a f t y

[zruseny12]

jasne,ved je to normalne...kazdy chce len zdrave dieta...a presne to vsetko suvisi jedno z druhym,to ide ruka v ruke...staci,jedna choroba a potom sa na nu nabali dalsia a dalsia a ked sa nelieci...tak to je normalne...a niekto tu na fore napisal-nefungujuce travenie-creva znamena smrt a ma pravdu...telo postupne odumiera ked sa clovek o neho nestara...no maj sa krasne...

[zruseny12]

no zatial budem koncit idem pozerat TN...tak sa zatial maj krasne...krasny a pokojny vecer ti prajem...a niekedy sa ozvy ako sa mas...pa

marisssa

viem, ono to vsetko v tele spolu suvisi a od jednej choroby(aj nevyliecenej) je tu zas dalsia a tak dokola stale..
no ja mam strach z tehotenstva-ci vobec budem tehotna, ci babo donosim a ci nebude mat take choroby, co mam ja.velmi si zelam,aby bolo zdrave(to asi kazda mamina)

[zruseny12]

asi viem, co by si pisala dalej to sa ani neda vsetko vymenovat,lebo potom clovek vyzera ako troska,ze...ale viem presne co sposobi travenie...mne to zacalo tak v tehotenstve vsetko...ale nie travenim,ale len mi trpli prsty na rukach...inak som bola uplne zdrava pred oteh.aj tehot.bolo v pohode,ke do toho nepocitam tie prsty...vsetko som robila v tehotenstve...porod bol este ok-doma...no a potom postupne to zacalo...zanedbali ma aj lekari..a tak to pomaly...doslo az ku tomu,ze som si stressom znicila travenie...atd.a ja zasa mam Tetania/nedostatok vapnika-na EMG ked som bola po 2x tak mi primarka povedala,ze si to napravim,len treba travenie napravit-ale ty vies ze to uz nejde/no potom mam mierne odvapnene kosti,esovita skoliaza,spondioza,osteochondroza,pada mi klenba na nohach tym padom ma bolia krize klby v panvovej casti...tiez imunita,alergie vselijake...no tiez vsetko nebudem menovat...ale ty asi vies...ze je toho vela...ale presne ako pises aj tak je dobre,ze sa mam aspon tak ako teraz a bolo by dobre,aby aspon tak mi to ostalo...lebo ja som bola jeden cas ako troska,nemohla som sa postavit z postele...mozno si tu aj niekde citala,lebo ja pisem do viac tem...ale,chvala bohu afty som nikdy nemala...zatial nechcela by som zakriknut...

marisssa

tak choroby, ako choroby,ale zdravotne problemy, co mi sposobila celiakia:skolioza(z toho cela jedna polka tela vyssie ako druha),zoslabnute vazivo na klboch,problemy s kolennou chrupavkou,velmi slaby imunitny system,na jedno oko slabsie vidim,akne(ale uz po,nastastie)pozitivne HPV,tie afty(aspon kedysi),problemy s dychanim,casto som pred tym mavala zapalene hrdlo-mandle(chronicke)-ale uz su vonku:-),chronicka nadcha,zavraty,nizky tlak,busenie srdca.....

toho by som vela vymenovala,aj ked to mozno ani nesuvisi priamo s celiakiou,ale ja si to myslim,kedze kvoli nej mam dost biedny imunitny system,tak sa to vsetko akosi kopi:-))
ale inak sa mam fajn:-)