Estetická operácia nosa: Áno alebo nie?

Michael86

Maru dakujem ti pekne a dufam ,ze raz tento moj problem uspesne vyriesim zakladám na tom aby chirurg bol odbornik a mal za sebou viacero uspechov len stale je tam to ale ,že nie kazdý nos sa podarí každý nos je iný a kazda operacia je unikátna ak to tak mozem nazvat...Uplatky tiez nemienim dávat ani sa ziadnemu pchat neviem kam alebo čo neznasam arogantných namyslených doktorov a verím ,ze nie vsetci sú taký je to individualne u kazdeho kazdý clovek je iný a platí to aj o chirurgoch

Michael86

Ano rozmyslal som nad dr Červenom je to sukromna klinika ,ale odradili ma ceny ak by som mal tie peniaze pokope nevaham a idem tam,lebo fakt ako čítam na nete na roznych forach este som na jeho adresu nepočul ani jedno zle slovo len samé chvály a verim ,ze je to tak a u neho by bola najvacsia sanca dosiahnut dobrý výsledok aspon čo sa týka Slovenska podla mna .Teraz čo som nasiel ineho chirurga uz som si nie taký istý ,lebo aj tu na tomto fore o nom bolo pisane tak 50 na 50 nechcem spomínať konkretne lebo ktovie kto vsetko to číta :)) To je najhorsie na tom ,že ked ja sám nemám dobrý pocit z toho mojho výberu nechcem tam ist len preto že je cenovo dostupnejši a aj blizko ked sa uz ide na operaciu tak nech naozaj k takemu chirurgovi co odvedie naozaj kvalitnú a zodbovednú prácu čo sa o Ružinove povedat určite nedá a iste vieš,že niesi sama ktorej tam operacia nevysla co mi je luto lebo si viem predstavit aky je to asi pocit

maru1

Michael86

Nie je vsetko len o peniazoch. Co sa tyka nosa. Tiez som si to myslela a doplatila som prave na to. Najdrahsi neznamena najlepsi. Na sukr. klinike v cechach mi nos uplne znicili a nebola som prva. Rozdiel je len v tom, ze sa ani nemozes branit, lebo si mozu dovolit inych pravnikov. Ak sa dokazes poucit z cudzich chyb, zabudni na astronomicky drahych a hladaj niekoho, kto to skutocne vie. Ja Ti velmi prajem aby Ti to vyslo, lebo vidim ako sa s tym trapis a chapem to.

Iva_

To som si myslela aj ja že starši okolo 54 rokov bude skusenejši, logicky by aj mal byť skusenejši ak ma odoperovaných viacej rokov oproti nejakemu 40 ročnemu chirurgovi a dopadlo to hrozne. Urobil take chyby akoby robil nos prvý krat v živote a to som bola u odbornika na nosy s približne 25 ročnou praxou!
Myslím že ty rozmýšlaš nad dr Červeňom? On je fajn jemu môžeš veriť, videla som od neho spravene dva nosy a boli krasne, žiaden hrbolček nič, normalny rovný nos ako od prirody. Len nechoď do Ružinova ja nedokažem davať uplatky a bez uplatku sa s tebou chirurg bude baviť iba na schodoch ako u mňa ani nie v ambulancii, ak ide o problém si pre neho nikto iba človek navyše ktorý ho časovo zdržuje. Sranda ak šlo o peniaze bol taký ochotný a milý že kvôli mne prišiel aj v sobotu na moje požiadanie že chcem s nim ešte hovoriť. A ak šlo o opravu - koniec šla som odtiaľ s plačom a aj tak sa oprava nepodarila kvôli už zlej komunikacii s jeho strany.

Michael86

Ivka ja mam fakt podobne problemy s tym nosom ako ty tiez je nesumerný z kazdej strany iný + krivá prepážka no to nevidno az tak ako ten hrbol po uraze to je pre mna problem č.1 a čo sa týka tých chirurgov asi máš pravdu stále mam obavy ci som si dobre vybral chcel som ist k inemu z ktoreho som mal dobrý pocit a verim ,ze on by tu urobil najlepsie no kvoli financiam som sa rozhodol inak veď nechcem mat nos ako herečky mne by stačilo len aby tam nebol ten hrbol alebo aspon aby bol menší lebo neviem sa s tym zmierit aj som sa snazil no nejde to no na druhej strany su tie obavy ,že ten starší chirug odoperoval uz fakt velmi vela nosov a či to uz neberie len tak,že ako bude tak bude preto skusim ist na konzultaciu este teraz v aprili a uvidim aký budem mat z toho pocit .

Iva_

Michael86
dobre rozmýšlaš kludne choď do toho horšie to nebude a prinajhoršom ho budeš mať nadalej hrboľatý ale menej :-)Potom žiadaj opravu, stať sa môže aj to. A to že ťa bude operovať starši tak neznamena že aj skusenejši. Mne sa zda že ti mladši vedia spraviť krajši nos ako ti starši chirurgovia. ja som dôkaz, mňa operoval chirurg okolo 54 rokov a nos mam v takom hroznom stave že musim isť na ORL chirurgiu kde mi daju do poriadku prepažku a aj vonkajši nos s kopou nedostatkov. Ten starši si netrufal mi to opraviť a mladši mi na nose navrhol opraviť aj to s čim som sa za ten čas od operácie aj naučila žiť. Ako napr nesumerný z každej strany. Ale samozrejme zaleži od chirurga či ten starši už nekašle nato a čaka už len par rokov do dôchodku, ten mlady si dava zaležať pretože ma kopu rokov prace pred sebou a myslím že by mu nepridalo na uspechu ak by hneď na začiatku robil dodrbane nosy.

Michael86

Ja to risknem s tou operaciou musim to skusit predstava ,ze mam zvysok život prezit s takym hrbolatym nosom je hrozna a verím,že chirurg ktorý už dlhé roky operuje má mnozstvo skuseností to nepokasle ,alebo aspon to nebude horsie ako je to teraz po uraze mam cca 4 mesiace a dufat ze sa to same zlepší ma uz nebaví lebo citim ze to uz nieje opuch ale kost ten nos mi ničí zivot nechcem mat také problemy radsej zdochnem nez sa trapit pre skurvene nestastne nahody ktore mi sposobuje tento skurvený svet

Iva_

Ani neviem čo je horšie či to, že sa operácia nepodari ako má, alebo to že sa k vám chirurg pri probleme sprava ako k niekomu čo len otravuje a nema tam už čo robiť. A v tom horšom pripade vám odmietne už nos opraviť pretože sa robi ake je všetko pekne a že krajšie spravený nos ešte nevidel.

Michael86

To je povzbudzujuce ,že ta operovali otvorenou metodou niekolko krát dat si operovat nos je asi take riziko ako zahrat si Ruskú ruletu je to vsetko v p len v kuse vyhadzovat peniaze lebo nikto nieje schopný to urobit na prvý krát a ten co je je astronomicky drahý a dovolit si to moze len malokto