Estetická operácia nosa: Áno alebo nie?

tracy

ahoj, moja dcera celkovo velmi dobre znasala samotny zakrok aj rekonvalescenciu. Nato, ze jej robil upravu tvrdych casti nosa(mala v strede nosa vydut,este ho mala aj dlhy a zahnuty)aj makkych tkaniv, bola uplne v pohode za 2 tyzdne.Na 7.-10. den davaju dole dlahu a potom uz len mierny opuch par dni,ale skutocne mierny.Modriny mala minimalne, aj to len asi 10 dni.Urcite je to vsetko individualne,ale velmi vela zavisi aj od setrnosti prevedenia zakroku.Vrelo doporucujem,ak sa rozhodnes, dr. Minarovjecha. Je vynikajuci,moze ti ukazat aj fotodokumentaciu nosov,co robil pri konzultacii.Okolie ako ta prijme, ta nemusi velmi zaujimat,je to tvoj nos a tvoje rozhodnutie.Mamina ta urcite pochopi, istotne ste sa uz o tom neraz rozpravali.Moj partner,keby som sa pridala k mojej dcere pred rokom,povedal tiez, ze to akceptuje a kludne aj zaplati, tak mas aspon podporu.Takze celkovo to trva nejake max. 3 tyzdne,kym si 100% po operacii.Ale uz po 10 dnoch to trocha make up-u spravi.Drzim palce,nech sa rozhodnes akokolvek, aby si bola spokojna.

ma

Tracy, dakujem ti velmi pekne za tvoj nazor, potesila si ma. Vies, kedysi som mala tiez dost velke komplexy, potom bolo dokonca obdobie, ked som bola rada, ze mam taky nos. Teraz mam 22 a v podstate ma to nejako velmi netrapi, aj ked si to stale uvedomujem a nedokazem sa spravat uplne prirodzene a sebavedome. Nedavno som len tak zo srandy povedala priatelovi, ze aj ja pojdem na plastiku a on na moje prekvapenie bol za, dokonca mi ju chce zaplatit. Hovori, ze preco nie, ale zalezi odo mna ci to chcem, ze on mi najde toho najlepsieho lekara. Len sa bojim, ci to dopadne dobre a ci nenastanu nejake komplikacie. A tiez ako bude reagovat moje okolie. A bojim sa to povedat aj mame. Ale myslim, ze ak to neurobim, tak budem cely zivot lutovat. Este by ma zaujimalo, ze po akom dlhom case vyzerala v pohode, teda nemala uz ziadne modriny atd.

tracy

ahoj, mam tiez vyrazny nos (38 r.) kedysi som mala tazke komplexy kvoli nemu.Akosi ma to postupne preslo,ale moja dcera (19r.) si dala urobit plastiku nosa u dr. Minarovjecha v Ruzinove a je stastna uz rok.Musim vsak priznat, ze ho mala horsi ako ja, robil jej dost velku upravu a vysledok je velmi prirodzeny.Nemala po operacii takmer ziadne bolesti, toho sa netreba obavat.Otazka je ,do akej miery trpis/netrpis ty sama svojim vzhladom.