Chcem skúsiť zmenu stravovania sa

Príspevok v téme: Chcem skúsiť zmenu stravovania sa
jancecka

Prosím vás, musím sa odhodlať zmeniť si systém stravovania sa, už som to mala dávno spraviť, ale teraz chceme bábo, a ja sa chcem aspoň niečo o zdravej strave naučiť, ešte pred tehotenstvom, aby som potom nemala šoky keď vyradím nezdravé jedlá, čiže vlastne všetko čo jem :D
Kto vie, nech mi napíše, ako to mám spraviť? čo vylúčiť, ja viem že sladké ale čo je mesto sladkého? Lebo ja mám strašnú chuť na sladučkavé veci, ja aj priveľmi sladím, 5x denne vraj treba papať,ale čo je vhodné na raňajky? čo na večeru? poučte ma a vypracujte mi nejaký plán, ktorého sa budem držať

jancecka

ok, to je všetko super, ale pokiaľ si nemám kde variť, chodím do práce, vlastný byt zatiaľ nemám a ja nedokážem zo dňa na deň vyradiť mäso a sladké, všetko znie tak hrozivo. Ja by som rada vedela čo sa hodí na raňajky, čo na desiatu, čo na večeru, niekde som počula že na večeru by sa nemalo musli , lebo má veľa energie. Ja mám slabú vôlu, a nie som ten typ čo vyhodí zo stravy všetko nezdravé. Ja rada papám, mne chutia hranolky so syrom, moje oblúbené jedlo a obmedzovať sa, to nie, ja chcem jesť všetko, ale len mi povedzte koľko toho asi môžem zjesť. TO akože vyprážané vôbec? A rezne? To sa nedá,to nikdy nedokážem D:

mira

Chuť na sladké znížiš, ak znížiš množstvo slaného, ak nahradíš mäso cicavcov rybacím max. 2x týždenne a ak nahradíš pečené chleby obilnými kašami. Kaše sa varia v pomere 1:5 s vodou a pomaly a dôkladne prežujú.
Celkove strava by mala obsahovať asi 50 % celozrnných obilnín 8 druhov a 30 % zelenín - veľa druhov, 10 % strukovín, trochu ovocia, semienok, morských rias, fermentovaných sójových výrobkov a kvalitný olej v malom množstve. Technológie prípravy sa treba naučiť - omáčky, prívarky, karbonátky, placky knedlíky, šaláty , kvaené zeleniny a obilniny atď. Výsledok je taký pestrý, že za niekoľko týždňov sa jedálniček neopakuje. Mňam.......

poliewoocka

Janecka,skus si precitat celu temu PODTE SCHUDNUT ZDRAVO A UDRZAT SI HMOTNOST v kategorii dieta,chudnutie.Mozno Ta nieco inspiruje:)