Som závislá na liekoch na chudnutie

Príspevok v téme: Som závislá na liekoch na chudnutie
silvus

Ahojte, asi som závislá na liekoch na chudnutie. Skúšala som už nielen "nevinné" doplnky výživy z lekárne ako chróm, lecitín, XL to S, rôzne koktaily atď., ale aj také svinstvá,ktoré dostanete len na lekársky predpis a niektoré sú u nás dokonca aj zakázané, lebo môžu spôsobiť srdcové problémy a smrť ( Adipex). Ale mne to je jedno, len nech schudnem. No musím povedať, že doteraz nič z toho nefungovalo, takže je naozaj pravda, že všetka tá reklama okolo toho je len podfuk, ako z vás vymámiť peniaze. A ja som tých peňazí na tieto lieky minula už hodne, rátam to rádovo na desaťtisíce. Určite už mám z toho zničenú pečeň, veď beriem už dlhé roky aj psychiatrické lieky . Ten Adipex bol dosť nebezpečná voľba, bolo mi z neho tak zle, že som ho napokon v meste vyhodila do smetiaka. No nepoučila som sa z toho, teraz som sa dala na ešte nebezpečnejší liek. Už týždeň beriem hormón T4, z čoho sa má vraj strašne chudnúť, no ja som zatiaľ neschudla nič! A obávam sa, že mi namiesto hypertyreózy vyvolá opačnú reakciu, hypotyreózu, lebo keďže moje telo teraz dostáva tento hormón zvonka, prestane si ho vyrábať samo, a keď T4 vysadím, už sa jeho tvorba v mojom tele neobnoví a potom môžem neozaj strašne pribrať. Lenže ani toto ma nevie zastaviť, je to silnejšie ako ja. A teraz som si cez internet objednala ďalšie anorektikum za tritisíc korún. Keďže teraz už pracujem,skoro celú výplatu míňam na takéto blbosti, keď som ešte chodila do školy, brala som peniaze na lieky potajomky mame!!! Mám z toho strašné výčitky, naviem čo mám robiť. Máte s tým niekto tiež skúsenosti? Prosím poraďte! Pomooooc!!!!

hillary

no ved sa divam ze sme kedysi spolu pisali a ze ty si bola jedna z tych uvedomelych a na dobrej ceste mi to neslo do hlavy ze by si za dobu co to tu niako nestudujem tolko zmenilo :D nevsimla som si datum promin :D

silvus28

lieky na chudnutie už dávno neberiem, je to stará témaa, dokonca som vysadila aj preháňadlá:-) snažím sa už nevracať a pravidelne jesť, mám sa lepšie...

hillary

fuh silvus to ma mrzi , to nieje buhvico aj ja si davam adipex ale len tak ze raz za tyzden a uz si ho nedavam skoro vobec napsoledy som ho mala asi pred mesiacom mne ale zase ten liek fakt pommaha potlacit chut do jedla aspon mne, snazim sa na ppp vy... takze uz ani adipex nepotrebujem ale pamatam si ze ked mmi raz dosiel ja som mala normalne amok som obvolala vsetky inzeraty na nete co boli z BA a rychlo rychlo nech mi ho niekto preda no konec, tvoj problem ale vyzera uz o dost vaznejsie , myslis ze to zvladnes vyriesit sama? alebo mozno fakt toho psychologa by som vyhladala :(

dada25

Pomôžem Vám...odkiaľ ste?
Vysvetlím Vám čo je základom chudnutia .. iba pripomeniem, že to nie sú ani lieky na chudnutie ani tvrdé redukčné diéty.

sasa:)

inac aj ja uzivam lieky na chud. clarinol, neviem ako to moje chudnutie ovplyvnilo, lebo v tom case som mala lieky, z ktorych sa pribera vysadene asi mesiac a lepsie som chudla az o dalsi. Schudla som odvvtedy co uzivam (asi dva a pol mes)12kg. Neviem co by sa stalo keby som vysadila, lebo neviem ci mam metabolizmus uz upraveny a ci nebudem mat vacsiu chut do jedla. Skus ten Clarinol, je to bezpecne, mne to odporucila lodbornicka na vyzivu, lebo ze jem tak malo tukov , ze mi chyba ten potrebny,kys. lanolinova, ktora je preto aby pracoval metabolizmus dolezita a preto hrozne malo chudnem. Taze ak chcete schudnut, jedzte hlavne orieeeesky, lanove semienka zujte a v normalnom mnozstve sa nebojte ani pizzeeeeee, kurata, obcas polievku
Nejedzte len zeleninu, celozrnne a extrudovane chlebicky, ovocie a maso dlhodobo lebo vam z toho sibne a uz nebudete verit nicomu, budete sa bat dat si maso a zemiaky alebo kurca s ryzou.Nezaskodi obcas zhresit normalnou stravou pri diete.

sasa:)

zacni robit nejaky sport pravidelne, nemusis tak casto ako je ale daj pevny rezim, napr. ja som nasla aerobik asi pred mesiacom, je to sice v pon, str a pia, ale ja mam na to cas len v pia a ani raz som nevynechala piatok
nebud na seba prilis prisna, lebo potom ta to rychlo prejde a budes lietat od jedneho k druhemu, ak ti to odpadne alebo nebudes moct tak sa nestresuj, ide o to aby si si cvicila pevnu volu,urci si preto hranicu, ktora pre teba nie je ziaden problem

ich pre silvus

no take lieky na chudnutie su pre ludi ktori ak neschudnu tak mozu mat vazne problemy...
tvoje telo asi nepotrebuje chudnut..tak ho do toho nenut....
aj ja som nehorazne nespokojna so svojimi nohamy...su tucne a krive...ale aj ked sa mi nepacia tak som sa s nimi zmirila....vklude si dam sortky alebo kratke saty..cvicim a vdaka tomu nemam nejaku hroznu celulitidu....
skus svoje telo prijat..skus svoje nohy priat ako fakt...
nezmenis to aj tak ja som mala aj o 5 kg menej ako mam teraz a aj tak boli take...nuz...tak som ich priala...neuputavam nane ale ani sa koli nim nezahalim do cierneho plasta po zem...

lienocka24

rozumiem tiez mam PPP ale jednoznacne liekmi to riesit je najhorsie co mozes spravit
a preto ak sa ich nevies vzdat tak urcite psycholog ked chces chudnut tak sa da aj inak
daj si pozor aby si neobmedzila jedlo na minimum lebo si spomalis metabolizmus a priberies aj zo zeleniny:( tiez sa stravuje rovnako ako ty ale davam si pozor aby som jedla pravidelna a male porcie a ZIADNE LIEKY!

silvus

lienočka, veď ja aj cvičím aj som obmedzila jedlo, nejem už nič len jablká a biele jogurty s grahamovými rožkami. A pijem veľa kávy. No aj tak nechudnem. A neviem koľko mám ešte schudnúť, mám 47-48 kg, ale len 159 cm. Podľa BMI mi to vychádza skoro v norme, ale ja som možno ani nie tučná, len mám zle formovanú postavu, nepáčia sa mi moje nohy.

lienocka24

fuha
no nemam skusenost ale v tvojom pripade sa jedna o dost pokrocilu zavislost nielen ze na chudnuti ale najma na liekoch myslim ze aj keby si chudla z nich tak ich neprestanes brat a to je uz zavislost
isla by som za psychologom ak aj nie zbavit sa PPP ale tejto zavislosti urcite ved do frasa ked chces chudnut tak obmedz trochu jedlo a cvic a nie taketo kraviny ktore ta privedu do hrobu