Estetická operácia nosa: Áno alebo nie?

Melisa2

Ossoso
buť rad že maš taku špičku ja som ju mala tiež opuchnutu a ked odpuchla nepači sa mi je priliš uzka, neviem čo robiť do..bany nos mam cely aj kosť hrboľata

Melisa2

Mirka545
bola som v Košiciach keďže odtiaľ pochadzam. Operoval ma pre mňa už bezvyznamny chirurg, lebo zobral iba peniaze a viac sa nestara, nekomunikuje s pacientom ani mailom a ja sa musim isť dať reoperovať inam. Nemam naladu si žiadať peniaze späť, je to trapne.
Ossoso
ten zapach v nose je normalny použivaj morsku vodu na vyplachovanie. Vo vnútri nosa sa robi ešte hnis ... to chvilku ešte potrva.

ossoso

dobrý deň,bol som na operácii nosa.. chcel by som sa opýtať za koľko vám odpuchol nos,hlavne špička,lebo ju mám stále dosť veľkú
a či mal aj niekto počas hojenia pocit zápachu z nosa?
je to normálne?

Mirka545

Timusia
nemôžeš mať piercing v nose. Aj keď ti bude operovať iba vnutro nosa (prepažku a upravovanie vnutra nosa s cielom zlepšenia dýchania). Ide hlavne o to že sa nemôžu mať pri operácii na sebe žiadne kovove veci ani naušnice pretože by to mohlo rušiť pristroje.

lilabmw

Timusia

podla mna urcite ano nakolko sa to vykonava zvnutra.Aj pri inych operacnych vykonoch niektori lekari ziadaju dat von na den operacie ale zalezi aj od zakroku a lekara

lilabmw

Ahojtte

neviete nahodou prosim niekto co stoji rhinoplastika nosa ale len mäkkej casti.je nutna celkova anesteza?asi to zalezi aj od Dr. co preferuje ci?

Timusia

Ahojte chcem sa opytat. Idem na septoplastiku a turbinoplastiku nosa a mam v nom piercing. Musim si ho vybrat pred operaciou? Idem do celkovej anestezy. Dakujem za odpoved.

Mirka545

Takže som si čitala fora o nosoch a na 100% som sa rozhodla pre dr Červeňa aj podla jednej fotky nosa ktory som videla. V Ružinove by sice bola vyhoda, že v pripade reoperácie sa to da opraviť cez poisťovňu akože diagnoza kriva prepažka ale nepoznam tych chirugov tam ake robia nosy, tak som sa rozhodla pre dr Červeňa, dufam že robi aj krive prepažky ale ak nie nevadí zvykla som si už nedýchať na jednu nosnu dierku.
Na jednom fore radil ohladne reoperácie špičky nosa a to ma presvedčilo že by problem nenechal iba tak so slovami že si to nikto nevšimne a nikto nema nos sumerny ale berie ohlad aj na pocity pacienta... tu je ten prispevok od dr Červeňa:
reoperácia špičky nosa

Dobry den. Moj nazor na situaciu je taky- je pravdou, ze na spicke nosa vidiet kazdy mm. Pristup k nejakym nezrovnalostiam je individualny, tak ako kazda pacientka seba hodnoti individualne. Stretavam sa s tym, ze aj spicky voci ktorym mam ja vyhradu pacientkam nevadia, tak sa neriesia, a niekedy je odchylka ozaj minimalna, ze mne by snad nevadila, ale pacientke to vadi a urcite sa to da vacsinou riesit. Tiez mam skusenosti, ze v oblasti spicky dochadza k zmenam aj s odstupom viacerych rokov a skor v negativnom smere. Takze nazor plastickeho chirurga je dolezity, ale ak je pacientka mentalne a psychicky O.K. treba respektovat jej nazor a prianie. S pozzdravom Dr. Cerven.