Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Estetická operácia nosa: Áno alebo nie?

mrkvus

oriešok

tak gratujulem k rozhodnutiu, ja ešte stále zvažujem tú reopku, som na vážkach, neviem čo spraviť :-(, potrebujem si o tom zistiť viacej info, ale nikoho nepoznám, čo bol na reopke, ach jaj

peter25

Tak som tu opat raz, ja budem mat za par dni rok od operacie septa a vonkajsieho nosa, operovane Doc. Dolezalom z Antolskej. Nos uz citim skoro uplne, uz je taky prirodzene ''makky'', nehovorim, ze je 100 percent rovny, jedna bocna chrupavka je mierne napucana/sotva pozorovatelne/ ale co je hlavne, ze ten nos dycha, a je rovny, co predtym slo dolava, je teraz rovno, a odvtedy som nakecal vela ludi, ak su nespokojni s tym ako dychaju alebo vyzeraju, nech idu do toho, je to pohoda, prezije to kazdy, a mne to velmi pomohlo, ci zdravotne alebo aj z hladiska sebavedomia...hlavne je ale necakat zazraky, predsalen je to stale dlato a kladivo co Vam urobi novy nos, nie formicka na cesto :)

Oriesok_

Takže baby som sa rozhodla tak že ak budem mať rok po reoperácii to je v oktobri 2011, požiadam o reoperáciu dr DOLEŽALA, videla som od neho nadherne spravený nos ale bohužiaľ už neskoro keď som mala operáciu na sebe spáchanu :-) a s reoepráciou som šla tiež k tomu istemu, lebo som mu verila. A to že nemal zaujem sa ma normalne vkľude opýtať pred reoepráciou ako to vlastne chcem mať, tak tu sa naozaj prejavil charakter chirurga keď už neišlo o peniaze. Šak ja som bola z neho viacej vystresovana ako zo samotnej operácie. Takže do Ružinova už nikdy viac!
Musim stale nato myslieť že pôjdem nova pod nôž, dosť ma to bolelo pri reoeprácii taká pichľava bolesť. Nechcem žiť do konca života s nosom hrboľatým, keď vidim že iný ho maju po operácii rovný ako prirodzený nos, tak je mi do plaču. A už ma to tam stalo dosť peňazi :-(. Radšej si našetrím peniaze a znova zaplatím a verím tomu že konečne dobremu odbornikovi, ktorý sa nebude ponahľať ak mu budem chcieť vysvetliť čo mi na nose vadí.
Len sa bojim toho že dr Doležal ma vysmeje že mi vadi možno pre neho maličkosť. No čo už, vadí ale to by musel každý chirurg, ktorý ma pekný nos zažiť na vlastnej koži že prečo mi to vadí.

tchibo

Janchili, ja som tiez bola u Kovaca, som necele 3mes po opke. Ja si myslim, ze ked ti to uz vtedy Kovac navrhoval nejake riesenie, tak by som teraz za nim zasla a opytala sa ho, ze co na to vravi teraz. A podla toho sa skusila nejak rozhodnut.
Ja som zatial tiez max. spokojna s pristupom Mudr. Kovaca. Ale celkovo na tej jeho klinike su super odbornici a skvely tim, takze ani sa clovek neciti, ze je v nemocke.

Mrkvus, myslim, ze v lokalke bola jedna baba u Kovaca, Nick si nepamatam - poznam jej prave meno,to ale nech ostane v anonymite. Pisala mi, ze to trvalo cele asi 10min. Neprijemne bolo pichanie ihiel do nosa. Dostala predtym naladovku. Necitila nic, bola akoby taka omamena, ked jej to dobrusovali. Potom sla hned domov. Nemala ziadne vedlajsie ucinky, proste ako by bola u zubara:)) Urobili a sla domov.
PS. diky za mailik:))

S1M

Oriesok_
Aj ja mam hrbolcek, na lavej strane, ale s tym treba pocitat, lebo to sa vytvara ako sa lamana kost zrasta...

Oriesok_

To mate super že dr Kovač aj sam navrhne opravu. Mňa čo operoval chirurg sa robi že je všetko Ok a pošle domou bez kontroly. Neviem načo som do toho ružinova vôbec šla na operáciu. Mala som malo infornmacii o chirurgoch teraz by som na 100 % šla k dr Doležalovi, alebo Červeňovi ak by som o nich vedela pred dvomi rokmi. Len vtedy som nemala internet a šla so do prvej nemocnice o ktorej som vedela že tam robia taketo operácie a ja krava aj k prvemu chirurgovi čo so mnou hovoril.
Janchili dik za odpoveď a Mrkvus ja som mala na nose iba leukoplast jeden týždeň potom som mohla isť do prace, len ja som bola ešte týždeň doma kvôli tomu že mam pracu v prašnom prostredí tak som ešte nechcela s takým "čerstvým" nosom tam isť.
LAILA LAILA napísala som ti ten môj mail už je niekde nižšie

mrkvus

čafte kočky....

no vidím, že s tým hrbolčekom nemám iba ja problém, ale je nás viacej.. tiež zvažujem reoperáciu, už mám čas len do apríla, lebo už potom budú 2 roky, čo som bola na opke, a zdarma je reopka len do 2 rokov teda aspoň tak mi to povedal Kováč.

Stále mám pocit, že ten hrbolček je každým dňom viacej a viacej vidieť, aj na dotyk je viacej vystúpení, už mi to pripadá ako hrčka, alebo tak niečo.

Stále si to musím chytať a skúmať. Nechápem prečo sa mi to vytvorilo po tak dlhej dobe, ale jedno je isté, chcem to dať preč... aj keď sa veľmi bojím, žeby som mala ísť znova pod nôž, hlavne, keď som tu čítala také príspevky, že to bolelo, že im to potom narástlo znova, ach jaj, ide ma z toho poraziť..

A tiež neviem, čo mi nato povie Kováč, ale nemám z toho dobrý pocit, bojím sa aby mi nepovedal, že sa to nedá opraviť, alebo také niečo,alebo že to bude riziko.

Kočky, kt. ste boli na zbrusovaní toho hrbolčka, ako dlho ste boli PN? Niektorá kočka tú písala, že to trvalo pol hodky a išla spokojná domov, tak neviem....

ďakujem za info

janchili

Oriesok,ja som taky cakala ze to bude lepsie..ale zostalo mi to tak... a tak asi pojdem na pokec ku Kovacovi...
Co si sa pytala na tie kontroly.. hej chodila som na kontroly...bola som aj po troch mesiacoch a Kovac mi navrhoval riesenie(ktore navrhol zrealizovat az o rok-teda to je teraz) ze co by sa dalo robit a vsetko mi vysvetlil.. bol zlaty, nemozem sa stazovat.upozornil ma aj na rizika zbrusovania, ze sa to moze zas zahojit s hrbolcekmi lebo zbrusovanie sa robi takym nastrojom-dlatom kt.je nake vrubkovane ci co, takze nejde o rovny sek a mozu vzniknut hojenim tie hrboly.. a ze vo vela pripadoch je to fakt super vysledok ale vzdy je percento pacientov, kde sa moze stat ze to bude aj horsie.. takze je to na zvazenie...popripadne ze ak sa nos lame, tak zlomene kosti nemusia zrast uplne zarovno a vzniknu neziaduce "hrany" alebo vypuklinky a pak nos vyzera hrubsie ci nerovno(vid moj pripad)...
Viaceri tu pisu ze za "nedokonaly" nos moze lekar.. ale podla mna je to nie vzdy ich chyba.. kazdemu sa rany hoja inak..a tie hrbolceky su vysledkom horsieho hojenia nie "zle"zbrusenie.. samozrejme zalezi aj kde ste si to dali robit..ale tie hrbolceky podla mna fakt lekar neovplyvni.. kost zial nie je kamen :-( No len co ted? IST CI NEIST NA REOPERACIU?... to je otazka :-(

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Estetická operácia nosa: Áno alebo nie? - Fórum - ZDRAVIE.sk