Rodičia a anorexia, bulimia

Príspevok v téme: Rodičia a anorexia, bulimia
Alternativa

Ak mate podozrenie, ze Vase dieta trpi poruchou prijimania stravy /PPP/, nestracajte hlavu. Prave teraz Vas bude Vase najdrahsie stvorenie velmi potrebovat.
Zakladne zasady:
1. Zachovajte pokoj a pripravte sa na narocny boj hlavne psychicky. PPP je choroba ako kazda ina a treba ju liecit. Liecba je dlhodoba ale uspesna
2. Kupte si knihu, kde budu vysvetlene priciny spustania PPP, co s tym, hladajte odborne informacie, prip. Vy sami navstivte psychologa
3. Kedze spustacom tejto diagnozy v pubertalnom obdobi su najcastejsie pomery v rodine, prehodnotte vztahy v rodine a pracujte na ich pozitivnej zmene. Treba si uvedomit, ze nedostatok lasky a pozornosti rovnako ako nadbytok "opicej" lasky spusta problem
4. Prehodnotte doma stravovacie navyky. Naplnte kuchynu rozumnym mnozstvom cerstvej zeleniny, ovocia. Pri bulimii majte v chladnicke len mnozstvo stravy urcene na jeden den, takmer ziadne sladosti
5. Dajte dietatu pokojne, bez navalov zurivosti na javo, ze o jeho probleme viete. A tiez, ze vyzdravenie je vylucne v jeho rukach, pricom s Vasou maximalnou pomocou moze pocitat.
6. PPP nesmie byt jedinou temou rozhovorov v rodine
Verim, ze aj vo Vasej rodine tuto chorobu zvladnete.

janka471

Milá Vierka..kontakt na teba mi poslala jedna moja kamarátka tu na pokeci.Rada by som sa s tebou spojila prostredníctvom e-mailu,alebo mobilu..Ak by si mi poslala kontakt na teba bola by som veľmi rada..Prajem ti krásny večer.

w

janka471:
ahoj, ja som Viera, ktoru spominas..chcem priamo ja uviezt vec na spravnu mieru. Mozem sa opytat? od koho si sa o mne dozvedela? Mozno ta sklamem, a mozno nie.. liecitelka v pravom slova zmysle nie som. Ale pravdu mas v tom, ze sa venujem problematike poruch prijmu potravy ale tak, ze spolupracujem s Brnenskym obcianskym zdruzenim Anabell a zacinam roztacat aktivity v pomoci a liecbe tu na Slovensku. Zacali sme ako stranka tu na zdravy, teraz bude tomu mesiac co sa stretavame s dievcatami na svojpomocnych skupinach v tejto problematike a pomaham tym, ze pripadne radim rodicom ci pribuznym ale hlavne chorim akoukolvek formou poruchy prijmu potravy. Mam rozpisnany projekt aby sme ziskali nejake peniazky a potom bude sa rozvijat pomoc PPP dalej, zatial mozem ponuknut len toto.. Neviem, ci som ta neodradila alebo nepovzbudila, len som chcela aby bolo vsetko ujasnene. ak by si mala akekolvek otazky, v klude ich smeruj na mna.
Prajem pekny den

jaro1

Jak přecházela staletí, měnila se i estetická měřítka na ženskou krásu: od naší pramáti z Věstonic, přes chlapeckou Twiggy až k ženám-kulturistkám, všechny ženy se podřizovaly rozmarům módy či vkusu a formovaly či deformovaly svá těla do nových forem. Asi proto mi trvalo dost dlouho, než jsem pochopil, že každé ženské tělo je stejně krásné: od klasických řeckých soch - zcela určitě trochu idealizovaných - až k macatým měšťkám Albrechta Dürera. Všechny jsou vlastně jen projekcí našeho pohledu na plátno našich představ. A přitom mají tolik společného: jsou tak krásně oblé, tak krásně tří-dimenzionální! Jsou to milostné dárky, které se liší jen tím balením.

Jan Saudek

janka471

Ahojte...nepoznáte niekto v BA..liečitelku p.Vierku Jamriškovú-Ševčenkova 21...vraj sa venuje liečeniu anorexie..Ďakujem

Alternativa

Na tomto webe su temy, kde si navzajom radime. Tato je urcena pre rodicov...kde inde ma zaplakat zufala matka, ktorej dieta trpi tazkou formou PPP? Musime si nase rozhodnutia navzajom respektovat, to ano. Ale dievcata, co chcete od matky, od Irisky, Gabiny, odo mna a mnohych dalsich, aby sme respektovali Vase rozhodnutie dobrovolne zomierat? Stale Vam budem opakovat, ze PPP sa da porazit. Potrebujete mat odbornu pomoc a lasku najblizsich.
Janka, aj Tvoja dcera ju potrebuje. Sadnite si spolu, porozpravajte sa o tom, co vo Vasom vztahu chcete zmenit...

timka

janka: toto by mohla spravit aj moja mama. Ale teraz nezabudaj, ze sa toho musis aj drzat. lebo aj mne moja mama x krat nieco slubila a potom na druhy den robila uplny opak.
a to s tymi liecitelmi: ja ked mi bolo najhorsie som mala 29kg a skusala som bachove kvet. terapie. nepomohlo. hypnozu mi nechceli robit.
moja rada: 90% závisi na miske a 10 na tebe a ostatnych z rodiny a vasho okolia.

janka471

Ahojte....necítim sa práve najlepšie z toho čo teraz napíšem..myslím,že Miška to vzdala...že nechce bojovať.Moja posledná nádej sú liečitelia-vyskúšať to,i ked neviem akú to bude mať odozvu u Mišky.Cítim sa vinná práve tým,že som jej nepomohla,i ked som sa snažila a robila som čo som mohla..Komunikácia medzi nami neni práve najlepšia-začíname sa uzatvárať jedna pred druhou.Chcem len napísať pár viet svojej dcéere Miške,pretože viem,že sem chodí a číta si to tu:Mišičko si to najdrahšie čo na svete mám-nevzdávaj to,veď máš život pred sebou.Vždy pri tebe budem stáť,pretože Ťa ľúbim a potrebujem Ťa.J.