Baby, prosim poradte mi

Príspevok v téme: Baby, prosim poradte mi
jovana

mam 16 rokov a minuly tyzden som sa prvykrat milovala s priatelom. Este som nebola u gynekologa ale kedze si chcem dat predpisat antikoncepciu budem tam musiet ist. A ak tam pojdem tak urcite pojde so mnou aj mama.. no a chcela som sa spytat.. ze naco vsetko sa vas gynekolog pyta..?? pyta sa aj na sexualny zivot? ci ste uz mali pohlavny styk? lebo bolo by mi dost trapne ak by sa mama dozvedela o tom ze uz niesom panna prave takto.. dakujem za vsetky odpovede :)

machulka006

jovanna- si síce mladá, ale tvoja mamka tam s tebou ísť vôbec nemusí... áno, lekárovi musíš povedať či si mala pohl. styk aby ťa vedel vyšetriť...a ešte nechápem niektorým veciam... veď ak mamina vie že chceš antikoncepciu, asi jej je jasné že nie na srandu králikov ale kôli tomu na čo je určená...
a snáď si vážne nemyslíš že mamina bud epri tebe stáť keď ti lekár bude vyšetrovať pohl. orgány... :):):)

btw, mamka sa to vôbec nemusí dozvedieť, že si šla ku gynekologovi...

majkaaa

A prečo musí aj mama?? Ja si myslím,že nemusí. Ale antikoncepcia nie je zadarmo,ktosi to financovať musí. A pri vyšetrení mama nebude,a lekár musí dodržiavať lekárske tajomstvo,ak mu povieš,že nechceš aby mama vedela,že nie si panna. Ak sa nejedná o trestný čin,ani o podozrenie z trestného činu,nevidím dôvod,aby čosi vedela. Len pri financovaní antikoncepcie.Je rozumné,že uvažuješ zabezpečiť sa dopredu,ale aj tak si myslím,že 16 je predsa ešte nízky vek na začiatok sexuálneho života.

moniqa87

tak to mas teda smolu, lebo prave na to ci si mala pohlavny styk sa ta musi spytat, kvoli vysetreniu, dalej sa ta spyta len na poslednu menstruaciu a este par veci suviasiacich s antikoncepciou... ale tvoja mama nemusi byt priamo pri vysetreni, tak sa to ani nemusi dozvediet