikrobialnych.
A Betain HCl len s jedlom alebo najneskor hodinu po jedle.
Mineraly sa mozu brat so spirulinou, jablkom a probiotikami ako posledna vec pred spankom.
Ja by som to bral vsetko ,ale ked chces postupne, tak adresuj aspon boreliozu a travenie a cistenie tela a herpesy.
.......
Mimochodom, tie doplnky na travenie nie su jednorazova kura,
to treba brat cely zivot, lebo problem nedostatku kyselin a enzymov sa neda uplne napravit, len doplnit.

simeon

neviem, do akej miery to mojej mame pomoze. uplne som sa vyplasil, ked napisal, ze sa to asi celkom odstranit uz neda. dufal som, ze existuje nieco, co ju tych tazkosti zbavi. k lekarom vobec nechce ist, lebo jej doteraz vzdy este viac uskodili vsetky lieky ktore jej predpisali. parkrat kvoli liekom dokonca skoro zomrela, museli ju okamzite brat do nemocnice, lebo jej lekarka predpisala zle lieky. tak uz nikomu neveri.

simeon

RNG. este som zabudol spomenut velmi dolezitu vec: mama mava casto zavrate a trpnu jej prsty na rukach aj na nohach a stazuje sa, ze pocituje take mravencenie prstov. mava tiez velmi silne krce v nohach, hlavne prsty jej uplne vykruca, niekedy nemoze vobec chodit. je to aj viditelne ako jej skruca prsty. mava to aj v noci aj cez den. hovori, ze mava velku tazobu v nohach, nevladze vela chodit. ale ked ide na prechadzku, tak sa jej potom trocha ulavi. je mi to luto, lebo nie je az taka stara. babka z otcovej strany je ovela starsia a je uplne zdrava. aj otec je zdravy. dakujem ti za odporucanie.

agina

Ja som od RNG-ho nakupila vselijake doplnky pre mojho svokra, avsak som sa stretla s velkym nepochopenim, vyslovene ma vysmial a neveri doplnkom. Radsej sa pcha kadejakou chemiou.Ma velke problemy s mocovym mechurom, pecenou a zlcnikom.Velmi ma to sklamalo a vtedy som sa zapovedala, ze uz mu nic nekupim a nech si robi, co chce.Stalo ma to vsetko vela usilia, penazi a nervov.

agina

Ja si myslim, ze urcite ti poradi, ze to moze brat vsetko naraz, len nieco treba brat s jedlom a nieco s trojhodinovym odstupom.Dal by panbenko, aby to vsetko tvojej mame pomohlo.

simeon

agina, dakujem. este potrebujem vediet, ci sa to da brat vsetko naraz, aby som jej nejako neublizil. zda sa mi toho velmi vela. ale RNG. teraz asi spi, pockam kym sa mi k tomu vyjadri.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Povodne odporucene denne davky (1948) a novsie nazory - Fórum - ZDRAVIE.sk