Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Neustale prezieranie

Príspevok v téme: Neustale prezieranie
anonymkaa

Ahojte,neviem co robit,posledne 2 mesiace sa neustale prezieram..az tak ze mi je skoro vzdy zle :( Uz som pribrala 10 kg a vyzeram hrozne, robia sa mi vyrazky z tych mastnych jedal co jem, narastli mi viac prsia,ale jedno je teraz vacsie ako druhe a predtym boli pekne suemrne :( a celkovo vyzeram hrozne :( Predtym sa za mnou na ulici otacali rozne vekove kategorie muzov a mala som dobry pocit ze vyzeram ok,ale teraz,ani pes po mne nestekne.Mam z toho depky,nic sa mi nechce,nevladzem,som leniva,kazdy den si hovorim ze od zajtra uz zacnem cvicit a jest zdravo ale neide to,prosim skuste mi nieco poradit,ja viem ze dokopy ani neni co, ale nejaka inspiacia ja neviem.Joj co robit :( Inak mam 18.Dakujem.

Saphires

Ahojte všetci, prežieranie je problém asi polovičky ľudí no nie každý na to kladie rovnakú váhu, nebudem klamať aj ja mám s prežieraním občas problémy. No po dlhšom uvažovaní som prišla na to, že prežieranie sa nedá zničiť žiadnymi čajmi, tabletkami ani hladovkou. Prežieranie je niečo v našej hlave, možno ani netrpíme na prežieranie len si raz doprajeme viac, ale samy si nahovárame, že niečím takým trpíme a začíname sa častejšie a častejšie prejedať až sa to stane naša každodenná súčasť, ako keby sme chceli niekomu dokázať ..áno ja sa prežieram, ja som to dosiahla.. samozrejeme, niektorí ludia majú s týmto naozaj vážne problémy, ktoré sú väčšinou spôsobené psychickou záťažou. Neradím nejesť, iba sa skúste sústrediť či signál vyvolávajúci hlad je naozajstný..alebo len nejaké chabé bubnenie v hlave!..Držím palce, potrebujete len silnu vôľu a vieru v seba a samozrejme vyhybanie sa kuchyni :DD

kukuruza

pre iba raz: namiesto strkania si prstov do ust, si si mohla sadnut na bike, alebo si dat aspon hodinku rychlej chodze. Ved z 1 prejedenia sa, nemozes hned pribrat 1 kg...len si tym skodis, ked si vyvolavas zvracanie. Hoci len obcas. Aj ja mam take stavy, ze do seba popcham vazne vsetko ... tak to si radsej dam nieco na pretravenie (kedze mam trosku problem, ked na vecer zjem nieco tazsie) a idem sa prejst .. alebo zacvicit si :)

kukuruza

ja som pred letom mala pri vyske 175 cm vahu okolo 66 kg, teraz som to zredukovala na cca 61.5 - 62 kg. A ako ? Snazim sa menej jest, hlavne po tej 17 - 18 hodine by si, anonymkaa uz do seba nemusela tlacit nic. Uvedom si, ze ak tvoje telo neciti hlad a ty aj napriek tomu jes, vsetko sa ti uklada do TUKOV ! Skus sa pred kazdym jedlom poriadne napit vody, aspon 1 pohar. Mozno by bolo dobre, keby si do svojho jedalnicka pridala vlakninu, ta velmi dobre zasyti. Inak rano ti odporucam zacvicit si, aspon 15 - 20 min. Ja kazde rano okrem vikendov cvicim nalacno - 30 - 40 min na orbitreku + nejake posilovacky. Ak sa ti nechce cvicit, tak si daj aspon rychlu chodzu, neuveris, ale aj rychla chodza ti dobre nakopne metabolizmus.
Druhe, co si MUSIS uvedomit je to, ze neschudnes zo dna na den. Potrebujes mat PEVNU VOLU a povedat si NIE, nechcem sa viac prejedat. A druha dolezita vec je psychika. Ak si povies, ze schudnes, schudnes (ale jasne, ze preto musis aj nieco urobit :) ). Drzim ti prsty, urcite to zvladnes :-))

iba raz..

ahoj anonymka...ja ta uplne chapem...tiez mam problem s prejedanim, ale ja si nejako stale drzim svoju postavu..vacsinou sa stravujem velmi zdravo, cvicim...a potom pride ten den!! som schopna zjest tolko..sama neverim co sa do mna zmesti..a potom ten pocit viny!! zaslo to az tak daleko, ze som si asi sestkrat strcila prst do ust!! takze ak nechces skoncit takto, radsej si povedz, ze stacilo!! ja uz to nikdy nespravim, ale aj tak mam strach, ze sa prejem este niekedy..povedz si ci ti to jedlo naozaj da to co potrebujes...stoji to za to?? vies aky dobry pocit budes mat ked sa ovladnes?? ak to nechas pokracovat, bude to tazke najst cestu spat...vela stastia:)

stark

Martin má pravdu čo sa týka stravy. Prejedanie sa môže mať príčinu ale v psychike. Hľadaj príčinu stresu alebo svojej psychickej nevyrovnanosti. Vynechaj mastné a sladké. Prečítaj si rady PhDr. Molnára na Novej Línii...-odkaz odstránený-

Martin_242

Presne tak, nejete kvôli hladu, ale preto, že vám chutí.
Spravte si rozpis jedál a stanovte si energetický strop, pod ktorý nepôjdete ani keby vás na škripci naťahovali.
Dodám, že 100-kilovému jedincovi v dobrej kondícii stačí 10 000 kJ.
Žene napríklad 170 cm vysokej stačí približne 7 000 kJ pri váhe 70 kg.
Platí, že najviac energie sa má prijať ráno po prebudení, jesť každé 3 hodiny, teda 5-krát denne malé porcie, pričom večera je ideálna veľmi ľahká s prevahou bielkovín a vlákniny.
Chce to ABSOLÚTNE sa zriecť sladkostí, tučných jedál a sladkých malinoviek.
Neverili by ste, že jedna čokoládová tyčinka, napríklad Delisa XXL má energetickú hodnotu 1105 kJ.
Neverili by ste, že dvojlitrová kofola, ktorú v pohode vypijete má energetickú hodnotu 2800 kJ - teda ako výdatný obed!
Neverili by ste, že vyprážaný rezeň s hranolkami, múčnikom, polievkou, kávou, predjedlom a pivom majú spolu hodnotu okolo 10 000 kJ!
Obézni ľudia často prijmú 2, 3 ba i 5-násobok svojej energetickej potreby a potom sa len sťažujú, ako priberajú a nedá sa schudnúť.
Každý ich ľutuje, pritom si za to zväčša môžu sami.

soldierka

Výnimočne súhlasím s Martinom_242. Nechápem, že prečo jete, keď už nemáte hlad??? šak ja sa najem ráno a už nejem až kým som neni hladná teda na obed, no a poobede mi nuž nechutná veď si povedzte "nežerem!" a nezabudnite, že hlad je prezlečený smed. a keď už to nebudete môcť vydržať, tak choďte von sa poprechádzať.

Martin_242

Dá sa to, ja som si pred dvoma týždňami, kedže sa blíži leto povedal: "NEŽER!" a znížil kalorický príjem na polovicu, sladkého som sa ani nedotkol, jedlá sa pripravujú bez tuku, posledné je o siedmej večer, s prevahom bielkovín a každý deň cvičím.
Pevná vôľa, znalosť svojho tela a metabolických procesov, fyziky, ľudia, žiadne tajomstvá či chémia v tom niesú.

amika

Anonymka ak ti nebude motivaciou zdravie,dobry pocit a ako vravis otacanie sa chlapov za tebou,tak uz potom neviem co...

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Neustale prezieranie - Fórum - ZDRAVIE.sk