Estetická operácia nosa: Áno alebo nie?

Marko

ja viem Peter ved az tak zas si to neberiem ale chcel by som sa dat do ruk odbornika aby ten vysledok stal za to dokonaly nebude ale zas vies za tu cenu clovek uz aj musi nieco cakat nie? no a teba kto operoval ak sa smiem opytat

peter25

Marko, ja som absolvoval operaciu v Decembri 2009, nos bol predtym dovodom chorob, bol dokriveny, nedychal som nim. Nerobil mi nos Cerven, ale iny doktor na ORL, kedze som mal ako pacient so zdravotnou komplikaciou narok na operaciu, a doktor mi spravil opravu v ramci prace. Nos je teraz sumerny, pekny, nie dokonaly, vysledok operacie nemoze byt dokonaly, predsalen priroda je priroda, ale urcite to je lepsie nez predtym. Pravidlom byva, ze clovek, ktory je menej vyrovnany, a zvaluje svoje neuspechy napriklad na spominany nos, v zivote spokojny nebude, lebo najde na nom aj tak chybu. Samozrejme, su aj pripady, kedy to nevyjde, len tych je fakt malo..

Marko

aha no dufam lebo ja mam noc naozaj dost deformovany a chcel by som s tym ist k odbornikovi co by sa vyznal a nedotentoval mi ho este viac ako uz je preto chcel ist sa tam informovat aj ked viem ze to bude vela stat ale tak casom na to uz nasporim a skusim to lebo sa mi ani dobre nedycha a ani to nevyzera dobre tak len dufam ze to vyjde lebo moja orl lekarka mi vravela ze to je zlozity zakrok a ze to nemusi vyjst nuz ale co mam robit aspon to skusim

Lucia203

Určite robi aj prepažky pretože dobry plasticky chirurg to musi vedieť aj z vonka aj zvnutra ked je nos deformovany do strany určite je kriva aj prepažka a to by mal robiť a popripade si privolať k operácii orl chirurga kebyťe nahodou prepažky nerobi, nenecha ti predsa nos nakrivo. A ak by ti nos vyrovnal musi sa aj prepažka ktora je taktiež deformovana pretože by sa ti ťažko potom dýchalo po vyrovnani iba nosa zvonka.

Marko

Ahojte, chcem sa opýtať niekoho z vás, kto už má isté skúsenosti s operáciou nosa, ja mam krivý nos a je mi potrebné urobiť úpravu vonkajšej i vnútornej strany nosa, teda operovať aj vonkajší aj vnútorný nos, či pán doktor Červeň v Banskej Bystrici robí len plastiku vonkajška alebo aj tieto vnútorné zákroky. Ja mám nos dosť deformovaný a preto sa chcem poradiť s vami, ktorí už máte isté skúsenosti. Ďakujem

chantal333

ahojte baby, hlasim sa vam po dlhsom obdobi, presne po 2 rokoch a ako tak pozeram osadenstvo sa dost zmenilo. chcem sa vam pochvalit ze mi to konecnce vyslo, bola som dva krat na klinike , pricom raz som bv ten den dostala anginu a druhy raz herpes na ustach. teraz po treti krat mi to vyslo, dnes som 4 den po opke, zajtra ide von tamponada a v stredu dlaha. nosik som este nevidela ale zatial mi vsetky sestricky a dr povedali ze je naozaj krasny. samozrejme ze to nemohlo byt ani teraz uplne bez komplikacii .-))) a dnes mi vysiel herpes, doktorka ma dost vystresovala ale dala som si cez neho compeed, zobrala vela b vitaminov a ponatierala som si to mastickami. chcem vdiet ci mate niekto takuto skusenost, prosim dajte mi vbediet len pre moj klud na dusi....:-))dakujem vam za kazdy skusenost

davidoff

wara

tak to potom budeš mať úplne inú OPku ako ja, ja som mala aj tú kosť zbrusovanú, lámanú. Predoperačné si vybavíš najlepšie tak, že zavoláš sestričke Zuzke ku doktorovi Červeňovi a ona Ti povie asi aj tel. číslo na ktorom sa môžeš objednať.

Wara

ja idem len na spicku nosa v lokalke, kosti mam nastastie normalne, povedal mi, ze az pocas operacie sa rozhodne ci mi da sadru alebo len naplast, a este na predoperacne vysetrenie si sa u nich objednavala alebo si to mala spolu aj s operaciou

Izabelka_MT

kolko asi stojí taká plastická operácia operácia na ruke ked mám veľké materské znamienko ??? diskutovala som o tom s lekárkou a povedala že môžem si to dať operovať

davidoff

wara

neviem po akom čase, len viem že mne sa pera trochu zdvihla po OP-ke nosa, pretože mi ho aj skracoval. Sádru som mala 2 týždne, potom som normálne začala chodiť medzi ľudí, aj keď nos som mala ešte opuchnutý.