Čierne videnie

Príspevok v téme: Čierne videnie
elis

Vcera skoro rano sa priatel chystal do Presova a zobudil ma aby som isla zamknut dvere. Ked som vstala bolo mi na zvracanie a krutila sa mi hlava ale myslela som si ze to nic nieje a ze ma to prejde. Ked som prisla k dveram tak mi bolo horsie a videla som vsetko cierno. Priatel sa ku mne prihovaral a ja som ho vnimala, ale zoslabli mi nohy a nevedela som skoro ani chodit. Horko tazko ma zobral do izby kde som si sadla ale stale som videla vsetko cierno. Poprosila som ho o pohar vody a postupne som zacala vidiet. Stava sa mi to ked rychlo vstanem tak mam nizky tlak, zatoci sa mi hlava a vidim cierno ale trva to len takych 5 sekund, no vcera ked mi prislo zle tak to mohlo trvat aj 30 sekund a take sa mi este nestalo. Vodu pijem a sem tam aj kavu na nizky tlak. Chcela by som sa Vas spytat ci to mozu byt priznaky nejakej choroby alebo je to normalne? Mam sa obratit na nejakeho lekara?Dakujem

imunitka

Jedna lekarka v transfuznej stanici mi odporucila pit zeleny caj namiesto kavy. Spomenula jeho rozne vyhody, ale to si tiez lahko pozries na nete.

dr.čenkova

to su príznaky nizkeho tlaku. bohužial s tým nejde nic robit. rano vstavaj pomaly, vela pi, aby sa ti zriedila krv
a pi kavu aj ked ti nechutí. pozri na googli aj ine poznatky.

imunitka

Tak to sa teda pekne mylis, ze tym to nie je. Ved tlak v tele zavisi od objemu krvi. Ked clovek rano vstane, mal by vypit postupne 1 liter vody, aby sa mu zriedila krv. ktora je po noci husta, pretoze dychanim sa vypari dost vody z tela. Husta krv=nizky tlak.

skazaton

ja som takto odpadol uz asi 3x , a stava sa mi to stale, aj ked sportujem atd.. :) kedysi mi doktorka povedala ze treba pit vodu, ale tim to neni :)

adelai

Tieto priznaky su vascinou spojene s nizkym tlakom. Tiez mam ten problem. S tym sa zial neda vela spravit, akurat tak to, ze ked vstanes, tak si najprv sadni, posed si taku minutku a potom sa az postav, aby sa ti tlak v celom tele vyrovnal, lebo akonahle vstanes zhurta, mozog sa nestihne prekrvit, a sposobuje to cierne videnie, a v horsich pripadoch stratu vedomia. Niekedy to videnie trva kratko, inokedy dlhsie, zavisi to od tvojho tlaku. Ale aj tak by som zasla k lekarovi, on je predsa odbornik, nech ti daco poradi a nech ta vysetri, ci to nahodou nie je nieco ine..