celiakia

marisssa

keby som vedela..je mozne, ze aj ano.objednavam si chlieb a ine vyrobky z netu.. no ale jedla som hlavne zo psenice!

marisssa

no ako som uz raz pisala, ja mam celiakiu cely zivot..ako dodrzujem dietu prisne, no niekedy proste neodolam a tak raz za mesiac si dam nieco z muky, ci mamin kolac,alebo keks...ale potom to velmi lutujem,lebo ta bolest brucha je neznesitelna, vyhadzem sa na tvari a bez toho som mohla byt!

damian

Ak pacient na cas vyluci VSETKY obilniny, zrnoviny a ine, mlieko a mliecne vyrobky, nadej na zbavenie sa celiakie je vysoka. Ak sa k tomu pridaju spominane enzymy, probiotika, detoxikacia creva, sanca je este vyssia.

Zalezi na pacientovi.

RNG

marissa, ak jemto psenicna, razna,prosova, ovsenna alebo jacmenna muka, budes mat velke problemy, ked mas alergiu na gliadin.
Muky ale su aj pohankove, kukuricne, ryzove, sagove(tapioca),quinoove, zemiakove a tie by nemali robit problemy ani celiakom.Pochopitelne, treba si to v malo odskusat, ako kazde nove jedlo.
Samozrejme tieto si vyzaduju casto ine recepty, lebo vela receptov je viazanych na tradicne zrniny v Europe.

damian

UPOZORNENIE: Vcera som na jednej stranke pre celiatikov zalozil temu na temu pohanky. Odpovedal som jednej zene na jej otazku. Moja odpoved bola zmazana.