antikoncepcia áno-nie

jaja

ked som to jedla- tak som si myslela, že nič lepšie pre seba nemôžem urobiť, až kým som nevyskúšala 1 nie celkom lacnú (1000 Sk)... tu vôbec nejde o to či je lacná, či drahá, proste ide o to, ako tvoj organizmus bude reagovať na takú zmenu!

jaja

tu nejde o vieru, ale ked si niekto myslí ako mu hak robí dobre, je to jeho vec. podla mna tá stránka stojí za povšimnutie, len zástankine hak ju odsudzujú, lebo nepripustia, že by sa mohlo niečo také im stať - to si myslím ja, brala som hak, ale ďakujem, neprosím. jasne, je to len na tebe, len treba zvážiť pre a proti, alebo jednoducho vyskúšať, možno PRAVE TEBE SADNE!

lenush1111

ja som s antikoncepciou velmi spokojna. beriem ju uz asi rok a to preto, lebo mam silnu a bolestivu mestruaciu a antikoncepcia tlmy bolest. dalej sa mi zvacsili prsia. vsetko ma svoje vyhody aj nevyhody a vzdy sa najde niekto, kto na tvoju otazku odpovie nie alebo ano. mala by si si to sama prestudovat a rozhodnut sa a nenechavat sa nikym ovplyvnovat.. antikoncepciu uzivaju miliony zien na celom svete a su s nou spokojne.. medzi ne sa zaradujem aj ja. na mne sa neprejavili vedlajsie ucinky ako nevolnost, znizenie libida (chut na sex, prave naopak) ani naladovost alebo priberanie.. je to individualne a ak by sa ti niektory z neziaducich ucinkov prejavil, lekar ti predpise iny druh antikoncepcie ktory tvojmu telu bude vyhovovat viac. teraz su tabletky, ktore neobsahuju az take vysoke mnozstvo hormonov. kazdopadne sa musis rozhodnut sama. ale je to vzdy lepsia volba ako neziaduco otehotniet

suedenim

akoze..stranka lpp trapna..zijeme v 21 storoci,tak sa uvedomte!Je dobre ze my sami sa mozme rozhodovat ci uz mat deti,alebo nie...Sex nieje len na plodenie deti,sex je krasna vec ktoru si treba dopriat ako radost s milovanym clovekom,nie ako nastroj na plodenie deti..Kory, ak si zdrava, daj si predpisat kludne,ved ich nemusis brat 10 rokov,dodrzuj spravnu zivotospravu,atd..Ja som brala asi tri roky,musela som prestat,lebo nemam pecen uplne v poriadku. Ano,hormony su zasah do organizmu,ale urcite mensi ako napriklad potrat. Ale zasah do organizmu su aj ecka z gumenych medvedikov, smog v mestach, splaliny, karcinogeny v reznoch alebo chipsoch a takto by som mohla pokracovat do nekonecna. Niekomu HAK vyhovuje,niekomu nie,treba vyskusat. Ziaden strach nemaj,medicina je teraz pokrocila a nedaj na reci presvatuskarenych ludi,riad sa sama sebou:))

jaja

a pozitíva? v mojom prípade len: ochrana pred otehotn. a slabšie krámy - s čistým svedomím môžem povedať, že to je všetko!

jaja

môj názor po osobnej skúsenosti je NIE!!! Dôvod?- telo si musí zvyknúť na umelý systém, ked nie, tak sa bráni (nežiadúce účinky), a ked si zvykne, tak potom po vysadení má problém sa naštartovať na normálny systém!
z úplne bežných nežiadúcich účinkov spomeniem len: kvasinkové výtoky, zníženie libida, ovplyvňovanie psychiky, minule som čítala o aké vitamíny hak ženu oberá (hlavne b)... ja mám viac - ako + pre hak!!! ale to je len môj osobný názor!

licka

Never tomu, že antikoncepcia je neškodná. Tým sa oháňajú iba farmaceutické firmy. Keď sa roky snažíš v tele hormónmi potlačiť iné hormóny,je to neprirodzené. Po niekoľkých rokoch, keď už budeš chcieť dieťa, tak to tak ľahko nepôjde, kým sa telo zas nespamätá, trvá to aj roky. Prečo má dnes toľko žien problémy s otehotnením? Ideme proti prírode, ale hlavne proti sebe.

jancecka

nikto ti nemôže prikázať či áno či nie, ide o to či si veriaca, ja som proti, aj proti kondómu,ale už som vydatá a deti si môžem dovoliť
ja hlasujem za NIE
Ale tvoj názor je veľmi dôležitý