Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

ŠKOLSKÝ VÝLET - poistenie,potvrdenia,...

Príspevok v téme: ŠKOLSKÝ VÝLET - poistenie,potvrdenia,...
milaja

Dobrý deň! Viem že to veľmi so zdravím nesúvisí,ale svojim spôsobom aj hej tak vás prosím o radu.Aké potvrdenia a poistenia sú potrebné pri organizácii výletu v materskej škole? Poisťovňu si máme vybrať podľa čoho?Ako je to so stravou počas takéhoto celodenného výletu?ďakujem za rady a pomoc :o))

milaja

Tak a máme po výlete :o)) Dopadol výborne.Žiadne úrazy,nehody ani problémy.Kopu starostí okolo a už ani neviem že sme niekde boli. Ďakujem BIBII za všetky rady,veľmi mi pomohli.a odporúčam všetkým učiteľom trochu aktívne žiť so svojimi žiakmi,stojí to naozaj za to ...netreba sa báť,len byť opatrný.Krásny deň prajem všetkým :o))

bibii

potom napis ako ste sa mali.

vies tie vselijake nariadenia treba pozorne citat, casto sa tam pise napr.
mali by byt...
doporucuje sa ...
ak je tam uvedene, ze musi byt jedno teple jedlo podavane v skolke...tak musi...
ale castokrat je to pisane volnejsie a nadriadeni to neprecitaju presne a radsej pritvrdia muziku aby prip. neboli problemy.
nemam cas sa v tom traz prehrabavat....

milaja

Takže rodičia výlet odsúhlasili,autobus je vybavený. A stačí nám súhlas rodičov na papiery a súhlas zriaditeľa - teda nášho riaditeľa.tak snáď výlet dopadne čo najlepšie :)

milaja

mne tiež pripadá uplne normálne dať im na jeden deň stravu od rodičov - suchú do balíčka.Ale vraj v tomto sa nariadenia pre MŠ a ZŠ veľmi odlišujú.To mi stále šéfka tlčie do hlavy že so stravou je problém,lebo malé deti musia mať teplé jedlo a to v MŠ ..samozrejme že nad nejakou reštaurádiou ani neuvažujem.v pondelok to skúsim ešte obvolať a uvidím čo sa s tým dá teda robiť...No niektoré nariadenia teda...škoda slov...

bibiii

Pokial by ste zabezpecovali stravu ako zariadenie, teda skolka, tak to je jednoduchcsie.
35 chlebov s niecim , najlepsie syr
35 jablk
35 jogurtov
35 krat x nejakych keksov
cvelke dzusy s poharikmi, alebo caj alebo male dzusiky,
x palaciniek
35 napr. bananov
a pod. ziadne maso, a pod........
servitky, nejake mokre servitky alebo namoceny uterak vo vrecku......
s tym si nelam hlavu.
Ja som v canade a tu drviva vacsina deti maju v podstate obedy suche a to po cele studium....
Dolezite je , aby sa decku nic nestalo, aby ho nezjedol medved a pod .....
Myslim,ze to vyzera celkom podarena akcia

bibiii

aspon pre SS a ZS sa nikde nehovori o strave. Decka ti vydrzia aj o strave z domu. A predstav si, ze pojdes do restavracie s malymi detmi.....
Uros si nejaku predstavu, ako casto budu deti jest a (kazde 3 hodiny). neviem ako budes dlho cestovat autobusom, ale jedno jedlo mozu mat tesne ako pridete autobusom na parkovisko. V autobuse sa mozu najest. Je tam vela dospelych. Rodicia oznacia prve jedlo c. 1 (napisu na vrecko alebo nejaku plastikovu nadobu.
Za nejake 3 hod. narazite na nejaku lavicky alebo luku (ak bude leto a teplo) a tam sa rozlozite a zjete bal. c.2.Ak potrebujes, tak aj balik c.3....
Na jedla staci chlieb so syrom, dzusy v krabicke, keksy, napr. nejaku palacinku, ryz. nakyp...do nejakej plastikovej misky s vrchnakom, ...
ziadne cokolady(roztopi sa , budu spinave}, ziadne tekute jedla, skor nieco suchsie, nejake jednoraZOVE kelimky-milacik a pod, co sa hnrd potom vyhodi...jablka, ...ovocie, ktore sa neda rozpucit.... toto vsetko si musis premysliet a info rodicov. Vysvetlit im preco take jedla a nie ine. Nie vsetci si to domyslia, vsak to poznas.
Pozor, ak nejake decko je alergicke na nejaku potravinu, aby ju nezjedlo od suseda.
Ja by som taketo stravovanie na vlastnu pest brala ako daleko bezpecnejsie ako nejaku restavraciu. Co si donesu, to aj zjedia. Samozrejme, mosis aspon priebezne skontrolovat, co im rodicia z velkej lasky nabalili.

milaja

no chceme ísť rozhodne súkromným busom,cena by bola do 5000sk a to sa dá zvládnuť,možno bude aj sponzor.takže ten autobus ma až tak netrápi ,najviac tá strava lebo s tým je vraj problém lebo deti by mali mať teplú stravu...a vraj potrebujem nejaké neviem či potvrdenie alebo povolenie zo školského úradu alebo také niečo..ale neviem čo a nemôžem to nikde nájsť...no budem hladať dalej :))

bibiii

tak to neni take zle, ja som si myslela, ze pojdete nejake 2 uc..... tak to mas dobre zorganizovane.
Ale aj tak nezabudni na papierovanie.....cauko

bibiii

neviem ako daleko chces ist, ale nejakou verejnou dopravou by bol problem, a objednat autobus je dost draha zalezitost. pochybujem, ze pojde 45 deti. (to je kapacita autobusu)
Mozno by sa ku tebe pridala nejaka trieda zo ZS.
a potom si zisti od rodicov, ktore deti radi grcaju v autobuse a ak ano, co robia rodicia.
Ked ma nieco napadne, tak to hodim na sklo...teraz sa odpajam, asi tu budem okolo 4. nad ranom

milaja

Ďakujem za rady ,velmi si to vážim.No išlo by asi 30 detí,4 pedagogovia a nejakých 7 mamičiek..tak sme to nejak rozpočítali s kolegiňami...celé to visí ešte aj na tom či to vôbec rodičia odsúhlasia...viem že je to velké riziko...ale čo som sa aj bavila s inými učitelkami s iných zariadení velmi mi to odporúčali,chodia každý rok..rada by som to pre tých mojich malých zorganizovala...

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

ŠKOLSKÝ VÝLET - poistenie,potvrdenia,... - Fórum - ZDRAVIE.sk