Estetická operácia nosa: Áno alebo nie?

jajka555

ahoj michael
najlepsie na chrasty je, ked si kupis pinosol, su to take olejove kvapky do nosa. vezmi si kusok vaty, alebo odstrihni trochu z vatoveho tamponu, cely ho namoc s tym olejcekom - musi byt uplne mokry - a daj si na dve hodky do nosa. pekne to odmokne, vies to potom este uvolnit sparatkom, pinzetou alebo niecim takym. ak bude dve hodky malo, daj si este kvapky do nosa a zas tu vatu s olejcekom. mne to super pomohlo, tiez som nevedela ako inak sa zbavit tych chrast. poradil mi to ORL lekar a fakt super

Michael86

Lucia uz tak trochu lieta aj mne ako to odpuchlo no stale niesom v poriadku taky som oslabeny z toho predsa to bol dost velky zasah do organizmu aj spicka uz odpucha a nadobuda tvar ako predtym no stale je pekna bojim sa ,ze ked to odpuchne bude taka ako predtym.

Lucia203

Ja som mala dva krat fixaciu teda dlahu a nikdy nebola uplne napevno na nose natlačena, iba keď som ležala ale keď som sa postavila alebo chodila tak fixacia bola navolno, možno uplne napevno ju nema nikto, neviem.
Vlastne napevno bola možno dva dni potom mi nos asi trochu odpuchol a dlaha na nose "lietala".

Michael86

Lucia ja som nevracal vobec akurat len ma bolela hlava a to miesto kde mi lamali tie kosti no hned mi tam sestricka prilozila lad ,ale bolo to tiez neprijemne po tej ca mam pocit ,ze este stale niesom v poriadku uplne...Dnes som "spal" na boku dufam ,ze sa tym nic nepokazilo inak ta fixacia mi trochu beha nieje az tak napevno a tie nosne dierky hroza uplne su plne zaschnutej krvi neviem ako ich dostat von ten sterimar to strieknem trochu vytecie ,ale to je vsetko a chrasty su veselo v nose aj nadalej

Lucia203

Mna keď viezla sanitarka z prebudzacej izby na moju izbu tak ta chodba bola dosť dlha a ona nemala so sebou misku na vracenie. Chytilo ma to akurat ako ma viezla a musela som sa povracať do paplona a na podušku. Tak ma na izbu priviezla celu zakrvavenu na polke tvari a aj okolo mna :-)) a sestričky sa čudovali že čo sa stalo.

Michael86

Ani ja nesmrkam bojim sa ze tym nieco pokazim aj ked mi dnes lekarka orl hovorila smrkaj smrkaj tak som len tak akoze smrkal aj tak tie hrube a tvrde chrasty nevysmrkam .Co sa tyka mojho chirurga nemozem sa stazovat verim ,ze urobil vsetko pre to aby bol vysledok co najlepsi a myslim ze moja volba bola spravna kedze je odbornik na vnutorny nos a ja som mal aj tu prepazku vo velmi zlom stave teraz si vidim len spicku no je pekna fakt dufam ze aj taka ostane ked sa vyberie ta dlaha.

Carie

Lucia: mozno ze mne to krvacalo preto, ze som mala tie komplikacie, hnisavy zapal, ze som mala stale sliznicu podrazdenu, napuchnutu a krvavu a tak sa aj lahsie zranila a aj bola viac bolestiva. Nuz co, hlavne je, ze to mam za sebou.

Carie

Ja som to videla, polozil to rovno predo mna do misky, ktoru som si musela drzat, bolo to cele krvave a az som sa zhrozila nad tym, ake to bolo velke, ja som si to predstavovala ovela mensie