Estetická operácia nosa: Áno alebo nie?

Oriesok_

Nakoniec aj budeš ľutovať že si išla na tu reoperáciu. Nie? Viem si to predstaviť on ti podvihol špičku a nos sa akoby predlžil tým podvihnutím. Ach jaj asi si mu mala povedať aj to či nebude potom vyzerať dlhý tým nadvihnutim a čiby nebolo treba hneď aj o par mm skratiť. Ale to ti mohol aj on povedať.

liza8

oriesok

mam ist na kontrolu, ale ved 6. to uz bude mesiac, a odpuchnuty nie je vobec...a spicka dlha...on mi to vlastne prisil a nechal mi tam ten steh...uzliky, co boli v nose poodpadavali, takze neviem, ci by sa dal steh vybrat z nosa, keby som sa rozhodla...nechapem, ako to vlastne funguje

liza8

oriesok

hm, zeby? no kazdopadne bolo by to fajn, keby tak dlho, lebo tym padom, by sa mohol este zmensit...ale zase v porovnani s prvom, to nebola taka katastrofa, tak som myslela, ze to pojde ovela rychlejsie a kovac vravel, ze mesiac- dva

Oriesok_

Sim by ti vedela povedať. Ale myslim že tak isto dlho ako po prvej operácii. Teda 3-4 mes a do pol roka uplne. No ja som nižšie spominala že sa zobudzam každe rano s opuchnutým nosom (mam vyše roka po op.), pači sa mi viacej taký hneď rano :) lebo o chvilu odpuchne a už tam vidim všetko čo nechcem

liza8

tchibo
no ja viem, mam ho este napuchnuty...preto nerobim este nejake zavery...ale ak to po odpuchnuti nespadne, tak z profilu urcite bol lepsi ten predtym.

A ked pojdes na vyberanie dlahy, da ti dole aj z nosa tu fixaxiu...podla mna to vyberanie dlahy neboli, je to skor taky tah...ale mne ani nejako priserne nevadilo to vyberanie tamponady...asi je to o prahu bolesti...no dlaha boli isto menej.

tchibo

Ahojte,
ja som necely tyzden po opke. Coho som sa naviac bala - anesteza, tak uplne super. Sama som liezla este na operacny stol, este sa ma pytali, ci beriem drogy a zrazu akoby ma odstrihli - ani obraz ani zvuk. Pre mna zatial najhorsie vyberanie tamponady, to ma vazne bolelo aj mi prislo zle. Som dost prekvapena, aj moje okolie, ze som nemala brutalne modriny, ktore som cakala. A to ma robili skoro cez 2 hodiny. Opuchnuta som bola, ale modriny okolo oci skoro vobec. Teraz som 2 dni uplne do zlta. baby, mne priserne vadi ten leukoplast, ktory mi drzi dlahu. Mam pocit, ze to lepidlo uz po celej tvary. fuj, je to neprijemne. A normalne, vecer sa mi stava, ze mi ta dlha uplne lieta, co mam nos odpuchnuty.
Ozaj a aj Vam sa robili take strasne chrasty v nose? najhorsie je to rano po vyspati, to mam nos cely dolepeny a tak striekam morskou vodou a fukam. Ale trochu ma to aj boli. Zatial si neviem predstavit, ze ako mi budu vyberat tie dlahy, ked ich mam take dolepene. Ved ma to bude straaaasne boliet nie? V pondelok idem na ich vybratie a snad aj mi da dole dlahu. Na to sa uz strasne tesim, ze si konecne umyjem tvar. Teda aspon dufam. Ozaj, kolko mam ratat, ze budem mat taky dist citlivy na dotyk? Aj lica, ked si jemne pritlacim, tak citim.

Liza8, verim, ze sa to da vsetko do poriadku a nakoniec budes spokojna. Skoda, ze vysledok pri tychto operaciach bohuzial nevedia zarucit na 100%. Ale stale si myslim, ze Kovac je profik a urobil ti to dobre, len si to este musi "sadnut" a odpuchnut.

Oriesok_

Ozaj nie je tu niekto kto bol u Koštala? On operuje ževraj iba v lokalke. Ale ak ma niekto aj nos do strany a treba aj prepažku spraviť tak to snaď nerobi v lokalke? To len sa chcem informovať, ja idem aj tak inam :-)