Rodičia a anorexia, bulimia

Príspevok v téme: Rodičia a anorexia, bulimia
Alternativa

Ak mate podozrenie, ze Vase dieta trpi poruchou prijimania stravy /PPP/, nestracajte hlavu. Prave teraz Vas bude Vase najdrahsie stvorenie velmi potrebovat.
Zakladne zasady:
1. Zachovajte pokoj a pripravte sa na narocny boj hlavne psychicky. PPP je choroba ako kazda ina a treba ju liecit. Liecba je dlhodoba ale uspesna
2. Kupte si knihu, kde budu vysvetlene priciny spustania PPP, co s tym, hladajte odborne informacie, prip. Vy sami navstivte psychologa
3. Kedze spustacom tejto diagnozy v pubertalnom obdobi su najcastejsie pomery v rodine, prehodnotte vztahy v rodine a pracujte na ich pozitivnej zmene. Treba si uvedomit, ze nedostatok lasky a pozornosti rovnako ako nadbytok "opicej" lasky spusta problem
4. Prehodnotte doma stravovacie navyky. Naplnte kuchynu rozumnym mnozstvom cerstvej zeleniny, ovocia. Pri bulimii majte v chladnicke len mnozstvo stravy urcene na jeden den, takmer ziadne sladosti
5. Dajte dietatu pokojne, bez navalov zurivosti na javo, ze o jeho probleme viete. A tiez, ze vyzdravenie je vylucne v jeho rukach, pricom s Vasou maximalnou pomocou moze pocitat.
6. PPP nesmie byt jedinou temou rozhovorov v rodine
Verim, ze aj vo Vasej rodine tuto chorobu zvladnete.

mama42

tiez som asi neumyselne ublizovala svojej dcere...ale zmenila som sa aj tvoja mamka sa moze zmenit len to musite riesit pomocou psychologa...

iris.

mama42,nie, nie som vyliecena z ppp ani ppp nemam, ani som nemala. som len kamaratka a velmi rada by som bola,keby dievcata ak su v zaciatkoch,tak nasli v sebe silu sa vratit z kratsej cesty,alebo ak uz tu silu nevedia najst,tak keby sa chytili pomocnej ruky,ktoru im moze dat rodina alebo odbornik!! lebo ja mozem byt len kamaratka a vypocut,povzbudit,ale z choroby ich nedostanem. a prichadzajucich sviatkov sa mnohe velmi boja...vsak aj zdravi ludia po nich mavaju problemy a vycitky,o co viac tieto dievcata. len nechcem,aby sa potom hnevali na cely svet,predovsetkym na seba a chceli sa za to tajne trestat a ublizovali si este roznymi dalsimi sposobmi. rodicia a deti by mali spolupracovat,tak ako si to robila ty s dcerou. ak im to zatial nejde,tak nech si aspon navzajom neublizuju.
moj laicky nazor.

mama42

si teraz nahnevana pretoze som ti zahrala na citlivu strunu...to moze byt jeden z dovodov tvojej choroby tvoj zly vztah s matkou...preco ju nenavidis? co ti urobila?

mama42

to ze jete a zvraciate...to je asi akysi obranny mechanizmus...ktorym riesite ine problemy proste zamerate sa strasne na svoje telo...aby ste neriesili zavaznejsie problemy ktore vas trapia..

mama42

ani moja dcera mi to nepovedala ze ma anorexiu stale som iba sa hnevala ze malo je ale ani rodic si nechce pripustit ze jeho dieta ma takuto vaznu chorobu tak som to vsetko ospravedlnovala ona tancovala spolocenske tance bola vyborna hovorila mi ze musi si drzat vahu...lebo je tanecnica..vseetko su to iba reci...bola hlavne psychicky chora...a asi dufala ze na to sama pridem nakoniec som aj prisla ked som nasla jej dennik ...bola v hroznej depresii...potom sa to cele prevalilo boli sme nestastni cela rodina ale uz su to tri roky...teraz sme uz opat stastni..vyriesili sa aj rodinne problemy ktore si myslim boli hlavnou pricinou jej choroby