Zdurené lymfatické uzliny

Príspevok v téme: Zdurené lymfatické uzliny
wicked

Dobrý deň,chcela by som s aopýtať,najmä odborníka alebo niekoho kto sa do toho vyzná.Už dlhšiu dobu(cca 4 mesiace) mám zväčšené lymfatické uzliny na krku,pochodila som s tým kopec doktorov,lebo som už bola s nervami na dne,krv,usg,krčiarka atď...všade ma ubezpečovali,že to je ok,ja som im vysvetľovala,že sa bojím či nemám lymfóm a smiali sa zo mňa že to by som mala iné uzliny ako teraz,omnoho väčšie...moje sú do 6mm,to mi povedala na USG doktorka a že to je zanedbateľná veľkosť.Ale ja neviem z čoho to môže byť,oni sa totižto ani nezväčšujú,občas mám pocit že sú menšie,mäkkšie,občas zasa nie.Akokeby sa stále menili.Mám však ten problém,že mi rastú zuby múdrosti a na oboch ďasnách sa mi urobili zdúreniny,ktoré sa mi nedajú nahmatať vnútri úst cez ďasno ale až úplne dole čeľuste ako veľmi bolestivé hrče,ukazovala som to aj jednej známej čo je doktorka aj mamine a povedali že mám asi hnis v ďasne.Občas ma šialene bolia zuby,celé sa tlačia jeden cez druhý,tak teraz neviem či tie uzliny nemôžu byť z toho,kedže mi rastú tie zuby múdrosti,počula som,že kopec ľudí s tým má strašné problémy a musia im ich aj vytrhnúť,lebo nemajú miesto v ďasne a rastú jeden pod druhý.Neviem fakt už čo mám robiť,nič iné mi už nenapadá,z čoho mám tie uzliny,mala by som asi zájsť za zubárkou nech mi urobí kompletný RTG chrupu a potom sa zistí.Ale tie uzliny mám iba vpredu na krku,vzadu nemám žiadnu,sú drobné,že nevyčnievajú,nie sú voľným okom viditeľné,jedine ak si ich prehmatám poriadne a sú hlavne pod sánkou.Vopred ďakujem za pomoc.

Misiak_17

Tesne pod sánkou. Asi 3cm,-3,5 cm. Nie nemaní sa. A mám aj na druhej strane uzliny lenže tie su maličké a bolia ma pri dotyku. A asi týžden čo ma strašne začal bolieť zub nad uzlinou.

vika.a

wicked...ja som bola rok a pol dozadu koli uzlinam v nemocnici a vtedy som mala na jednej strane uzlinu velku asi 10cm...a na druhej o nieco mensie..to som mala uz ine XXL :D a teraz mam cca asi 4cm velke ale dr. hovoril ze to sa mozno uz ani nezmensii...to tak asi ostane nevzdy...co uz no :)

llek

Misuliik - kde presne je ta uzlina - pred kyvacom alebo za nim, v hornej, strednej alebo dolnej tretine krku, tesne pod sankou? aka je velka? meni sa? mas aj niekde inde uzliny? Z toho co pises sa neda odpovedat, prlis malo informacii

Misuliik1

Dobrý večer. Chcela by som sa opýtať.Asi pred 2 mesiacmi som si nahmatala na ľavej strane krku tvrdú, nebolestivú, nepohybujúcu uzlinu. Velmi som sa zlakla a tak som išla k svojmu praktickému lekárovi, ten mi zobral výtery z hradla a vzorku krvi. Výsledky boli negatívne, povedal, že sa nemám čoho obávať vraj je to následok prekonaných všetkých chorôb no mne sa to nechce veriť. Neviem či je dôležité ale v rodine sme mali už rakovinu lymfatických uzlín. Mám 17 rokov. Prosím odpíšte.Dakujem.

Matulka13

Prajem Vám príjemný dník. Aj ja som si nasla uzlinu za kyvacom hlavy a priznam sa dosť som sa zlakla, lebo mi narastla zo dna na den. Pri dotyku bola velka asi 2x2cm, pohybliva a miestami bolestiva. Isla som k lekarovi, kde mi zobrali krv a poslali ma na hematologiu, kde mi nasli zväcsene uzliny aj inde (v slabinach a pod pazou), znova mi zobrali krv a z vysledkov mi zistili uzlinovú toxoplazmozu. Z hematologie ma poslali na infekcne a nasadili liecbu s antibiotikami, kde sa uz liecim mesiac a pol.A priznam sa je mi na dusi lepsie, uzlinky sa vstrebavaju, citim sa zivsia, nepocitujem ziadnu unavu a je mi fajn. Už aby som bola uplne fit...:-)

jurrro

no s uzlinami mam aj ja teraz problem ..zacalo to asi pred tyzdnom, zvecsili sa mi najprv krcne mandle.. nebolelo to, len som tazko prehltal ..aj uzliny sa mi zdurili. isiel som lekarke, dala mi dajaky sumamed, to som uzil . mandle pomaly odpuchli, uzliny nie ..a o tyzden sa znovu objavil aj opuch mandli. a mam pocit ze uzliny sa zvecsili uz viac. vcera ma aj boleli , dnes uz nie. odpuchne to same, abo treba niekam ist?

lek

Martin, ak mas zvacsene uzliny,, nemozes poriadne prehltat a uzliny sa dalej zvacsuju tak treba ist k lekarovi. neviem ake su velke tie uzliny, ale ak take 2 cm a viac a skor tuhe a nebolestive, nie makke a bolestive, tak bude treba dat jednu uzlinu vybrat na histologiu (nie pichat do uzliny ihlou - to sa casto robi a je to chyba, diagnoza sa z toho nezisti). V kazdom pripade ta musi vysetrit krciar a ten uz to zariadi. No mozno postacia aj ATB, mne je na dialku tazko radit, ked uzliny nevidim a nehmatam.