Preco to nikto nevie pochopit?

Príspevok v téme: Preco to nikto nevie pochopit?
wanna die

Moj zivot bol pekny ,vzdy som bola oblubena a mala vela kamosov,ale... Prednedavnom som sa dozvedela ze zubar mi chce dat na zuby strojcek , velmi sa trapim viem ze to bude koniec mojho zivota. Povedal mi, ze ked budem mat 70 tak to ocenim. Toto ma dorazilo .Tak kvoli buducnosti, ktorej sa mozno ani nedozijem si mam sklazit najkrajsie roky zivota???? a este co povedal ze to neboli! fyzicky mozno nie ale tu psychicku bolest si ani nevie predstavit. Vsetci mi vravia ze mma krasny usmev. ALE jasne doktori nemozu dopustit aby boli o par tisicok lahsi .Je to aj akasi pomsta zo stran ymojich rodicov. Viem ako sa mi zmeni zivot ,uz teraz som ta najneoblubenejsia osoba na svete ,nieto este potom. Takze viem ze radsej nezit ,ako zit so strojcekom . Tymto chcem odkazat rodciom aby nikdy svoje deti nenutili do toho co nechcu,pretoze castoani nevedia ako trpia. Mozno aa vam to zdalo detinske a trapne,ale ja to vnimam takto .

martina11111

Nesmies sa spravat ako decko. Ja som stojcek nosila horny 4roky, dolny rok. Zalezi len na Tebe, ako sa k tomu postavis a tak Ta budu brat aj ostatni ludia.. Ja som ho tiez nechcela, ale rodicia ma dokopali, za co som im teraz velmi vdacna. Ten rok - dva Ti ubehne rychlo a budes mat potom cely zivot krasne zuby. Apropo, niektorym muzom To pripadalo sexy:O), ak sa bojis toho, vztah s muzmi sa mi v tej dobe vobec nezmenil, mala som som frajerov, mozno to bolo aj tym, ze boli starsi a inak to brali, ale nemala som o nich nudzu... Takze sa nicoho neboj a radim Ti chod do toho!

strojcek?

Strojcek nemusis predsa chciet ak ho nechces. Teda mne ked som mala 13 predpisla zubarka strojcek a ja som sa tak vylakal a papierik hodila do kosa. Doma som samozrejme nic nepovedala a o rok a pol mi zubarka povedala , ze ako mi ten strojcek pomohol, ze uz mampekne zubky... Never velmi lekarom vo vsetkom ked sa ti to nezda, zajdi za inym.

Deee

nie je dolezite ci mas, alebo nemas strojcek, ty si vsak upäta na svoj vyzor a to je hlavny problem...a to, ci budes oblubena nezavisi od strojceka, ale od teba, tvojho postoja k zivotu...v zivote su tisic krat horsie veci ako toto, ale to mozno pochopis az neskor

[zruseny12]

wanna die,ale rodicia prave to robia pre teba,aby si mala pekne a rovne zuby,a ked ta niekto odsudi koli strojceku tak ti nestoji za to...ved strojcek nebudes nosit cely zivot...

karla1

prepac wanna die ale pride mit o torsku hlupe....znici sa ti zivot lebo nosis strojcek? ako to vazne toto nechapem zivot sa cloveku znici z ovela dolezitejsich veci nie z nejakej lekarskej pomocky ktora ti moze len pomoct.....a decka sa nesmeju,teda tie male este ano ale cim su starsie tak uz dostavaju rozum.tak sa s tym netrap a ak potrebujes strojcek tak kludne si ho daj.mozes si vybavit aj ten nocny ale nie vzdy to zubar povoli...myslim tym ze niekedy treba ho mat stale. a pomysli si aky budes mat este krajsi usmev ako teraz ked ti ho daju dole

jajka

strojcek na zuby nie je ziadna tragedia. A ocenis to nie v sedemdesiatke, ale o dva roky. Ked si na to zvyknes, tak ta tieto depky prestanu trapit. Nahodou moderne strojceky su celkom nenapadne. Ak si bola doteraz oblubena tak strojcek ti to urcite nezmeni. Musis to brat s humorom.

enny

presne tak, ja som mala so sestrou uplne rovvanky problem, ale ja som chodila k inemu doktorovi ako sestra. sestra nosila trvacny strojcek a ja iba strojcek na noc, on a sa velmi trapila a ja som ho mala iba v noci a to tiez iba kratko. a vysledok bol uplne rovnaky. treba sa viac poradit, ale zalezi aj toho co treba na tvojich zuboch napravit

zaia

presne to som chcela aj ja napisat. moj syn nosil strojcek iba v noci a zuby sa mu krasne vyrovnali. stacilo to, je hlupost, ak lekar tvrdo presadzuje svoj postup. treba brat do uvahy aj psychiku dietata. mozno to bude trvat dlhsie, ale nie je to take traumatizujuce.