Pravda o chlorelle

bombulka

RNG. prosim ta, preco ked reagujes na nejaky clanok bukovskeho vzdy napises "zialbohu, musim s tym suhlasit"? preco "zialbohu"? to bukovskeho tak velmi neznasas? nemusi byt prave kazdemu sympaticky, ale myslim, ze pre osvetu ohladne vyzivy robi dost, nie? viac nez ktorykolvek iny lekar. aspon ja mam z neho taky dojem. on ma smolu, ze je nesympaticky, ale dolezitejsie je asi to, co robi a nie ci sa niekomu paci alebo nie. nie je manekyn ani moderator, tak na tom tak velmi nezalezi.

citat.

Deti do zhruba 5 rokov maju schopnost vytazit z mlieka to, co starsi uz nemaju (vytvara sa im specificky enzym - take nieco). U deti to pitie ma nejaky vyznam. Najlepsie by bolo od domacej kravy. Abo kojit az do ZŠ.

RNG

Zialbohu aj na to mlieko musim s Bukovskym viacmenej suhlasit, hlavne vzhladom na obmedzene krmivo krav(vysokovyslachtene krmne zmesy, nedostatocna rozmanityost zivin), tiez lieciva, ktore su pridavane do krmnych zmesi, antibiotika a pod.
Hoci velka vacsina deti reaguje na kravske mlieko dobre, znacna cast starsich z neho ma problemy. Takze ako potravina je definitivne nie vhodna pre kazdeho a pre starsich su z neho nerozlozene bielkovinne zhluky sucastou zamorenia tela.
Na druhej strane, zalezitost stravenia sa da vyriesit spravnymi enzymatickymi doplnkami, a starsi ludia maju nedostatok kyselin a enzymov aj na ine jedla, preto su vnutorne podvyziveni a rychlo sa scvrkavaju od urciteho veku.

Bubu_Tinka

Ako je to vlastne s tým mliekom na inej stránke . I.Bukovského ? Aký máte názor pán RNG a iný ? Aká je pravda o mlieku ?
Je vlastne ešte niečo, z čoho si nepoškodíme zdravie ? www.akv.sk
Otvorím radšej novú tému: Ako je to s mliekom a mliečnymi produktami ?

RNG

citatelka, ja nie som "dealer", ale exporter a vlastnik predajni, ktore hojne dotujem.
Keby som mal sirit falosnu reklamu len na to, aby som nalakal viac zakaznikov alebo sa snazil zvysit ceny na nenormalne vysoke, radsej to zavriem.
Takze aj ja sa pripajam k nazorom, ze aj v tomto poli je privela podvodov a clovek musi byt extra opatrny, aby nenaletel.
Ale zaroven si treba uvedomit, ze toto je nove, rastuce a coraz uzitocnejsie pole, co sa potajomky odzrkadluje napr v spotrebe doplnkov, kde v USA az 70% lekarov hoci doplnky neradi a nepredpisuje, sami ich beru.

citat.

tymi pochybnymi dilermi som nemyslela rng , aby bolo jasne. nepoznam ho, ale nepripada mi pochybny ;) to skor vseved Damian a spol.

RNG

zialbohu s tym uvedenym clankom musim na aspon 90% suhlasit.
Hoci mnohe zelene potraviny maju cenne obsahy, ta reklama je absurdna, ako vacsina reklam na potravinove doplnky.
...
Ale aj to malicko, co je v nej pravdy robi z tychto doplnkov uzitocne pre urcite situacie.
......
Ze su este pridrahe na bezne pouzivanie a ze nenahradia v malickych davkach zeleninu, to musi byt kazdemu jasne.
.....
Ale ze su zdrojom niektorych latok, ktore v nasich polnohospodarskych produktoch nenajdeme v dostatocnych mnozstvach(stopove prvky), lebo su v polnohospodarskej pode vycerpane, to je lahko dokazatelne.
O vycerpani pody o mnohe mineraly a tym znizovanie ich koncentracie v polnohospodarskych produktoch(vyrazne) bola napisana sprava v USA uz v roku 1936(US Dept.of Agriculture) a dosial sa v tom prakticky nic neurobilo a odvtedy sa hladiny roznych mineralov este o hodne znizili.
Zo znamych je to zinok, selen, draslik, horcik,jod, chrom, vanadium a mangan.O dalsich v podstate nevieme, aku maju v tele funkciu.Ale to neznamena ze nemaju!
A odporucene denne davky su dnes uz davno zastarale(z roku 1948) a zialbohu neboli nikdy revidovane , hoci sa noveho vyskumu urobilo plno.