Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ake nasledky moze zanechat helicobacter ?

Príspevok v téme: Ake nasledky moze zanechat helicobacter ?
mrkva

Ahojte, pred rokom som sa liecila na HP. Mala som hranicne hodnoty 1,1. Vybrala som Hedelix, Ospamox a Fromilid. Sice uz nemam take problemy, ake som mavala, no od vyliecenia mam pocit, akokeby som mala v bruchu tlakovy kotol. Casto ma bolieva brucho (hlavne po stranach okolo pupka a pod pupkom). Stolicu mam normalnu. Mozu byt tie bolesti nasledkom po HP ? Predtym som tieto problemy nemala.

Peter2214

Helikobakter sa štandardne lieči antibiotikami. A to nie jednými, ale celou kombináciou liekov a všetci dobre vieme, ako antibiotiká pôsobia na organizmus - narúšajú prirodzenú mikroflóru organizmu, dokonca poškodzujú aj niektoré orgány. V lekárni vám kvôli tomu zvyčajne dávajú k antibiotikám radšej aj nejaké probiotiká.
Kto sa chce skutočne zbaviť helikobaktera bez vedľajších účinkov, mal by si nájsť niečo o Chioskej mastiche. Sú o nej aj vedecké štúdie, aj dosť skúseností ľudí na diskusiách o nej píše, že im pomohla.
Najúčinnejšia je Masticha Active, ktorá obsahuje rovno aj probiotiká napomáhajúce zdravej črevnej mikroflóre. Dá sa zohnať aj v lekárňach - najmä tých, ktoré sú orientované na prírodnú medicínu.

Jediná otázka zostáva už len, prečo to neodporúčajú lekári? Asi pre to, že masticha je prírodný produkt, nie klasické farmaceutikum, tak veľké spoločnosti by prišli o zisky z antibiotík...

[zruseny12]

...ja som brala na helik.3druhy antibiotik...nechcela by som zakriknut,ale zda sa, ze je mi lepsie...mam ist na kontrolu,ale idem az neskorsie...a dufam,ze je ta mrcha uz znicena...
tak vela stastia,aby sa ti pri prvej liecbe antibiotikami podarilo ho znicit...

stefam

Takze HP sa v podstate neda znicit 3 kombinaciou AntiBioTik? dnes sa u mna potvrdil HP, aj prekonany vred na dvanastniku, zajtra idem k obvodnej, ktora mi predpise ATB.

RNG

o, aby som nezabudol, zaludocne kyseliny sa vytvaraju v hornej casti zaludka v parietalnych bunkach, ktore mozu byt tak isto helikobakterom napadnute, co znizi vyrobu kyselin, zhorsi travenie a vedie k pale a refluxu. Reflux je dosledok kvasenia v zaludku ktore prinuti otvorit uzaver na zaludku a korozivne zaludocne kyseliny sa dostanu dom pazeraka, ktory nie je proti nim chraneny ako je zaludok.
Standartna neutralizacia kyselin len este viac zhorsi situaciu, hoci momentalne zmierni bolesti.
Zaludok bez kyselin nemoze travit a jedlo sa v nom len kazi a hnije.

RNG

helikobakter moze poskodit aj pankreas a ked sa dostane do obehu aj srdce.
Kedze testy na neho su casto nepresne, a dost tazko sa lieci klasickymi ATB mnoho ludi odchadza s pocotom vyliecenia, ale H.P je len potlaceny a znova sa rozmnozi.
Na potlacenie je ucinny aj zinok, na vynicenie roztok GSE, koloidna strieborna voda a pravdepodobne aj ine silne antimikrobialne prostriedky, ale menovane mam vyskusane na viacerych ludoch, ktori su uz roky negativni, takze zrejme to pracovalo.

josh1

Mne po vylieceni helicobactera zacalo zle travit...a stale ma bolelo brucho..ako by som mal v nom tehlu...potom mi zistili na vysetreni Reflux...a po troch sa mi helicobacter vratiál znovu..prave dnes sa to potvrdilo...

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Ake nasledky moze zanechat helicobacter ? - Fórum - ZDRAVIE.sk