Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Kliest, problem...

isa

My sme vybrali v nedeľu a dnes....zamnou prišiel synator, že ho to svrbí a tiež to má 0.5 cm..a začervenané miesto....Čo teraz z tým........???

lolololol

Ak ostala zavrtana hlavicka, nic sa nedeje. Uz to pochopte. Kliest je davno prec a nesiri do tela nakazu. Hlavicka sa casom vyhnisa / odhoji a hotovo, vobec netreba utekat za ziadnym lekarom. Vy internetovi hypochondri zo vsetkeho hned urobite rakovinu mozgu.

agina

Riadne si to postihnute miesto vydezinfikuj.Borelioza sa prejavuje az po niekolkych tyzdnoch tak, ze ti nabehne cerveny kruh a stred ma biely, mas bezne priznaky ako pri chripke - bolest hlavy, bolest klbov, horucky...
Ale neboj, urcite nehrozi.

m.

pocula som (ale nie som si ista pravdivostou), ze ked sa vyberie kliest do 24 hodin hoci je i nakazeny, zapal nehrozi. Ale kliest je vybraty spravne, ak vidis i hlavicku a po vybere s tym nemas dalsie problemy ako svrbenie a scervenanie. Radsej ist k lekarovi, nech to skontroluje..

barbinka

myslím, že ti to zostala hlava a bruško si si odšklbol. myslíš že ti tam niečo zostalo?ak áno, tak by si mal s tým rýchlo zájsť k doktorovi. ja som mala v hlave kliešťa a som mu odšklbla bruško, museli mi hlavičku vyrezať z hlavy. ale to bolo nebezpečné z toho dôvodu, že keď bol nakazený, tak som mohla chytiť zápal mozgových blán.