Skolioza

Príspevok v téme: Skolioza
brigita

Ahojte vsetci, dufam ze najdem niekoho tu medzi vami kto mi poradi a pomoze...
Pred nadavnom som dostala diagnozu - skolioza - je tu niekto kto ma s touto otrasnou chorobou skusenosti? Vobec neviem co mam robit, comu sa vyvarovat, poradite mi nejake cvicenie, stranku, ... cokolvek...

DAKUJEEEEEM
---------------
Skolióza www.zdravie.sk

zoe15

Ahojte, ja mám okolo 60stupňovú výchylku. Chrbát sa mizačal kriviť v 6.-tich rokoch, chodila som do Blavy na Mokrohájsku, bola som veľmi chudá a lekári mi neodporúčali v budúcnosti mať deti. Korzet som nosila od 9 do 12rokov, potom sme skúšali všelijaké \\\"vynálezy\\\" ako strojček na základe slabých elektrických immpulzov, ale niekedy sa to zlepšilo, inokedy aj o 15-20 stupňov zhoršilo. Poctivo som cvičila a 3-5 krát denne plávala. Teraz mám 30 rokov a vynosila a porodila som 2 štvorkilové deti. Nikdy som sa neobmedzovala ani v športoch, spravím salto, špagát, jazdím na koni, lyžujem a proste robím všetko. Mám problém akurát keď dlho sedím, či ležím v jednej polohe, potom ma to dosť bolieva. Teraz pozorne dohliedam na svoje deti, aby sa im moja predispozícia neobjavila, ale zatiaľ je to fajn. Menšia skolióza - \\\"zlé držanie tela\\\" sa môže objaviť naozaj u väčšiny populácie, horšie je to keď sa to nekontrolovateľne krúti do tvaru \\\"S\\\"a vy si nemôžete dať rady.Naozej vtedy odporúčam - plávať, plávať a cvičiť cvičiť.....pa pa

ilina1

a kolko stupnovu skoliozu mate?????? dcera ma 30. a vy? da sa to napravit (tie stupne myslim sa daju zmensit este)

brigita

ahojte, dakujem vsetkym za odpovede. Dufam len ze sa mi to nebude s casom a vekom zhorsovat. Myslim si ze to nieje velmi zle, ale doktor mi nepovedal ani ze je to dobre. Preto sa bojim aby sa mi to nezhorsovalo z roka na rok.
Budem cvicit, a tak. Hadam sa mi polepsi. dakujem este raz

mrkva

brigida, dnes ma skoliozu skoro kazdy. Je to z nespravneho drzania tela. Mne ju tiez zistili na zakladnej skole, neskor sa mi tak zhorsila, ze som musela nosit korzet. (nic prijemne, aj tak som ho potom prestala nosit). Dolezite je sediet vzdy vystreta, aj pri pisani, chodit rovno, zatiahnut lopatky, vypnut hrud. Cviky su tiez dolezite (aj ked necvicim, lebo som prilis leniva). Najlepsie na chrbticu je plavanie, kde sa ti dobre precvicia svaly a navyse ti to zlepsuje aj krvny obeh. Podla mna by si mala ist na rehabilitacie, kde ta naucia cviky + kupele su tiez fajn, velmi mi pomohli, mala som lepsie drzanie tela. Inak ak mas doma fitloptu, na tom sa da tiez super cvicit na chrbat.

[zruseny12]

aljoska,mne to zistili este len teraz pred necelymi dvoma rokmi...a to mozno sa mi zhorsilo tym ako som stratila vapnik,lebo mi chyba v tele...a tiez mi povedala neurologicka,ze mne sa uz neoplati chodit na kontroly a ozarovat sa,len mam cvicit a naucit sa s tym zit/lebo som chcela vediet v akom stave mam tu esovitu skoliozu/a tak mi este povedala,ze deti chodia zo skoliozou na kontroly preto lebo su vo vivine a podobne veci...a je uz som v takom veku,ze to nepotrebujem,tie kontroly a zbitocne ozarovanie,by bolo pre mna...

aljoska

Skoliozu mi zistili v 9 triede.Začala som chodiť na rehabilitáciu,kde ma naučili čo a ako mám cvičiť.Bola som párkrát v kúpeloch.Na chrbát mi urobili také korýtko zo sádry,v ktorom som spávala.Záleží od toho,ako velmi máš chrbticu vybočenú.Ale dá sa s tým žiť.Treba cvičiť,dobré je plávanie.Ja mám už teraz 46 rokov,cvičím ako kedy.Ked už cítim,že chrbát bolí,tak si zacvičím.A nechodím už ani na kontroly,lebo mi raz mudry ortoped,ked som mala bolesti,povedal,že primerane veku.Takže len cvičiť a cvičiť.

[zruseny12]

no ja mam skoliozu-esovitu,a lekarka mi povedala /neurologicka/,ze musim sa s tym naucit zit, cvicim a beriem doplnky na kosti...a este jedna vec, ktora ma obmadzuje,uz nemozem vsetko robit,takze musim si hladat vhodnu pracu,ktora zodpoveda skolioze/mam este aj spondiozu,a osteochondrozu-nedostatok vapnika-tetaniu/,neviem ci tam nieco najdes,ale skus www.novycasprezeny.sk natukaj si cviky na chrbticu a tam by sa ti malo nieco ukazat...ale s cvikmi opatrne,ja som pred tyzdnom v nedelu,si chcela trochu zacvicit,pohybala som s krkom a nieco mi v nom puklo a potom som nemohla dat ani hlavu na bok,musela som cele telo otacat,ked som sa chcela otocit...tak radsej opatrne s cvikmi...