Parkety v paneláku

Príspevok v téme: Parkety v paneláku
spanok

Bývame v panelovom dome. Susedia nad nami majú v celom byte parkety a dlažbu. Sú to ranostaji, ktorí už od skorých hodín žijú intenzívnym životom. Sused je stolár a pravidelne v byte niečo prerába alebo vyrába rôzne doplnky do bytu na predaj. Najstrašnejšie je to cez víkend, kedy už od šiestej ráno od nich počuť presúvanie nábytku, vysávanie, buchot, klepanie rezňov a pod. Keďže v tom čase celý činžiak ešte spí, zvuky od nich sú o to intenzívnejšie. Naše pokusy dohodnúť sa s nimi zlyhali, poslali nás do .... Obaja s manaželom pracujeme a máme doma troch študentov. Radi by sme aspoň cez víkend dospali to, čo sa cez týždeň nedá, ale je to nemožné. Susedia zaľahnú do postele každý deň o deviatej a o piatej sú do ružova vyspatí. Susedka je na invalidnom dôchodku, ale je zdravšia ako všetci ľudia, ktorých poznám, takže od rána behá po byte a upratuje. Sused odchádza do práce v skorých ranných hodinách. Sú preto na takýto režim zvyknutí. My patríme skôr k nočným typom, oveľa lepšie sa nám pracuje popoludní a večer. Nevieme si zvyknúť na to, aby sme zaspali spolu so susedmi. Je to aj ťažké, lebo pod nami zase bývajú noční vtáci a tí do hlbokej noci počúvajú hudbu. Pripadáme si ako vo väznici. Jediná šanca je presťahovať sa, ale náš byt je malý a bez balkóna, ťažko nájdeme taký, za ktorý by sme nemuseli doplácať. Peniaze na sťahovanie žiaľ nemáme takmer žiadne. Rada by som vedela, akú skúsenosť máte vy so susedmi, ktorí si vybavili byt tzv. plávajúcou podlahou a či aj vás podobné zvuky rušia. Viete nám prípadne poradiť nejaké riešenie? Štuple do uší ani vankúše na hlave nepomáhajú. Ďakujem vám všetkým za odpoveď.

Pesek

Ahoj, viem sa vcitit do vasej situacie tiez som mal podobne problemy s hlukom zo spodu. Dobre mi poradili na tychto strankach su tam schopni ludia www.solidneparkety.sk Obchodnici mi poradili Parador vinyl na HDF plus protihlukovu podlozku Egger Silenzio... 5mm hrubka. Skusil som a je to naozaj rozdiel. Mozno by vedeli poradit aj co so stropom.

ĽubošM.

Určite si nedávajte parkety, odporúčam klasiku plávajúcu podlahu, ktorá sa ľahko pokladá a v prípade poškodenia sa dá rýchlo vymeniť. cena plávajúcich podláh sa momentálne pohybuje vo veĹmi prijateľnej hladine,pozrite tu: diego-slovakia.sk

oli

Mirka 23, nie, nie som z Prešova. Zrejme záleží aká kvalita je toho ventilu, môže sa stať že je chybný. My máme celkovo smolu na susedov.Predtým čo nad nami bývali zase nás v jednom kuse vytápali, aj dva krát do roka. A tak sme každý rok maľovali.

emina

ahojte,prave som si uvedomila,ake mame stastie ze byvame na prizemi-lebo nase deti su casto hlucne a tiez mame plav.podlahy.Takto sa vyhybame upozornovaniu zo spodu a nad nami byva manz.par v rokoch-takze skoro ich nepocut-teda az na cca 1x mesacne-to byvaju dost hlucny:)-ale nie dlho

mirka 23

To len že či nad vami nebýva moja sestra, lebo im po nasťahovaní tiež praskol ventil od radiátora, ale nie týždeň po nasťahovaní, ale rok po tom. Takže nič. Asi sa to vážne stáva bežne v panelákoch...

oli

Táto téma ma tiež zaujíma, pretože aj u nás nastal problém so susedmi kvôli už častokrát tu spomínanej plávajúcej podlahe. Plávajúca podlaha je momentálne trend ktorý letí, navyše bez kobercov. V minulosti boli moderné koberce cez celú izbu a to značne tlmilo buchot. Podľa mňa by sa mal prijať zákon, ktorý stanoví pravidlá pri podlahe, ale aj keramickej dlažbe. Naši zákonodarci by sa mali nad tým zamyslieť. Pri plávajúcej podlahe by sa mala dať protikročajová izolácia napr. Isover, ale to by zrejme vyšlo trocha drahšie a každý chce ušetriť. Susedia nad nami majú malé dieťa a v kuchyni ich stôl robí pri pohybe taký rachot až mi naskakuje husia koža. Nenapadne ich vôbec aby si dali na nohy stola nejaké štuple. Čo však neznášam je vŕzganie dverí. Ja si dokážem aj sama odstrániť vŕzganie, ale nad nami ešte naschvál dverami vŕzgajú, pretože zistili že mi to vadí. A vŕzgajú aj v noci a skoro ráno. Je pravda že dcéra si púšťa cez deň hlasnejšie hudbu, ale večer už nie. Najlepšie ale bolo keď asi týždeň po nasťahovaní im praskol na radiátore ventil a voda im zničila nejaký kus podlahy. Chceli ušetriť a na radiátory si dali namontovať lacné ventily. No čo už, v panelákoch má veľa ľudí tieto problémy. Ale ozaj by sa s tými podlahami malo niečo robiť, pretože aj z nepríjemných zvukov ak človeku vadia sa môžu vyvinúť rôzne neurotické poruchy.