Prečo som dostal diabetes

Príspevok v téme: Prečo som dostal diabetes
pier

čaute...kedže žijeme v dobe komunikačneho internetu,tak ma napadlo,keby tu každy,kto chce,SAM ZA SEBA napisal aspon (alebo IBA) tri dôvody,prečo si mysli,že ziskal...nie prvu cenu,ale ten "celoživotny" DM1...možno na niečo prideme....
tak moje tri "dôvody" by mohli byť:
- dlhodoba (asi troj mesačna)vyčerpanosť prežita na vojne,spojena z neošetrenyma (nebolo tam zubara),respektive zle ošetrenyma (pred vojnou boli zuby iba doslova poplatane) zubami - zapal sa teda nakoniec vyliečil sam,(po nociach som pre bolesť nespal)ale ktovie za aku cenu sa ten zapal vyliečil sam.
- druhy dôvod je možno v spôsobe môjho života - že sa podcenujem,teda stale iba podriadujem,(musim robiť to čo nechcem).
- a nakoniec vraj som dostal diabetes z predavkovania liekov na šť.žľazu.
- čiže zhrniem to: zuby,psychyka a šť.žľaza.

ps:prosim Vas,nemusime sa zapodievať v tejto teme riešenim našich problemov,ale iba zdelme prečo si myslime,že sme to dostali....je to velmi zložite,ale pokusiť sa môžme...veď každy si určite niečo o tom mysli....

Andel

Adriana ;o)

pisem ze najviac som mala 44.4 mmol/l (cize to je asi 800mg/dl) ale pochopila si to spravne, len musis sledovat hodnoty za cislom ;o)

RNG:
clovece a co som napisala, si len takmer zopakoval moje slova, prisaham, ze nikto ma nedokaze na tomto fore vytocit viac ako ty heh ;o) Mno nic, ja viem, ze ty si ten co najviac vie a kazdemu chce iba dobre, ja viem malo, ale tiez chcem kazdemu iba dobre, v tom je u nas dvoch podstatny rozdiel.

RNG

andel, z troskou chemie: 1 mol(grammolekula) cukru je 180 gramov, miliomol 180 mg
V USA jednotky su v mg na dl, v inych krajinach v milimol na liter.
Prepocitajuce cislo je europske milimoly/liter x 18= americke/nemecke miligramy na deciliter.
Napriklad 10 mmol/l= 180 mg/

adriana

Ďakujem Pier,si zlatý.Ja mám teraz 5 ročné dvojičky-chlapcov,a som taká šťastná stále,že niekedy až veľmi o nich rozprávam.Andel,nedali mi tie jednotky,lebo môj glukometer keď mám nad 32,tak nemerá.Ale prelistovala som teraz internet.Tak tie jednotky sú vlastne len násobok 18.Takže Laco keď mal 28 mg/dl :18´= 1,5 mmol/l.A ty keď si mala 44,4 mg/dl:18=2,4 mmol/l.Tak mi to dáva zmysel.Takže stále sa bavíme o hypoglykémií.

pier

RNG,mam trochu pocit,ze ten DM1 vidis akosi svojsky,hej teoreticky ano,bolo by skvele ocistit organy od zamorenia chemikaliami a telo by zacalo fungovat tak ako ma....ale prakticky je to ciri hazard,lebo jedinec to nezvladne taky komplikovany proces z vedlajsimi ucinkami ocisty,najmä ked ho v tom vôbec nepodpori ani lekarska veda...ak by si ho mal(DM1),co ti neprajem,tak by si inak premyslal,je fajn,ze ides svojou cestou dost drahych preparatov,no mozes si to dovolit,lebo mas len DM2...priam ti to doporucujem.

adrianka...boze to si musela mat hrozne obdobie...mojej sestre tiez zomrelo prve dieta pri porode,no diabetes nema vôbec... dalsie dve deti ma zdrave a su uplne super,vsetko jej vynahradili...si skvela,ze to zvladas aj z tym DM-kom...ano je jasne ze lekari sa drzia len osvedcenych statistik a pravidiel a nic nezmozu s tym,co este nie je oficialne potvrdene,chcu byt kryti a dozit sa dôchodku bez odobratia licencie,preto je to vsetko take...ako by som to povedal...take nepoddajne...take monštrum...nma napr moj diabetolog furt naštve ked mi roky rozprava to iste o tom trojuholniku dieta pohyb inzulin...ako keby nic ine nevedel...

Laco,ja mam 42 a aj ja sa dost hybem,hlavne som dost vela v lese,no prave tam mi ten cukor rapidne leti vzdy dole a pri lantuse je ťazko odstavit uz raz v pichnuty 24 hodinovy inzulin,takze na figu je to....a to narkomanstvo...hehe dobry žartik...namôj veru aj ja som si to uz raz pomyslel :-)

Andel

RNG, z toho co laco pisal, som pochopila, ze sa nejedna o kazdodenne meranie glukozy glukometrom, ale o vysledky testu HbA1c, u ktoreho je norma pre diabetika do 7%. Nad 7% znamena, ze nemas cukrovku pod kontrolou, ked si diabetik, tak tvoj diabetolog ti urcite berie pri navsteve krv na glykovany hemoglobin, je to vlastne 2-3mesacny priemer tvojich glykemii. Co sa tyka vysokeho cukru, ako ty pises, ze neexistuje bezvedomie z tohoto dovodu, vravi ti nieco diabeticka ketoacidoza? Prave z tohotO dovodu sa ludia dostavaju do komy z vysokeho cukru.

Adriana:
V niektorych krajinach (napriklad tu v USA a predpokladam teda ze aj v Rakusku) sa hodnoty glykemii meraju v inych jednotkach (na Sk je to mmol/l, tu je to mg/dl) tych 1,568 mg/dl je priblizne 87.1 mmol/l. Ja som najviac mala pri diagnoze nieco okolo 44.4 mmol/l (800 mg/dl)a nebol to prijemny stav!

RNG

V rakusku beru vodicak, ked ti nameraju cukor nad 7?
Preco?
Ja som mal nad sedem(medzi 10 az 15) dlhe roky, kym som sa postupne dostal na normalnejsie hladiny , co mam dnes5.5 do 8.
Pred rokmi pri poruseni diety som si nameral az 35 a necitil som nic, takze mytus o skolapsovani pri vysokom cukre je len mytus, aspon podla mojich skusenosti.
Ale bezvedomie pri nizkom cukre a nasledovne poskodenie mozgu nie je mytus, ale realita, a preto som sa vystrihal inzulinu a radsej prisne drzal nizkosacharidovu dietu.

kiki

laco ja som raz mala 2,4, ale to som uz mala pocit,ze kazdu chvilu odpadnem...
a k tym dovodom, u mna to bol stres, vravia, ze aj dedicnost, ale v rodine mame len dm2 a to si vsetci vypestovali svojim "zdravym" zivotnym stylom. este som za sebou mala aj par nevylezanych chripok, teda ak moze byt pricina aj to........

adriana

Vraj pokiaľ cítime hypo,a vieme si poradiť,tak je dobre.Ja som bola vtedy aj dosť vyčerpaná,všetko som už robila zotrvačnosťou,a automaticky.Jedného prebaliť,nakrmiť,pichnuť inzulín,druhý to isté a potom som jedla,ale vtedy som si asi ešte raz pichla,vôbec som nič necítila,ani si nepamätám niake príznaky.