Elektricka alebo manualna zubna kefka?

Príspevok v téme: Elektricka alebo manualna zubna kefka?
zubky

Je to uz asi znama tema, ale zaujima ma vas nazor... Mam pol roka elektricku zubnu kefku od Philipsu a pocuvam na taketo cistenie zubov rozne nazory. Jedni tvrdia, ze je to horsie a nicim si dasna, ini, ze je to to iste a niektori, ze dokonca lepsie. Ja nijaku zmenu nepocitujem. Aky je vas nazor? Resp, viete o danje teme viac? Vdaka

jajak

Ludia pozor na to - ano zuby su lepsie umyte, lebo manualne clovek neurobi tolko pretreti jedneho miesta, ale postupne sa moze az zodrat sklovina. Ja to vidim, ked napr. nieco brusim rucne a nieco bruskou, ktora to miesto za par sekund pretrie ovelakrat viacej. Fakt si zoberte, kolkokrat je jedno miesto na zube "brusene". Ak elektricku rotacnu kefku tak naozaj nie kazdy den a ak chcete nieco na kazdy den, tak treba sonicku - tam tie "brusiace" pohyby idu roznymi smermi a netriafaju sa do tych istych drazok, lebo nie su pravidelne opakovatelne a teda dostatocne na vytvorenie ryhy. Ja som kupil detom tie sonicke, kedze sa skracuje cas umyvania a su super, lebo sa stanovi cas a vedia, dokedy si ich maju umyvat - okrem toho sa po umyti vlozia do puzdra, kde sa dezinfikuju UV svetlom, takze sa na nich nevytvaraju bakterie a plesne, ako ked nechate vlhku zubnu kefku iba tak uschnut vo zvacsa vlhkej kupelni.

hafhaf

elektricka. to co stihnete vydrhnut elektrickou za minutu by ste drhli obycajnou rucnou kefkou asi 10 minut. je to rychlejsie, pohodlnejsie a zuby su ovela cistejsie.

Blondula

elektricka !! odkedy pouzivam elektricku kefku,tak citim,ze zuby su umyte,hladucke a dasna krasne ruzovucke bez akychkolvek zacervenani a zapalov !! je obrovsky rozdiel si cistit zuby 5 minut manualne a 5 minut s kefkou !!

ANOnymmm

Podla mna je lepsia elektricka. Kedze pijem kavu a fajcim, a vecer si idem umyt zuby tak ma normalne potesi ze kolko ´´spinavej´´ vody som vyplula. S klasickou kefkou som mohla druhnut aj 10min a vysledok 38%. Cize jednoznacne ELEKTRICKA :)

Pepej

Mal som tú česť používať elektrickú kefku, ktorá bola takej základnej kvality,stála v akcii 999 (mala malú kefku, vstavanú nabíjaciu batériu, nabíjanú indukciou). Ak môžem poradiť nekupuj si ju, zbytočne vyhodíš za ňu peniaze. Oplatí sa jedine pre malé deti, aby ich bavilo umývať si zúbky a pre starých ľudí, ktorý majú slabšiu motoriku. Podľa môjho názoru sa zuby umyjú lepšie klasicky ručne s dobrou a kvalitnou zubnou kefkou, osobne preferujem mäkké druhy, mením ju zhruba po 1-2 mesiacoch.

flower

myslim si, ze elektricke zubne kefky necistia lepsie ako rucne zubne kefky, ale jednoznacne sa lahsie ovladaju. pre niektore male deti to moze byt ako motivacia, aby sa dali nahovorit na cistenie zubov. tym, ze sa lahko ovladaju su doboru volbou aj pre starsich ludi.

panča

zasad je, ze pri cisteni musis zostat aspon kym naratas do styoch na jednom zube(aby zabrala zubna pasta)..pri elektrickej kefke to vsak znamena, ze skoro na kazdy zub by si si musel znovu vytlacat pastu na kefku. Dospely vsak vie ustrazit, ci ma zuby umyte, u deti sa elektricka kefka neodporuca.Hlavne pozor, aby bola dobre nabita, lebp inak je to uplne o nicom